Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Medusmēnesis – ceļot kopā ar vīru

Medusmēnesis – ceļot kopā ar vīru

Kāzu diena ir pagājusi, jūs esat oficiāli teikuši viens otram savu jā un varat atviegloti uzelpot. Ir beigusies plānošana, satraukums un paspēšana. Tagad vien iet kopā, būt blakus un mazliet atslābt. Ierasts, ka pēc kāzām - uzreiz vai drīz vien - jaunais pāris dodas kādā atpūtas braucienā. Tā teikt, arī divatā nosvinēt jauno notikumu. Mēs dzīvojam lieliskā vietā un laikā un, nepakļaujoties ierastajiem standartiem, savu medusmēnesi varam iekārtot, kad, kur un kādu vien vēlamies. šad tad medusmēnesi pāris nolemj nemaz neīstenot un ieguldīt, piemēram, jaunā mājvietā. Taču bieži mīlestība patiešām tiek nosvinēta ar veselu ceļojumu. Bet kā ir ceļot kopā ar savu otro pusi, un ko vispār ieplānot?

Kas tad īsti ir medusmēnesis?

Atgriežoties senā pagātnē, terminu honey-moon jeb medus-mēnesis , kā varētu šķist, patiešām var saistīt ar Mēness fāzēm. Taču jau ap 19. gadsimtu medusmēnesis kļuva par augstākās klases privilēģiju pēc kāzām. Bieži vien šādās pēckāzu brīvdienās pāris devās nevis vieni, bet ar ģimeni un draugiem, apmeklējot radus, kuri nav varējuši piedalīties kāzās. Doma par kopīgu ceļošanu nebūt nav peļama arī šodien, tāpat ciemošanās pie tālākiem vai tuvākiem ārzemju mīļajiem, kuri uz jūsu lielo dienu nav varējuši tikt. Tomēr, ja esat nolēmuši medusmēnesi pavadīt divatā, ko izvēlēties un ņemt vērā?

medusmenesis-celot-kopa-ar-viru Foto: ILZE OSE

Auksts, silts un vēl siltāks

Būtiski vispirms būtu vienoties par klimatu, kādā vēlaties savu mēnesi, nedēļas vai dienas pavadīt. Ja kādreiz medusmēnesis lielākoties visiem asociējās ar eksotiku un romantiku pie okeāna, tad tagad zinām, ka romantiku var atrast arī ārpus baltajām pludmalēm un rožlapiņām. Ja jūs mīlat aukstumu, kādēļ gan medusmēnesī nedoties slēpot, kāpt kalnos vai izbraukāt Islandes melnās pludmales. Var gadīties, ka viens no jums vēlas pavisam citu klimatu - dodieties uz mēreni siltu vietu, kurā ir arī kalni un būs izjūtams laikapstākļu kontrasts. Kontrasti un kompromisi - tas, šķiet, nu būtu jāsāk jau tagad.

medusmenesis-celot-kopa-ar-viru Foto: ELĪNA UPMANE

Cik tālu dosimies?

Līga un Kārlis par savu medusmēnesi domājuši turpu un šurpu, meklējot vietas kartē, kur nav bijuši. “Galu galā abi attapāmies, ka ļoti daudz nav redzēts tepat Latvijā,” stāsta Līga. Abi nolēmuši ceļojumā doties tepat, pa Latviju, ar velosipēdiem kādu laiku pēc kāzām, kad abiem sakrituši atvaļinājumi. “Tas bija lieliski. Valoda ir zināma, eksotika tik un tā pietiekama, Latvija īstenībā ir ļoti liela, skaista un labsirdīga,” aizkustinoši saka Līga. “Un tomēr pietiekami maza, lai žigli tiktu mājās, ja nu sastrīdamies vai laikapstākļi paliek čābīgi ,” viņa nosmej. Jautāta, kā bijis ar velo ceļot kopā, jo tempi var atšķirties, vēlmes arī, viņa stāsta, ka būtiski bijis visu pirms tam kārtīgi izrunāt. Plāns neesot bijis strikts, viens liels pieturpunkts, un abi ar vīru bija sarunājuši ceļot mierīgi - ja kāds netiek līdzi vai grib atpūtu, otram jāpiekrīt. Dažreiz gan sanācis vienam otru pamudināt. “Kad līdz kādam foršam viesu namam vēl padsmit kilometri, bet vienam uznāk sagurums un ideja palikt turpat uz vietas, otrs tomēr pamudina un piesola pēdu masāžu.” Tā izceļots viens Latvijas gals un aizsākta skaista tradīcija - nu jau ar mazajiem ceļot pa Latviju un apskatīt neredzēto.

medusmenesis-celot-kopa-ar-viru Foto: ELĪNA UPMANE

Ceļojums netālu

Savukārt Laura stāsta, ka gan kāzu, gan medusmēneša plānošanā izvēlējusies skaistu vienkāršību. Lai ir izcili, bet lakoniski. Uzreiz pēc kāzām viņa ar vīru devusies uz Igauniju izbaudīt SPA. “Viegls retrīts pēc skaista notikuma,” viņa saka. Igaunija tam esot bijusi lieliski piemērota - tuvu un tomēr kaut kas pilnīgi cits. “Ar šo pilnīgi pietika, lai pārslēgtu domas uz jauno sākumu,” Laura bilst. Kaimiņzemes - lai uz kuru pusi skatītos - patiešām ir laba alternatīva netālam ceļojumam. Īpaši piemērota šī izvēle ir gadījumā, ja laika ceļojumam nav daudz. Atrast naktsmītnes, lidojumu vai autobusu biļetes (vai pat vilcienu, ja nolemjat doties Krievijas virzienā, kur gan nedrīkst aizmirst par vīzām) būs daudz lētāk nekā uz tālajiem galamērķiem, turklāt to iespējams izdarīt visdažādākajās cenu kategorijās, tā teikt, var palikt gan pilīs, gan būdiņās.

medusmenesis-celot-kopa-ar-viru

Aizlidot tālu prom

Tomēr labā laika, finanšu un kopīgu sapņu sakritībā jūs abi savā medusmēnesī varat laisties arī prom pavisam tālu. Aizbēgt un izbaudīt. Annija ar Oskaru vairākus mēnešus pēc kāzām septembrī nolēma Latvijas drēgnumu nomainīt pret Taizemes sauli un gaisu janvārī. Tieši janvāris tam esot piemērots laiks, sausais periods, jo citus mēnešus Taizemē pavada vairāk lietus. Vēl viens faktors vēlākam medusmēnesim par uzreiz pēc kāzām skriet prom bijis tas, ka Annijai sanācis ārpus Latvijas diezgan ilgi būt jau pirms kāzām. Tad gribējies izbaudīt mierīgu kopā būšanu mājās. Galu galā arī tāds var būt medus periods - bez stresa par rīkošanu, vienkārši vienam ar otru. Kad tas izbaudīts, Annija un Oskars varējuši doties ceļā. Vietas, kurp doties, apzināti izvēlētas tā, lai ceļojums nepārvērstos parastā zvilnēšanā pludmalē, jo abi ir aktīvas ceļošanas piekritēji - gribējuši kāpt kalnos, iet pārgājienos. “Mums tiešām ir ļoti paveicies,” saka Annija. “Ceļot divatā ir viegli un baudāmi. Viens otru līdzsvarojam. Nogurt ceļojot gadās ikvienam, galvenais ir sapratne un atbalsts. Jāatrod veids, kā savu vai otra niķīgumu novērst, tā var būt pelde, miegs, miers, ēdiens, jebkas.” Viņa iedrošina braukt arī citus, tas esot tā vērts, arī jau kādu laiku pēc pašām kāzām pacilātība un saviļņojums esot tikpat liels. “Pirmais ceļojums vīra un sievas statusā tāpat paliks atmiņā citādāk, īpašāk!” Annija bilst un nosmej. “To var just jau lidostā pie pasu pārbaudes, kad dosieties uz lidojumu ģimenes statusā!”

medusmenesis-celot-kopa-ar-viru Foto: ELĪNA UPMANE

Tātad - braucam!

Lai iedrošinātu ceļot kopā, pat ja tas vēl nav darīts, mēs noteikti vienbalsīgi sakām - medusmēnesim būs būt! Bažas par kreņķiem vai nesaskaņām jāatstāj mājās. Jūs esat jauns, skaists pāris, kuri viens otram apsolījušies blakus iet mūžam. Tādēļ dodiet droši savu roku savam līdzgājējam un dodieties ceļā. Kurp, tuvu vai tālu, pāris dienas vai mēnešus - lai paliek jūsu ziņā. Taču nosviniet savu mīlestību arī divatā.

Jūs to esat pelnījuši!

Raksta autore: IEVA CIPRUSE Foto: ELĪNA UPMANE, ILZE OSE Lasi arī: IETEIKUMI ORIĢINĀLAM MEDUSMĒNESIM

Citi Raksti