Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Viņš ir ne tikai aktieris. Viņš ir arī dzejnieks. Un dzeju raksta jutekliski. “Erotērika” – tā nosaukts Andra Buļa jaunākais dzejas krājums, kura nosaukums ir vienlīdz noslēpumaini vilinošs un vienlīdz atkailināts, lai mēs sajustu, kurš būs īstais mirklis tā baudīšanai.

Kas sievieti dara iekārojamu un vai vīrieši mīl savādāk? Par to parunājām.

Medijos mēdz būt publicēti aptauju dati par to, kas sievietē ir vispievilcīgākais vai seksīgākais. Vai tādas konkrētas ķermeņa daļas vispār var iedalīt?

Manuprāt, aptaujas dati  ir daļa no skaistumkopšanas biznesa. Katra sieviete zina, ko viņa grib sevī izcelt un ko varbūt ne. Protams, kādam vīrietim var būt fetišs uz konkrētām sievietes ķermeņa daļām, tad aktuāls kļūst jautājums, vai sievietei tas ir vai nav. Sieviete ir universāls kopums un gudrs vīrietis to saskata, un tad atsevišķas ķermeņa daļas kļūst par notikumiem, pēc kuriem ilgoties.

andris bulis sievietes erotērika
Foto: No personīgā arhīva

Mēs katrs apzināti vai neapzināti pievēršam kaut kam lielāku uzmanību. Daudzām sievietēm maģiskas šķiet vīriešu rokas. Kas ir tas maģiskais, ko tu ieraugi sievietē?

Pandēmijas laikā, protams, acis. Jokojot varu teikt, ka pietrūkst cilvēku seju. Manā profesijā bieži izskan frāze: “Saki viņai to acīs!” Tas ir liels izaicinājums, sarunāties un skatīties acīs. Te gan varu atgriezties pie teiktā, ka, ja sieviete grib izcelt kādu savu ķermeņa daļu vai formas, tad es, protams,  to redzu, bet ir jautājums kādēļ viņa to dara.

andris bulis sievietes erotērika
Foto: LIGA STEVENSON PHOTOGRAPHY

Bet, ja nopietni – pievilcības spēks slēpjas enerģētikā, nevis vizuālajos parametros, vai ne?

Sievietes spēks ir tieši enerģētikā. Ar “parametriem” manuprāt ilgi nevar noturēties. Lai gan mēdz būt dažādi vīrieši un viņu kritēriji. Jāteic, ka neesmu saticis vīrieti, kurš teiktu ka viņa mani “paņēma” ar saviem parametriem. Bet to, ka viņai ir spēcīga sievišķīgā enerģija, gan esmu.

Ja nerunājam par enerģētiku, kas vēl sievieti dara iekārojamu?

Katram, šķiet, ir kaut kas savs. Kādam vizuālie parametri, kādam kaut kas, kas saistās ar iekšējo zemapziņu. Man, piemēram, šķiet interesanti, ja sieviete kaut ko sasniedz saviem spēkiem. Tas var būt profesijas jomā vai arī kaut kur citur. Tad ir interesanti uzzināt, kā viņa to paveikusi, kā viņa domā, kādi ir viņas dzīves principi; jāatzīst, tas ir diezgan saistīts ar manu profesiju, jo tā liek iedziļināties, bet tas ir ļoti interesanti – kā?

andris bulis sievietes erotērika
Foto: LIGA STEVENSON PHOTOGRAPHY

Īpašības, ko vīrietis sievietē vienmēr augstu novērtēs.

Uzticība noteikti, spēja iedziļināties, jo tas neļaus  izteikt kritiku un aizrādījumus. Vīrietim nepatīk, un kuram tad patīk, ja kritizē. Bet, ja otrs cenšas saprast un ieteikt, tas padara visu divkārt labāku vai kopīgu. Un vēl spēju sākt runāt, kad ir STOP! no abām pusēm. Ne visi vīrieši saprot, ka jāatzīst vai jāsper pirmais solis.

Vai vīrieši mīl savādāk?

Vīrieši noteikti mīl savādāk un katrs vīrietis vēl  mīl savādāk un nav vienādas mīlestības, kā nav vienādu pirkstu nospiedumu. Piekritīsiet, ka ir pāri, par kuriem sakām, ka viņi ir tik saderīgi, bet ir tādi, par kuriem jautājam – kas viņus tā saista? Nauda? Statuss? Bet mēs neesam ikdienā viņiem klāt; pat tad, kad esam blakus, mēs nezinām, par ko viņi runāja no rīta vai pirms piecpadsmit minūtēm. Var būt divi cilvēki, kuriem uzskats par mīlestību ir dažāds, bet viņiem lieliski sakrīt, un viņus neizšķirt. Mīlestība ir tik dažāda un tādēļ to nevar noformulēt.

andris bulis sievietes erotērika
Foto: LIGA STEVENSON PHOTOGRAPHY

Kas, tavuprāt, ir liktenīgā sieviete? Tas ir ceļošs vai graujošs spēks?

Liktenīgā sieviete… Tā ir tā, kura ir spējusi izmainīt likteni vīrietim.

Tas var būt gan graujoši, gan kā spēks, kas ceļ. Gan kā spēks, kas ceļ un grauj. Katrā ziņā tā ir sieviete, kura ir veidojusi vīrieti, kādam īsā laikā sprīdi, kādam visu mūžu.

Saka, ka gudra sieviete prot savu vīrieti celt un motivē kļūt veiksmīgam, lai vai ko apzīmējums “veiksmīgs” mums katram nozīmētu. Kā izpaužas tā motivācija, ko vīrietis sagaida un kurā ir spēks?

Nav viegli atbildēt, jo ir ļoti labi jāpazīst savs vīrietis. Līdzīgi kā sportā, dažiem palīdz saņemties, ja viņu komandas priekšā kritizē, jo parādās spīts, dažiem vajag, lai ar viņu sarunājas, paslavē, citam svarīgi, lai viņam liek saprast, ka viņš ir līderis un visi darīs, kā viņš teiks. Svarīgi ir būt kopā arī tad, ja ir kļūdas, jo tad vīrietis saprot, ka viņš nav viens. Jo ciešot zaudējumu, vīrietim dažkārt lūzt pašapziņa un to celt pašam ne vienmēr ir viegli.

andris bulis sievietes erotērika
Foto: ĒRIKS UPENIEKS

Portālu LĪGAVĀM lasa daudz sieviešu, kas grasās iestūrēt laulības ostā. Tu jau 15 gadus esi laulībā. Pietiekami ilgs laiks, lai izvērtētu, kas ir tas, kas ļauj uzturēt kaisli un interesi vienam par otru vai izceļ no bedres sarežģītākos attiecību posmos. Ko tu ieteiktu jauniem pāriem?

Viens no galvenajiem ieteikumiem ir sarunāties… Censties to darīt. Domāju, ka lielākā daļa vīriešu ir mazāk tendēti sarunāties ar savu sievieti, kā sievietes. Un,

sievietes, – runājiet ar savu vīrieti, ne ar draudzenēm, par savu vīrieti.

andris bulis sievietes erotērika
Foto: No personīgā arhīva

Vairāk informācijas arī šeit: ANDRIS BULIS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LIGA STEVENSON PHOTOGRAPHY, ĒRIKS UPENIEKS


Lasi arī: KARĪNA RAČKO: SEKSUĀLĀ ENERĢIJA IR MILZĪGS SPĒKS

Citi Raksti