Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ar ko sākas kāzu plānošana? Protams, ka ar bildinājumu. Taču nākamais svarīgais jautājums, kas parādās, domājot par savām kāzām, ir - kur svinēt kāzas? Variantu ir diezgan daudz un te runājam ne tikai par svinību vietu skaitu, bet arī par to veidiem. Mēģināsim tikt skaidrībā, kādi ir svinību vietu veidi un kas jāņem vērā, izvēloties kādu no tiem.

Restorāns: KOLONĀDE. MŪSU STĀSTI...

Restorāni

Ja vēlaties izbaudīt izsmalcinātas vakariņas un nakšņošana kāzās nav paredzēta, svinības restorānā ir lielisks variants. Tā kā pavāri strādās savā profesionāli aprīkotā virtuvē, viņiem ir iespēja piedāvāt kāzu viesiem izsmacinātākos ēdienus, kā arī būs lielāka pasniegšanas veidu izvēle, jo, svinot kāzas viesu namā, kur nav profesionālās virtuves, kārtu pasniegšanu vai individuālo ēdiena izvēli katram viesim visdrīzāk nespēsiet nodrošināt.

Restorāns: ZOLTNERS. Kāzu rīkotāja: KĀZU FEJA

Svarīgi zināt!

 • Rezervējot restorānu, pārjautājiet par laiku, no cikiem līdz cikiem varat atrasties viņu telpā. Atcerieties, ka jāiekļauj laiks arī dekoratora darbam pirms kāzām un dekorāciju novākšanai pēc kāzām.
 • Uzziniet, vai restorānu pilnībā slēdz tikai jūsu kāzām, vai arī tur var atrasties citi apmeklētāji, piemēram, blakus zālē. Var gadīties, ka jums saka, ka visas restorāna telpas ir jūsu rīcībā, taču vēlāk izrādās, ka tas nozīmēja, ka restorāna terase ārā ir atvērta citiem apmeklētājiem.

Restorāns: BARENTS
 • Pajautājiet, kādas ir papildus izmaksas, izņemot ēdināšanu un telpas nomu. Ļoti bieži restorāniem ir daudz pozīciju, par kurām jāmaksā atsevišķi, piemēram, korķa nauda, viņu skaņas sistēmas izmantošana, apsargs, tortes griešana (ja torti atvedāt jūs paši, nevis pasūtījāt pie viņiem), elektrības izmantošana, stāvvietas izmantošana utt.

Viesnīcu restorāni un svinību telpas

Svinību vieta: RESIDENCE

Kāzu svinības viesnīcas telpās noteikti patiks tiem, kas vēlas izbaudīt augstu servisa līmeni, kā arī piedāvāt saviem viesiem nakšņošanas iespējas pilsētā. Tāpat kā citos restorānos, viesnīcas restorānos ir aprīkota profesionāla virtuve, tas nozīmē, ka viņiem ir iespēja piedāvāt dažādus pasniegšanas variantus, arī kārtu pasniegšanu.

Svinību vieta: DOME HOTEL

Svarīgi zināt!

 • Ļoti būtiska nianse - ja restorāns atrodas viesnīcā, visdrīzāk, tur darbosies skaļuma ierobežojumi - nekādas skaļas mūzikas pēc 23.00, lai netraucētu atpūsties pārējiem viesnīcas viesiem. Tāpēc, ja jūs vēlaties ballīti pēc mičošanas, viesnīcu telpas kāzu rīkošanai jums noteikti nederēs.

Svinību vieta: DOME HOTEL
 • Visbiežāk viesnīcām nav sava slēgta pagalma vai citas teritorijas ārā, kur varētu rīkot ceremoniju, tāpēc, ja jūs vēlaties ceremoniju laukā, tad šis jautājums obligāti jāprecizē un jāmeklē alternatīvas, kur rīkot ceremoniju, ja āra teritorijas viesnīcai nav.
 • Ja viesnīca atrodas pilsētā (īpaši centrā), pajautājiet, vai viņiem ir stāvlaukums, kur jūsu viesi varētu novietot savus auto.

Viesu nami, muižas, pilis

Foto: SANTA APšENIECE. Kāzu rīkotāja: KĀZU FEJA

Ja jūs vēlaties atpūsties no pilsētas burzmas, paslēpties no citu cilvēku skatieniem un svinēt šos svētkus līdz rīta gaismai, labākais variants ir viesu nami vai muižas ārpus pilsētas. Visbiežāk šādās vietās tiek paredzēta arī nakšņošana viesiem, tas nozīmē, ka viesi varēs mierīgi svinēt un jebkurā mirklī doties gulēt, kad būs piekusuši.

Svinību vieta: RŪMENES MUIŽA

Svarīgi zināt!

 • Precizējiet, vai visa teritorija tiek slēgta jūsu kāzām. Var gadīties, ka kāzām tiek slēgtas tikai iekštelpas, taču ārā var uzturēties arī citi cilvēki, piemēram, tūristi, kas atbraukuši apskatīt muižas teritoriju.
 • Ja svinību vietā ir ūdestilpne, pajautājiet, vai nevar gadīties situācija, ka kāds, piemēram, no blakus teritorijas, papeldēs garām ar SUP dēli vai laivu (noteikti esat redzējuši tādus video soctīklos). Palūdziet, lai svinību vietas administrators nokontrolē, lai šāda situācija nenotiktu.

Svinību vieta: RŪMENES MUIŽA
 • Bieži vien muižām un pilīm ir stingri noteikumi tam, ko nedrīkst darīt viņu teritorijā, piemēram, dedzināt sveces, izmantot pirotehniku vai pārbīdīt mēbeles. Obligāti pievērsiet uzmanību šiem punktiem, lai pēc tam nenāktos maksāt sodus.
 • Viesu namos visbiežāk nav savu ēdinātāju un aprīkotas virtuves, tātad ēdinātājus būs jāmeklē atsevišķi un jāprecizē, kādu ēdiena pasniegšanu viņi varēs nodrošināt, izmantojot esošo virtuvi.

Svinību telpas, radošās telpas

Ja jūs nevēlaties doties ārpus pilsētas, taču vēlaties justies brīvi un noslēgties no citu cilvēku acīm, kā arī, ja nakšņošana kāzās nav jūsu prioritāte, iesaku apskatīties svinību vai radošās telpas. šo telpu stili ir absolūti dažādi, sākot no klasiskas baltas telpas, beidzot ar industriālām loft telpām. Jūs noteikti spēsiet atrast tādu telpu, kurā ideāli iederēsies jūsu izvēlētais kāzu stils.

Svinību vieta: RESIDENCE

Svarīgi zināt!

 • Precizējiet, kādas konkrēti telpas ir iekļautas piedāvājumā. Var gadīties, ka par katru atsevišķu telpu (svinību zāli, virtuvi, furšeta zāli, garderobi) jāmaksā atsevišķi. Aprēķiniet, vai jums tas ir izdevīgi.
 • Dažreiz svinību telpām ir savi nosacījumi, kurus kāzu speciālistus jūs varat piesaistīt savām kāzām, piemēram, dekoratoru, ēdinātāju un skaņas/gaismas tehnikas uzņēmumu, un jums jāizvēlas tos, kurus piedāvā svinību telpa. Padomājiet, vai esat ar mieru strādāt ar šiem speciālistiem, vai tomēr vēlaties piesaistīt savus.

Teltis un nojumes

Svinību vieta: TELTIS PASĀKUMIEM

Ja vēlaties rīkot kāzas savā teritorijā vai arī izvēlētajā svinību vietā nav pietiekami vietas jūsu viesu skaitam, ir iespējams uzstādīt telti. Ir pieejams plašs telšu klāsts gan izmēru, gan izskata, gan materiālu ziņā, tāpēc noteikti varēsiet atrast tieši to, kas der jums.

Svinību vieta: DAYDREAMERS TELTIS PASĀKUMIEM

Svarīgi zināt!

 • Caurspīdīga telts izskatās ļoti skaisti, taču jāsaprot, ka karstā dienā tā ir kā siltumnīca. Saulainā dienā gaiss teltī var uzsilt līdz +50oC un viesi vienkārši negribēs un nevarēs tur uzturēties. Ja tomēr esat izvēlējušies šādu telti, tad pārliecinieties, ka visas telts sienas ir iespējams atvērt un sagādājiet pārnēsājamos kondicionierus un ventilatorus.

Svinību vieta: NURMUIŽAS PILS
 • Atcerieties, ka, izņemot svinību telpu, kas šajā gadījumā ir telts, jābūt arī palīgtelpām, piemēram, virtuvei, kur pavāri gatavos un servēs ēdienu, un noliktavas vai backstage telpai, kur varēs salikt tukšas kastes vai citas mantas pēc dekorēšanas darbiem un kur varēs nolikt savas mantas un uzturēties mūziķi, fotogrāfs un citi kāzu speciālisti. Ja telts tiek uzstādīta, piemēram, svinību nama teritorijā, visdrīzāk, šīs telpas tur ir, taču, ja teltij blakus nav ēku, kuras var kalpot augstākminētiem nolūkiem, tad jāuzstāda arī papildus tehniskās teltis.
 • Ja nolēmāt rīkot kāzas “nekurienes vidū” un uzstādīt telti kādā pļavā vai mežā, ņemiet vērā, ka lielus ieguldījumus prasīs tehniskā daļa, piemēram, elektrības ģenerators, lai nodrošinātu elektrību, labierīcību ierīkošana, ūdens cisternas un citas nianses. šādā gadījumā es noteikti iesaku piesaistīt organizatoru, kurš zina visas šīs nianses un spēs jūs nokonsultēt par tām, un nodrošināt visu šo nianšu izpildi.

Svinību vieta: DABAS KŪRORTS SILENE RESORT & SPA

Raksta autore: Oksana špakova / Kāzu Feja

Kāzu rīkotāja: Kāzu Feja

Foto: SANTA APšENIECE

Restorāni: KOLONĀDE. MŪSU STĀSTI..., ZOLTNERS, BARENTS

Svinību vietas: DOME HOTEL, RŪMENES MUIŽA, RESIDENCE, TELTIS PASĀKUMIEM, DAYDREAMERS TELTIS PASĀKUMIEM, NURMUIŽAS PILS, DABAS KŪRORTS SILENE RESORT & SPA

Citi Raksti