Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu dienā gribas justies īpaši svinīgi, taču bieži vien mazāk ir vairāk. Dažas pārdomātas detaļas radīs daudz elegantāku iespaidu nekā daudz mirdzošu aksesuāru. Taču minimālisms ne vienmēr nozīmē pilnīgu atteikšanos no kāzu aksesuāriem, tie var būt nelieli un neuzkrītoši. Tāpat tērpā var izvēlēties vienu centrālo elementu, kas pievērsīs uzmanību. Galvenais ir radīt harmonisku koptēlu gan līgavai un līgavainim atsevišķi, gan abiem kopā.

Izskatīties un justies harmoniski

Ja ikdienā aksesuāri netiek valkāti, jāņem vērā, ka pie tiem nākas pierast, tie var pat traucēt. Tādēļ var iepriekš pavalkāt dažādas aksesuāru kombinācijas un saprast, kurās jūties visērtāk un dabiskāk. Lai gan svētku tērps prasa tam pielāgoties, ieturēt stāju, tērpam un to papildinošām detaļām nevajadzētu kļūt par apgrūtinājumu. Un no tā var izvairīties, gluži vienkārši iepriekš pastaigājot izvēlētajās kurpēs, izmēģinot dažādus matu sakārtojumus, pielaikojot daudzveidīgus kāzu aksesuārus. Līdzsvarotu koptēlu rada nevis lieliski saskaņots tērps uz drēbju pakaramā, bet gan attieksme, ar kuru tas tiek valkāts. Un aksesuāri tajā harmoniski iekļausies tad, ja tie būs šķietami nemanāmi, tos valkāsiet ar vieglumu un graciozitāti.

Līgava un līgavainis - viens otra papildinājums

Kāzu dienā ļoti būtisks ir pāra kopskats, tādēļ nenāk par ļaunu konsultēties ar kāzu stilistu. Saskaņoti tērpi nebūt nenozīmē gaiši rozā jostu līgavai un tādas pašas krāsas šlipsi vai tauriņu līgavainim. Daudz svarīgāk ir papildināt vienam otru, nevis kopēt atsevišķas detaļas no viena tērpa otrā. Arī ikdienā pāri, dodoties uz kādu pasākumu kopā, vairāk vai mazāk pieskaņo savus tērpus, un tas notiek samērā organiski, vispārējos vilcienos saskaņojot to, cik formāls būs apģērbs, vai tas būs krāsās, kura piestāv viena otrai, un netiek pievērsta tik liela uzmanība tam, lai sievai būtu sarkanas kurpes, bet vīram sarkana josta.

Arī kāzās gan līgavai, gan līgavainim būtiski saglabāt savu personību, katram atsevišķi justies ērti un papildināt vienam otru. Saskaņojot krāsu gammu, var izvēlēties viena toņa dažādas nokrāsas, dažādu materialitāti, piemēram, līgavai tā var būt kāda smalka zīda šallīte, bet līgavainim rupjākas tekstūras lakatiņš uzvalka krūšu kabatā.

Ne tikai estētiski, bet arī funkcionāli

Kāzu aksesuāri lielākoties pilda estētisku funkciju, papildinot un padarot tērpu krāšņāku. Tomēr, lai atvieglotu to izvēli, var vadīties pēc funkcionāliem apsvērumiem un apdomāt, kādi aksesuāri dienas laikā var noderēt. Turklāt tos var dažādos dienas posmos mainīt, neatsakoties no dažādības, bet arī nesaraibinot savu tērpu. Līgavas mēdz izvēlēties divus tērpus - klasisku, kuplu kleitu ceremonijai, bet modernu minikleitu ballītei. Taču var iztikt arī ar vienu kleitu, tērpa noskaņu mainot ar aksesuāriem. Tie var būt cimdi, kāda greznāka josta, galvas rota, adījumi vai apmetnis, ko attiecīgi dažādos dienas posmos uzvilkt vai novilkt. Arī līgavainis var dienas laikā mainīt aksesuārus, tās var būt saulesbrilles, vēsākā laikā arī cepure, šalle un cimdi. Var izvēlēties trīsdaļīgu uzvalku ar vesti, kuru vilkt ceremonijā, bet ballītes daļā vesti novilkt, tā radot neformālāku koptēlu.

Līgavas matu rotas

Par līgavas galveno galvas aksesuāru var kļūt plīvurs, tomēr daudzas līgavas to izvēlas neiekļaut savā tērpā. Tam var būt dažādi iemesli. Plīvurs nav tikai aksesuārs, tas apvīts ar senu vēsturi, tradīcijām un tas kļūst par daļu no ceremonijas, ja līgava izvēlas plīvuru, kas aizsedz seju. Ja kāzas tiek ieturētas brīvākā stilā, ir pieejamas dažādas matu rotas, kas ir ne mazāk greznas un cēlas kā plīvurs.

Lai mirdz matu rotas teju nemanāmi ievijas līgavas matu sakārtojumā. Dažādas matadatas un ķemmītes rada maigu un romantisku tēlu. Lai mirdz rotas veidotas no smalkas stieplītes ar pērlītēm un kristāliņiem, ko, ievietojot matos, var perfekti pielāgot līgavas frizūrai un matu vijumam.

Wildehandmade matu rotas ir mākslas darbi paši par sevi un tās var spēlēt tērpa centrālā elementa lomu. Matu rotas ar spalvām rada nepieradinātu un brīvu iespaidu. Strausa spalvu rotas piešķirs tērpam retro noskaņu. Tā kā šīs matus rotas tiek izgatavotas individuāli, pēc pasūtījuma, var izvēlēties krāsu gammu un materiālus, ne tikai spalvas, bet arī pērles, Swarovski kristālus un mākslīgos ziedus. Pieskaņojot līgavas galvas rotai, var izveidot arī aksesuāru līgavainim, piemēram piespraudi.

Kāzu rotas meklē šeit: KĀZU ROTAS

Piešķirt līgavaiņa uzvalkam raksturu

Kad izvēlēts uzvalks, kas atbilst kāzu tematikai un līgavaiņa vēlmēm, to var papildināt ar dažādiem aksesuāriem, piešķirt uzvalkam personiskāku raksturu. Josta vai bikšturi var piešķirt uzvalkam gan mūsdienīgāku, gan retro noskaņu. Tāpat arī šlipses vai tauriņa izvēle nosaka to, vai kāzu uzvalks būs formālāks, vai svinīgāks. Zeķes var būt neitrāls un funkcionāls apģērba gabals, bet to var padarīt arī par akcentu. Žaketi iespējams stilizēt ar dažādiem tai veltītiem aksesuāriem - krūšu kabatas lakatiņu, šlipses saspraudi un piespraudēm žaketes atlokā, lai gan kāzu dienā parasti tiek izvēlēta ziedu piespraude. Aksesuāru kombināciju ir daudz, taču galvenais ir nelietot tos visus, izvēlēties tikai dažus, turklāt tiem visiem nav jābūt spilgtiem akcentiem, tie var būt arī neitrāli un šķietami nemanāmi. Der atcerēties arī par līgavaiņa rokām, var izvēlēties aproču pogas, valkāt rokas pulksteni vai šobrīd aktuālos gredzenus.

Uzvalkus meklē šeit: KĀZU UZVALKI

Personisks pieskāriens

Viena no šībrīža aktuālākajām tendencēm ir dažādi personalizēti izšuvumi gan līgavas, gan līgavaiņa tērpos. Tie var būt gan kādi īpaši vārdi, kāds citāts, simbols vai monogrammas, kas tiek iestrādāts gan kādā redzamākā tērpa daļā, gan, piemēram, uz oderes. Gar līgavas plīvura malu vai kleitas šlepi var vīties kāda frāze no svinīgā laulību solījuma. Līgavainim uz žaketes iekškabatas var izšūt monogrammu vai simbolu. šādas smalkas detaļas varbūt nebūs uzreiz pamanāmas, taču piešķirs tērpam īpaši izsmalcinātu iespaidu un labi izskatīsies fotogrāfiju tuvplānos. Ne visiem aksesuāriem jābūt uzkrītošiem, tieši smalkas un pārdomātas detaļas radīs harmonisku koptēlu.

Uzvalks: BG SUITS

Aksesuārus meklē šeit: KĀZU AKSESUĀRI

Rotas meklē šeit: KĀZU ROTAS

Uzvalki līgavainim: KĀZU UZVALKI


Raksta autore: RENĀTE BERGA

Citi Raksti