Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

LIELU KĀZU LIELIE IZAICINĀJUMI

LIELU KĀZU LIELIE IZAICINĀJUMI

Lai gan viena no pēdējo gadu tendencēm kāzu jomā ir mazas, pat intīmas kāzas vien pašiem sev vai tuvāko lokā, tomēr aizvien ir pāri, kas izvēlas rīkot lielas kāzas, aicinot 100 un vairāk viesus. Un tas ir pašsaprotami, ja abiem ir lielas ģimenes, plašs draugu un paziņu loks. Neatkarīgi no tā, vai kāzās būs 4, 40, 100 vai 200 viesi, tās noteikti kļūs par skaistāko dienu jūsu dzīvē, tomēr lielām kāzām ir savi izaicinājumi, ar kuriem jārēķinās un kas jāņem vērā.

Kā samazināt viesu listi?

Pirmais jautājums, kas noteikti ir jāuzdod, vai tiešām visiem viesiem no sākotnējo viesu saraksta ir jābūt klātesošiem jūsu kāzās. Nevis tādēļ, ka jūs to nevēlētos, bet gan tādēļ, ka katrs viesis palielina kopējo kāzu budžetu. Ja domājat, kā izvēlēties, kurus cilvēkus aicināt, bet kurus nē, tad var lieliski noderēt piecu gadu likums. Ja neesat ar šo cilvēku komunicējis piecus gadus, tad visticamāk viņam nav jābūt jūsu kāzās, un otrādi – ja pēc pieciem gadiem nevarat iztēloties šo cilvēku savā dzīvē, tad varat nejusties vainīgs, viņu neielūdzot. Daudzi pāri izmanto vēl kādu principu – neaicināt darba kolēģus. Ja neviens no viņiem netiks uzaicināts, viņi visticamāk neapvainosies, bet sapratīs šo lēmumu.

Pārbaudi izvēlētās vietas ietilpību

Lai cik banāli arī neskanētu, tomēr lielām kāzām vajadzēs daudz vietas. Tādēļ noteikti nevajag aizmirst pārliecināties, ka jūsu kāzu norises vietā patiešām visi viesi ietilps. Un ne tikai ietilps, bet arī jutīsies ērti. Atceries, ka kāzu svinības nenozīmē tikai viesu galdu izvietošanu. Vieta būs jāatrod arī skatuvei, deju placim, dekorācijām un galu galā viss jāsaliek tā, lai viesiem un apkalpojošam personālam būtu ērti pārvietoties. Tādēļ pat, ja senāk esat bijuši vietā, kur vēlaties rīkot kāzu svinības, obligāts priekšnoteikums pirms gala vārda pateikšanas, ir aizbraukt uz konkrēto svinību vietu (un vislabāk to darīt kopā ar dekoratoru), lai saprastu, vai šī vieta būs īstā visu jūsu draugu un tuvinieku uzņemšanai.

Būt klātesošiem

Neatkarīgi no tā, vai kāzas ir lielas vai mazas, ikvienam pārim jāatceras, ka viņu kāzu viesi ir ieradušies viņus apsveikt un svinēt viņu mīlestību. Lielu kāzu izaicinājums ir personīgi apsveicināties ar ikvienu no klātesošajiem. Lielu kāzu gadījumā (ja viesu skaits sniedzas jau pāri 100 viesiem) iespējams būtu labi apsvērt, ka pāra fotosesija varētu notikt pirms ceremonijas, tādējādi pēc ceremonijas pāris paliek kopā ar saviem viesiem un var ar tiem pavadīt visu atlikušo vakaru.

Izdomā oriģinālus risinājumus

Vai varat iedomāties, kā 200 cilvēki stāv garā rindā, lai apsveiktu pāri pēc ceremonijas? Apsveikt, protams, vēlēsies visi, bet noteikti jāpadomā par rindu sadalīšanu. Tāpat, ja kāzas, piemēram, notiek ārā, uzreiz viesiem varētu tikt pasniegti dzērieni un uzkodas, lai paralēli veidojas saviesīgas sarunas, kamēr pienākusi katra viesa kārta sveikt jaunlaulātos.

Sēdvietu plānam IR nozīme

Jaunā pāra (vai organizatoru) viens no lielākajiem izaicinājumiem noteikti būs sēdvietu plāna sastādīšana. Ja kāzās ir 200 cilvēku, tad, protams, ka viesi vairāk laika pavadīs kopā ar tiem, kas jau pazīstami vai tiem, ar kuriem sēdēs pie viena galda. Tādēļ, ja vēlaties, lai valdītu jautra un pozitīva atmosfēra, būs jāpiedomā, kā pareizi sasēdināt viesus tā, lai sakristu viņu intereses un mentalitāte.

Ļaujiet viesiem izkustēties

Ja kāzās ir vairāk kā 100 viesu un apkalpošana notiek pie galdiņiem, pasniedzot ēdienu vairākās kārtās, jārēķinās, ka tas prasīs laiku. Tādēļ būtu ieteicams jau iepriekš padomāt par kādām aktivitātēm, kurās iesaistīt viesus arī ēdienu pasniegšanas starplaikos. Te noteikti talkā būtu jāņem vakara vadītājs, kas pratīs izkustināt viesus un parūpēties par patīkamu kopējo atmosfēru.

Citi Raksti