Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pirts rituāli, SPA un relaksējoša atpūta. Tas vien jau izklausās labi. Bet ko jūs teiktu, ja šo visu varētu piedzīvot meža ielokā zinoša pirtnieka gādībā? To piedāvā Meža SPA Jūrkalnē.

Spēcinoša atjaunošanās meža ielokā

Ikdienas skrējienā aizmirstam par svarīgāko, kas mums katram dots – savu telpu, kuru mīlēt un godāt – savu ķermeni. Meža SPA ir īstā vieta, kur atgūt emocionālo līdzsvaru, sakārtot sevi un atgūties no ikdienas skrējiena, veltot nedalītu laiku sev, turklāt priecējot savu ķermeni rituālos ar pievienoto vērtību.

meža spa

Kā stāsta Mareks Liepa, Meža SPA pirtnieks un rituālu vadītājs, piedāvājums vienai personai balstīts uz rehabilitācijas terapiju gan mentālā, gan enerģētiskā plānā. “Caur meža terapiju cilvēks klausās, ir atvērts apkārtējai videi, dabas vibrācijām, klusumam, mieram, kas rezonē ar viņa iekšējo stāvokli.” Meža SPA nav tiešo kaimiņu, tas atrodas meža ielokā, kur senā latviešu pirts un omulīgās naktsmītnes atrodas pietiekamā attālumā viena no otras, lai sajustu kāroto savrupību un baudītu netraucētu privātumu. Laika sajūta šeit esot pazūd; skaitīt stundas un minūtes – tas kļūst neaktuāli. Ir tikai rimts laika ritējums, kurā būt un piedzīvot sevi no jauna. Mareks stāsta: “Šādas atpūtas pamatā ir atgūt iekšējo sajūtu stāvokli un ļaut būt sev pašam klātesošam.

Mēs dzīvojam savās domās, prāta radītajā realitātē, un maz uzmanības pievēršam ķermenim.

meža spa
Foto: SANDIS LAZDA

Bet ķermenis ir tas, kas transformē un vada sajūtas, kas veido mūsu apziņas stāvokli. Šis laiks, šī vieta, procedūras un terapijas, vērstas un fokusētas uz iekšējā stāvokļa maiņu no iekšējās prāta realitātes uz iekšējo sajūtu realitāti, kurā cilvēks ir klātesošs. Klausoties klusumā, meža skaņās, ar cilvēku runā daba. Tās iedarbībā kļūst skaidras prioritātes, liekais atkrīt, cilvēks saņem vērtīgas atbildes. Cilvēks atbrauc ar savu mugursomu, viņa iekšējais stāvoklis un domas parasti ir haosā – reti kuram cilvēkam ir sakārtotas domas. Katrs zvans, katrs e-pasts, katra komunikācija paņem no mums enerģiju. Ļoti maz laika ikdienā esam klātesoši. Meža SPA ir svarīgi cilvēku izcelt ārā no tā, ar ko viņš ir atbraucis un atstāt aiz durvīm. Pārcelt uz klātesamības stāvokli.”

meža spa

Dabas iedvesmoti rituāli

Kā panākt klātesamību un atkalsavienošanos ar savu patieso būtību, sajust un sadzirdēt patiesās vēlmes? Būtiskākais elements, caur ko piedzīvot transformāciju, ir pirts rituāli. Senā pirtiņa būvēta 1936. gadā, ņemot vērā āderu izvietojumu. Pirts telpā nav neviena āderu krustpunkta. Savukārt zem lāvas ir ūdens ādere, lai stimulētu attīrīšanos. Vasarā pēc pirts apmeklējuma Meža SPA piedāvā vēl kādu interesantu rituālu – lidināšanu. Kas tā ir? Tā ir peldēšana virs ūdens pēc kārtīgas izkarsēšanās pirtī, balstoties uz pirtnieka rokām, piedzīvojot bezsvara stāvokli. Tādējādi atbrīvojas visi muskuļi un nervu centri, dzestrajā ūdeni ļaujot piedzīvot lidojuma sajūtu. Savukārt pavasarī notiek lidināšana gaisā – šūpuļtīklā un šūpolēs, kur tieši tāpat zūd ķermeņa svara sajūta, cilvēkam paliekot klātesošam.

meža spa

Meža SPA piedāvājumā ir strukturizējoša meža terapija. Tā ir došanās mežā ar zinošu pavadoni, smeļoties spēku no dabas, kokiem, un meklējot zvēru takas. Kāpēc zvēru takas? Tāpēc, ka zvēri staigā pa āderēm. Takas nav izveidotas haotiski. Staigājot pa āderi vismaz pusstundu, sākam just vibrāciju, kas nāk no zemes. Vibrācija vai nu uzlādē vai izlādē jeb tīra. Staigājot pa ūdens āderi, tā izlādē negatīvo lieko enerģiju. Staigājot vai stāvot uz uguns āderes, magnētiskā vibrācija uzlādē, dod iekšēju harmoniju un mieru.

meža spa
Foto: BALTIC PICTURES

Pēc meža terapijas laiks piedzīvot skaņu meditāciju. Tas ir vakara piedzīvojums pie ugunskura, klausoties dabas velšu radītās skaņās. Par instrumentiem derēs jebkas – piekrastē lasīti oļi, mežā atrasti akmeņi, koka elementi, kā arī īsti seni mūzikas instrumenti – vargāns, bungas vai zvaniņi. Piedzīvojot skaņu meditāciju, ejam dziļāk savā iekšējā pasaulē un atveramies apkārtējai pasaulei.

meža spa
Foto: MONTA BLĀZE

Meža SPA piedāvā:

  • Latvisku pirts rituālu ar pirtnieku, kurā tiek pielietotas meža veltes un senču mantotās receptes. Pirts terapija relaksē, nomierina un atjauno, dāvājot mieru ilgākam laika periodam. Tā labvēlīgi ietekmē veģetatīvo nervu sistēmu un stiprina imunitāti;
  • Meditatīvu klūgu masāžu visam ķermenim. Tā uzlabo limfātiskās sistēmas darbību un asinsriti. Tās laikā ķermenis saņem ne vien pieskārienus, bet arī vibrācijas, kas iziet cauri ķermenim līdz šūnu līmenim;
  • Dzintara masāžu. Tās laikā mūsu ādā tiek iemasēts smalcināts dzintars, kas bagāts ar mūsu platuma grādos trūkstošo D vitamīnu. Masāža īpaši ieteicama tiem, kas izjūt enerģijas trūkumu;
  • Vakara atpūtu kublā zem klajas debess pilnīgā klusumā meža ielokā. Ūdens maģiski iedarbojas uz fizisko ķermeni, nomierina, noņem lieko, stresu, liekas domas;
  • Un citus dabas, pirts un spa rituālus gan vienai personai, gan pārim, ģimenei un draudzenēm – skatiet Meža SPA mājas lapā www.mezaspa.lv/veikals/.

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MONTA BLĀZE, BALTIC PICTURES, SANDIS LAZDA


Iegādājies pakalpojumu šeit: MEŽA SPA & APARTMENTS

Citi Raksti