Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu plānošanas pirmie soļi jeb ar ko sākt, plānojot kāzas?

Kāzu plānošanas pirmie soļi jeb ar ko sākt, plānojot kāzas?

Kāzu plānošana bieži vien līgavām uzdzen stresu, kad viņas sāk domāt par savām gaidāmajām kāzām, jo viss plānošanas process šķiet sarežģīts un miglā tīts.

Mēģināsim tikt skaidrībā, kā pareizi ķerties klāt kāzu plānošanas jautājumam, lai nerastos situācija, kurā kāzu plānošana vēl nav sākusies, bet līgava jau nervozē.

Kāzu plānošana - kad sākt?

Ja kāzas būs vasaras vidū, vai šobrīd nav par agru sākt plānošanu? Bet varbūt jau ir par vēlu? Mana viennozīmīga atbilde ir - nekad nav par agru. Ja jūsu kāzas ir plānotas kāzu sezonā (maijs - septembris), kāzu plānošanas optimālais uzsākšanas laiks ir iepriekšējā gada rudens. Iesaku neatlikt to uz ziemu, jo tieši rudenī lielākā daļa līgavu sāk plānot savas kāzas, un tas nozīmē, ka tieši šajā laikā kāzu speciālistiem un svinību vietām paliek arvien mazāk brīvo datumu. Ja runājam par nedēļas dienām, tad, protams, pirmās tiek rezervētas piektdienas un sestdienas, jo tās ir populārākās dienas kāzu rīkošanai.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Tāpēc, ja jūs vēlaties mierīgi izvēlēties kāzu pakalpojumu sniedzējus, nevis ņemt to, kas vienkārši ir palicis brīvs, labāk sāciet rezervēt pakalpojumus laicīgi. Tādā gadījumā jums būs arī iespēja rezervēt speciālistus par izdevīgākām cenām, jo bieži vien, piemēram, kāzu organizatori pārskata cenu piedāvājumu un paceļ cenas ziemā vai pavasarī, bet, ja jūs pirms tam jau bijāt vienojušies par pakalpojuma izmaksām, tad tām būtu jāpaliek nemainīgām.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Galveno kāzu vadlīniju noteikšana

Kad ir pieņemts lēmums par kāzu plānošanas uzsākšanu, pirmais uzdevums ir galveno kāzu vadlīniju noteikšana. Nereti sastopama situācija, kad ar kāzu plānošanu nodarbojas tikai līgava, bet līgavainis atbild par kāzu finansēšanas jautājumu. Taču šajā posmā es iesaku aprunāties ar līgavaini. Ja jums ir diametrāli atšķirīgi redzējumi par jūsu kāzām un jūs to uzzināsiet tikai tālākos plānošanas posmos, no strīdiem neizbēgt.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Kopā atbildiet sev uz jautājumiem:

 • Vai mēs vēlamies kāzas Latvijā vai ārzemēs?
 • Vai ir kāds konkrēts datums, kurā vēlamies kāzas, vai ir svarīgs tikai gadalaiks un nedēļas diena?
 • Vai mēs vēlamies kāzas divatā vai ar viesiem?
 • Vai mēs vēlamies kāzas tikai šaurā tuvinieku lokā vai arī gribam ielūgt visus sev svarīgos cilvēkus?
 • Vai mēs vēlamies svinību vietu pilsētas robežās vai ārpus pilsētas?
 • Vai mēs vēlamies, lai viesiem ir nodrošināta nakšņošana svinību vietā?
 • Kādā valodā notiks kāzas?
 • Kur mēs vēlamies, lai notiek kāzu ceremonija - dzimtsarakstu nodaļā, baznīcā vai svinību vietā?
 • Kāds ir aptuvenais kāzu stils?

Atbildot uz šiem jautājumiem, jums jau radīsies skaidrāks priekšstats par to, kā notiks jūsu kāzas un kādus speciālistus un svinību vietas meklēt.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Kāzu viesu saraksta sastādīšana

Vienojoties par galvenajām kāzu vadlīnijām, kas minētas iepriekšējā punktā, seko kāzu plānošanas nākamais posms - viesu saraksta sastādīšana (protams, ja jūs neesat izvēlējušies svinēt kāzas divatā).

Par pašiem tuvākajiem cilvēkiem viss ir skaidrs - viņus jūs noteikti ielūgsiet. Taču, ja jūs pieņēmāt lēmumu svinēt kāzas plašā viesu lokā, tad dažreiz līgavām rodas jautājums, cik plašam šim lokam jābūt. Vai ir nepieciešams ielūgt kāzās visus brālēnus un māsīcas? Vai ielūgt darba kolēģus? Vai ielūgt tantes un vecmammas māsu? Protams, tas ir ļoti atkarīgs no tā, cik tuvas jums ir attiecības ar katru no šiem cilvēkiem. Taču es piedāvātu universālu formulu, lai saprastu, vai ir vērts ielūgt šo viesi uz kāzām.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Atbildiet sev uz 2 jautājumiem:

 • Cik bieži es komunicēju ar šo cilvēku?

Ja jūs neesat komunicējuši ar šo cilvēku ilgāk par gadu vai tikai nosūtījāt standarta apsveikuma ziņu dzimšanas dienā un Ziemassvētkos, tad uzdodiet sev otro jautājumu.

 • Kāzās es noteikti gribēšu veltīt savu uzmanību katram viesim. Vai esmu gatava veltīt šim cilvēkam laiku kāzās, zinot, ka tādā gadījumā es veltīšu mazāk laika citiem, iespējams, man svarīgākiem viesiem?

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Ja atbilde ir negatīva, iesaku netērēt šim cilvēkam laiku un naudu jūsu kāzās. Atcerieties, ka katrs cilvēks kāzās ir papildus izdevumi. Apzinoties šo faktu, jums, iespējams, būs vieglāk pieņemt lēmumu, kuru aicināt uz savām kāzām un kuru nē.

Un te noteikti nav sev jāuzdod jautājums, vai šis cilvēks apvainosies, ja es neielūgšu viņu kāzās. Tās ir jūsu kāzas un tikai jums lemt, kas un kā tajās notiks. Cilvēki, kuriem jūs esat svarīgi, sapratīs to un neapvainosies, jo ciena jūs un jūsu izvēli.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Vai man būs kāzu organizators?

Kāzu plānošanas pats sākumposms ir arī brīdis, kad nepieciešams saprast, vai jūs sadarbosieties ar kāzu organizatoru vai turpināsiet kāzu plānošanu patstāvīgi, jo par visiem tālākiem kāzu plānošanas procesiem būs atbildīgs kāzu organizators, ja jūs viņu piesaistīsiet. Ja jūs vēlaties īstenot savas sapņu kāzas, taču baidāties kaut ko izdarīt nepareizi un saprotat, ka jums nepietiek zināšanu šajā jomā, vai vienkārši jums nav laika un jūs nevēlaties lieku stresu, plānojot kāzas patstāvīgi, tad kāzu organizators ir tieši tas cilvēks, kurš atrisinās visas jūsu problēmas un neskaidrības.

Lai saprastu, vai esmu jūsu īstais kāzu organizators, ielūdzu jūs uz pirmo bezmaksas tikšanos, kur mēs iepazīsimies, jūs pastāstīsiet, kā iedomājaties savas sapņu kāzas, un es pastāstīšu, ko mēs varam jums piedāvāt.

Foto: NOUS NOUS PHOTO

Kāzu plānošana pašas spēkiem - kā rīkoties?

Ja jums ir pietiekami laika un spēka patstāvīgai kāzu plānošanai, tad nākamie soļi ir svinību vietas izvēle, precīza kāzu datuma noteikšana un kāzu speciālistu rezervēšana. Taču, lai nepieļautu kļūdas šajos posmos, kas tālāk var sabojāt visas kāzas, iesaku vērsties pie manis un norunāt pirmskāzu konsultāciju. Tādā veidā jūs ne tikai pasargāsiet sevi no fatālām kļūdām kāzu plānošanā, bet arī iegūsiet daudz vērtīgas informācijas no pieredzējuša speciālista, kā arī saņemsiet strukturētu individuālu kāzu organizēšanas plānu un būsiet pārliecināti, ka noteikti neaizmirsīsiet par kaut ko svarīgu.

Raksta autore: Oksana špakova / Kāzu Feja

Foto: Nous Nous Photo

Citi Raksti