Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Nav noslēpums, ka aukstajā ziemas sezonā vai stresa iespaidā mēdz palielināties apetīte, tostarp līgavām. Lai kāzu dienā būtu savā vislabākajā formā un nepiedzīvotu lieku satraukumu, vērts pievērst uzmanību tādiem aspektiem kā miega režīms, pareizs uzturs, kāzu kleita un aksesuāru izvēle.

Lai ziemas līgava izskatītos lieliski kāzu kleitā, kas meklēta ziemas kāzām, piedāvājam dažādus vērtīgus padomus.

Izvērtēt savus uztura paradumus

Pastiprinātā vēlme pēc sātīgiem un trekniem ēdieniem un saldumu patēriņa ziemā var izraisīt svara pieaugumu. Ja tas nav vēlami, laiks ķerties pie ēšanas paradumu maiņas.

Ja vēlaties zaudēt svaru pirms kāzām, vispirms jāizveido veselīgs svara zaudēšanas plāns. Ja kāzu plānošanas satraukumu papildus vēl nomoka jautājums: “Kā zaudēt svaru pirms kāzām?”, noteikti vajadzētu  izvairīties no neveselīgām šoka diētām, kas izraisa strauju svara zudumu. Ja kāzu datums jau laicīgi izvēlēts, diētu ziemas līgavai būtu vērts plānot krietni pirms kāzām. Lai gan tas ir atkarīgs no svara, kuru vēlaties zaudēt, šo lēmumu ir svarīgi pieņemt jau 5-6 mēnešus pirms kāzām. Lēna svara zaudēšana ir veselīgāka metode, salīdzinot ar straujām šoka diētām. Svara zaudēšanas programma pirms kāzām ietver ēšanas paradumu maiņu.

Foto: JESSICA WILLIAMS PHOTOGRAPHY

●     Pirmkārt, vajadzētu izvairīties no pārāk liela cukura, sāls un miltu patēriņa. Cukurs ilgstoši uzglabājas organismā un pārvēršas taukos. Milti arī veicina tauku uzkrāšanos ogļhidrātu satura dēļ. Savukārt sāls palielina ūdens uzsūkšanos šūnās, liekot izskatīties dūšīgākam nekā esat patiesībā. Tā vietā, lai patērētu šos trīs baltos izstrādājumus, uzturs, kas balstīts uz dārzeņu diētas, palīdzēs saglabāt labāku formu.

●     Ja dzerat tēju vai kafiju ar cukuru, pat tādas izmaiņas kā pievienotā cukura daudzuma samazināšana var palīdzēt zaudēt svaru, novēršot ogļhidrātu uzglabāšanos ķermenī vairāk, nekā nepieciešams.

●     Vajadzētu atrast līdzsvaru starp ēdienreizēm. Dienas sākums ar sātīgām brokastīm novērsīs vēlmi pēc biežām uzkodām dienas laikā. Tādējādi pietiks ar nelielām pusdienu un vakariņu maltītēm. Ja mēģināt ēst pēc iespējas mazāk, it īpaši vakariņās, jūs nenoslogosiet ķermeni stundās, kad vielmaiņa darbojas lēnāk.

●     Ēstgribu mazinošo produktu pasmaržošana (zinātnieki apgalvo, tie ir āboli, banāni, piparmētra, vaniļa) pirms maltītes sākšanas un zobu tīrīšana pēc ēšanas arī ir laba metode, kā mazināt apetīti. Kā arī, jāatceras, ka lēna pusdienošana un ēdiena košļāšana ļaus ne tikai labāk to sagremot, bet arī apēst tieši tik daudz, cik organismam nepieciešams.

Foto: JESSICA WILLIAMS PHOTOGRAPHY

Nepieciešams izkustēties

Patiesībā kaloriju sadedzināšanas veidi ir daudz vieglāki, nekā tas šķiet. Vēlams izdzert glāzi ūdens vairāk, kā ierasts, un brīvdienās iesaistīties fiziskās aktivitātēs, izejot pastaigā, kas palielinās enerģijas patēriņu dienas laikā. Vēl viens vienkāršs veids, kā zaudēt svaru pirms kāzām, ir neliels treniņš. 10 minūšu kāpšana pa kāpnēm ļauj iztērēt 108 kalorijas, 20 minūšu mājas kārtošana - 65 kalorijas. Dažādus vingrinājumus varat veikt arī mājās.

Pievērsiet uzmanību miega režīmam

Iespējams, pievēršat uzmanību diētai un regulāri vingrojat. Tomēr rezultātus var ietekmēt neregulārs miega režīms, tāpēc vajadzētu to ievērot ne tikai svara efektīvākai zaudēšanai, bet arī veselīga dzīvesveida labad.

Ziemas mēnešos, kad vielmaiņa palēninās, var mēģināt iet gulēt stundu agrāk nekā parasti. Tātad arī pamošanās būtu agrāka un vielmaiņa sāktu darboties agrāk. Protams, tas atvieglotu arī svara zaudēšanas procesu. Ja ievērosiet miega režīmu, pārliecinoties, ka esat izgulējies tik daudz, cik nepieciešams un miegs ir regulārs, diēta un vielmaiņas process būs daudz efektīvāks, tāpat arī psiholoģiskā veselība.

Pareizās kāzu kleitas un aksesuāru izvēle

Kāzu kleitu izvēlaties atbilstoši ķermeņa tipam. Ja nepieciešama gurnu maskēšana, var izvēlēties kāzu kleitu A griezumā. Kā arī, lai ziemas kāzu sezonā nebūtu vēss, ķermeņa tipam varat pieskaņot tādus aksesuārus kā piemērotas jaciņas, nevis, piemēram, mēteļus, kažokādas un citus masīvus apģērbus. Proporcionālu izskatu var iegūt arī izmantojot cepuri, kas pieskaņota kāzu kleitai.

Salīdzinot ar vasaras kāzās valkātajiem kleitu modeļiem, ziemas kāzu kleitas ir izgatavotas no biezākiem materiāliem, ar garām piedurknēm un siltākiem aksesuāriem, piemēram, kažokādām un bolero, kuru valkāšana var likt izskatīties apaļīgākai, nekā patiesībā. Veicot pareizo izvēli, var iegūt vēlamo izskatu.

Profesionāļu ieteikumi

Ja nepieciešams detalizētāks ieteikums vai īpaša diēta svara zaudēšanai, pareiza dzīvesveida un sportisku aktivitāšu konsultācija, papildus konsultējieties ar dietologiem un skaistumkopšanas speciālistiem klīnikās, kas piedāvā profesionālus risinājumus, un iegūstat vēlamo rezultātu!

Foto: ALIXANNE LOOSLEFoto: ALIXANNE LOOSLEFoto: ALIXANNE LOOSLEFoto: ALIXANNE LOOSLEFoto: JESSICA WILLIAMSFoto: JESSICA WILLIAMSFoto: JESSICA WILLIAMSFoto: JESSICA WILLIAMSFoto: ALIXANNE LOOSLEFoto: ALIXANNE LOOSLE


Foto: ALIXANN LOOSLE, JESSICA WILLIAMS

Citi Raksti