Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā radīt labu noskaņu kāzās un parūpēties par viesu komfortu

Kā radīt labu noskaņu kāzās un parūpēties par viesu komfortu

Foto: JESS LIVING PHOTO

Laba noskaņa kāzās iet roku rokā ar viesu komfortu. Ja viesi jutīsies ērti un atbrīvoti, valdīs brīva un priecīga atmosfēra un jūs visi kopā izbaudīsiet kāzu dienu.

Kāzas sākas jau no ielūguma saņemšanas brīža

Mirklī, kad kāzu viesi saņem ielūgumus, viņi jau gūst pirmo iespaidu par to, kas sagaidāms kāzās. Ielūguma vizuālais noformējums, kā arī ielūguma teksta izteiksmes stils vēsta par to, vai kāzas būs formālā vai brīvā stilā, un attiecīgi ļauj tam noskaņoties. Ja ielūgums ir sirsnīgs un personisks, viesi gaidīs kāzas ar siltām jūtām. Ja ielūgumā būsiet ieguldījuši pārdomas un emocijas, arī viesi jums tās sniegs pretī kāzu dienā.

Foto pa kreisi: JESS LIVING PHOTO

Protams, kāzas vienmēr ir priecīgs notikums un ikviens radinieks un draugs ir pagodināts un laimīgs saņemt ielūgumu uz kāzām, tomēr kāzas var saistīties arī ar stresu dēļ papildus izdevumiem vai laika, kas nepieciešams, lai tām sagatavotos.

Jūsu tuvākie cilvēki, gatavojoties jūsu kāzām, veltīs laiku tam, lai sarūpētu dāvanu, izvēlētos piemērotāko tērpu, rezervētu skaistumkopšanas procedūras un veiktu citus uzdevumus. Jāņem vērā, ka katrs no jūsu viesiem ielūguma saņemšanas laikā atrodas citā dzīves posmā – vienam varbūt nav tik veiksmīgi finansiālie apstākļi, bet citam ir ļoti aizņemts darba grafiks.

Ikvienam ir savas rūpes, tādēļ centieties būt pretimnākoši un iejūtīgi pret viesiem, piemēram, ielūgumā miniet, ka lielākā dāvana būs viesu klātbūtne, lai norādītu, ka dāvanas nav obligātas. Varat būt pretimnākoši arī citos veidos, piemēram, palīdzēt noorganizēt viesu nokļūšanu svinību vietā, ja daļai no viesiem nav sava transporta. Protams, jums nav jāsedz visi viesu izdevumi, taču ir vērts vismaz painteresēties, lai kādam jūsu kāzu dienu nepadarītu par apgrūtinājumu.

Jo vairāk informācijas par kāzu norisi kāzu viesiem sniegsiet jau iepriekš, jo mazāka iespēja, ka kāzu dienā viesu starpā radīsies neskaidrības, pārpratumi un nevajadzīgas kavēšanās. Nosūtiet viesiem tik daudz informācijas, cik vien nepieciešams – kāzu dienas maršrutu shēmas, ceremonijas un vakara plāna galvenos pieturpunktus, norādiet gan svinīgu sākuma, gan beigu laiku, nebaidieties izklāstīt savas vēlmes, piemēram, lai ceremonijas laikā netiku izmantotas viedtālruņu kameras. Jūs drīkstat uzstādīt savus noteikumus, tikai ar tiem iepriekš jāiepazīstina, lai viesi kopā ar jums varētu dienu padarīt tieši tādu, kādu vēlaties.

Foto: JESS LIVING PHOTO

Mirklis, kam kāzu scenārijā ir vērts pievērst uzmanību – ierašanās svinību vietā

Pāra un viesu ierašanās laiks kāzu svinību vietā ir ļoti nekonkrēts jēdziens. Viesiem parasti tiek norādīts laika intervāls pusstundas vai stundas apmērā, kurā vēlams ierasties. Savukārt var gadīties, ka pāris viņu ieplānoto ierašanās laiku nokavē pat par stundu vai divām. Protams, ir ieteicams no tā maksimāli censties izvairīties, taču neviens kāzu dienu negrib pavadīt steigā un pāri cenšas izbaudīt ik mirkli, tādēļ var gadīties, ka ceļš no ceremonijas uz svinību vietu izstiepjas garāks nekā bija paredzēts. Tādēļ ir vēlams padomāt par to, kas notiks šajā laikā, kad viesi jau sāk ierasties, bet vakars vēl nav sācies.

Nekas tā neapcērt dienas priecīgi plūstošo noskaņu kā tas, ja viesi ierodas tukšā un klusā svinību vietā. Viņiem rodas sajūta, ka ierodas par ātru, ka viņi ir nevietā un nelaikā. Tādēļ kādam svinību vietā ir jābūt pirms viesiem un viņus jāsagaida, lai arī pats pirmais viesis justos gaidīts un laipni uzņemts, nevis sakautrētos, jo ieradies par ātru un dotos pasēdēt mašīnā, kamēr ierodas arī citi viesi.

Foto pa kreisi: NORMAN & BLAKE / Foto pa labi: ZOË MORLEY

Vislabāk, ja kāzu viesus sagaida vakara vadītājs vai vismaz kāzu koordinators vai svinību vietas pārstāvis, kas norāda, kur viesiem doties un iedrošina paviesoties pie uzkodu un dzērienu galdiem, ja tādi sarūpēti. Šis ir lielisks brīdis, lai vakara vadītājs nedaudz iepazītos ar viesiem. Šajā brīdī viesi var novietot sarūpētās dāvanas uz dāvanu galda, arī šeit nepieciešams kāds, kas galanti to norāda.

Obligāti jānoorganizē tas, lai, viesiem ierodoties svinību vietā, jau skan patīkama un svinīga fona mūzika. Šādām šķietami mazām detaļām ir neizsakāmi būtiska nozīme vakara noskaņas radīšanā. Fona mūzika un vakara vadītājs, kas sagaida ar kādu laipnu frāzi, jau ievirza saviesīgā, pozitīvā gaisotnē. Tas pats attiecas arī uz kāzu ceremoniju – arī ceremonijas vietā varat ierīkot kādu sagaidīšanas stūrīti, kur viesus kāds sagaida un kur pieejamas uzkodas un dzērieni, ja ceremonija notiek kādā attālākā vietā un viesi mērojuši ilgu ceļu.

Protams, kāzas ir priecīgs notikums un viesi ieradīsies patīkami satraukti, tomēr var gadīties dažādi – tuvākajiem radiniekiem, īpaši jaunā pāra vecākiem, šis notikums ir emocionāli ļoti sakāpināts; kāds pāris var ierasties pa ceļam nedaudz pastrīdējies par to, ka viņi kavē, tādēļ ir labi, ja vēl pirms došanās ceremonijas vai svinību vietā ir kāds, kas laipni uzrunā, rada svinīgu sajūtu, liek safokusēties uz šīs dienas svarīgāko notikumu un liek visam pārējām palikt mašīnā. Tam visam pat nav jātiek izteiktam vārdos, pietiek ar to, ja viesu sagaidītājs pats izstaro mierpilnu un svinīgu sajūtu.

Sastādiet kāzu svinību scenāriju, domājot par saviem viesiem

Pirmajā acu uzmetienā tas šķiet pašsaprotami – protams, ka svinību scenārijs tiek sastādīts, domājot par viesiem. Tomēr ir būtiski uzsvērt un precizēt, ka ir jādomā tieši par saviem viesiem, nevis jāsastāda abstraktais perfektais kāzu scenārijs. Tieši jūs zināt, kādi ir jūsu radi un draugi – kādas ir viņu intereses, kāda mūzika viņiem patīk, kā viņi izklaidējas, kas jūs saista, kā jums vislabāk patīk kopā pavadīt laiku un tā tālāk. Izmantojiet šo visu, lai radītu iespējami oriģinālāko un personiskāko kāzu svinību pieredzi gan jums, gan viņiem.

Foto pa labi: DEIRDRE ALSTON

Svinību scenārijs un vakara notikumu gaita noteiks vakarā valdošo gaisotni un emocijas. Plānot un vadīt pasākumus – tā ir prasme, kas jāattīsta un jāizkopj, tādēļ šajā jautājumā konsultējieties un uzticieties profesionāļiem. Pieredzējis vakara vadītājs ieteiks vēlamo notikumu gaitu, reālistisku laika plānu un tamlīdzīgi.

Kāzās laiks aizrit ātri, bet nereti pāri saplāno par daudz, baidoties, ka kāds brīdis paliks neaizpildīts. Vakara vadītājs sniegs drošības sajūtu par to, ka tā nebūs un spēs ieteikt un realizēt papildus aktivitātes, vadoties pēc konkrētā brīža situācijas, nevis stingri pieturoties pie plāna.

Ja vakara izklaides tiks ieplānotas, domājot par viesiem, bet pats vakars būs prasmīga un pieredzējuša vadītāja rokās, arī gaisotne būs atbrīvota un plūstoša. Vakara vadītājs uzturēs vēlamo noskaņu, piešķirs vakaram emocionalitāti un piesegs to, kas neiet pēc plāna. Nekas tā neizjauc noskaņu un vakara brīvu plūdumu, kā satraukušies vedēji, kas steidz kaut ko saorganizēt vai izmisīgi mēģina piesaistīt viesu uzmanību, lai sāktu mičošanu.

Foto: DEIRDRE ALSTON

Vakara vadītājs un kāzu koordinators parūpēsies par to, lai viss, kam jānorit aizkulisēs, tur arī norit, neradot viesos nevajadzīgu satraukumu par to, ka kaut kas neiet pēc plāna. Ja vēlaties, lai kāzu svinībās atmosfēra ir viegla, gaisīga un galvenais fokuss ir mīlestība, nevis laika plāns, par to ir jāpadomā iepriekš, jo tieši netveramākās lietas bieži vien ir tās, kuras ir vistrauslākās.

Savlaicīgi nokārtojiet organizatoriskos jautājumus, deleģējiet pienākumus un atstājiet vietu neparedzētajam

Iepriekšējā punktā jau pieskārāmies tam, ka nepieciešams par visu padomāt iepriekš un nepaļauties uz to, ka kaut kas notiks pats no sevis. Labāk, lai esat visam gatavi. Tāpat ir svarīgi deleģēt visu kāzu dienā veicamos uzdevumus konkrētām personām.

Jūs kā pāris kāzu dienā būsiet uzmanības centrā un ar savu piemēru noteiksiet arī viesu noskaņojumu. Ja nesatrauksieties un baudīsiet dienu, arī viesi to darīs. Neaizmirstiet, cik svarīgi ir vienkārši atslābt. Tas veiksmīgi izdosies, ja jums būs sirdsmiers un pārliecība, ka par visu ir padomāts.

Paredzēt iespējami daudz kāzu dienas nianses palīdzēs LĪGAVĀM kāzu plānotājs, kurā detalizēti un uzskatāmi iekļautas visas kāzu plānošanas sadaļas. Tas nodrošinās, ka neko nepalaidīsi garām un padomāsi par visām kāzu dienas detaļām.

Tikpat svarīgi, cik plānot, ir arī atstāt vietu neparedzamajam. Ļaujieties sajūtām un mirkļa vēlmēm, aizmirstiet par pulksteni un baudāt dienu! Jūsu viesi ir ieradušies, lai nosvinētu kopā ar jums un, ja jūs būsiet laimīgi, arī viesi tādi būs!

Kāzu noskaņu veido daudz mazu detaļu. Jūs varat izveidot krāšņākās dekorācijas un sarūpēt pārsteidzošākos priekšnesumus, taču atmiņā paliks svinību atmosfēra, kas valdīja gaisā. Labu noskaņu var radīt, pievēršot uzmanību niansēm un detaļām, kuras apskatījām šajā rakstā.

 

Raksta autore: Renāte Berga

Fotogrāfi: Jess Living Photo; Deirdre Alston; Zoë Morley; Norman & Blake

Citi Raksti