Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu video ir viena no lietām, par ko jaunie pāri budžeta apsvērumu dēļ nereti šaubās, bet tai pat laikā tā neesamība ir viena no lietām, ko jaunie pāri pēc kāzām nožēlo. Kā atzīst daudzi jaunie pāri, tad video un tajā iemūžinātie mirkļi ļaus atgriezties īpašās dienas sajūtās atkal un atkal. Par to, kādēļ izvēlēties kāzu videogrāfu un kā notiek kāzu filmēšana, izjautājām Aldi Kaņepi.

Video spēj saglabāt konkrētās dienas emocijas

Tam, ka kāzu video piemīt īpašs šarms, piekrīt arī kāzu filmētājs Aldis Kaņepe / Kanepes Films. “Video spēj saglabāt tās konkrētās dienas atmiņas, sajūtas, emocijas, kā arī parādīt pārim brīžus, ko viņi, iespējams, paši pat kāzu dienā nepamana. Diemžēl ir pāri, kas nenolīgst video filmētājus, bet pēc tam to nožēlo, saprotot, ka vēlētos izdzīvot savu īpašo dienu atkal un atkal,” norāda Aldis.

Aldis Kaņepe stāsta, ka kāzu filmēšana visbiežāk sākas no rīta pucēšanās un ilgst līdz vakara programmas noslēgumam, kas ir vai nu kūkas griešana, mičošana, vai līgavas pušķa mešana. “Visbiežāk, piedaloties kāzu dienā un iemūžinot šo notikumu video, cenšamies būt iespējami neitrāli un neapgrūtināt jau tā satrauktos pārus.

Filmēšanu organizējam dokumentālā veidā, neiejaucoties dienas plūdumā. Darba dienai, tāpat kā kāzu video garumam, nav noteiktu laiku. Filmējam, kamēr ir ko filmēt, un video garums ir atbilstošs tiešām labo kadru daudzumam. Parasti kāzu filmēšana neietver maltītes daļu, jo tas neizskatās estētiski. Vakara daļā ļaujamies notikumu plūdumam un ķeram pasākuma kopējo noskaņu un viesu emocijas,” tā Aldis Kaņepe.

Filmējot kāzu ceremoniju, svarīgi būt nemanāmiem

Aldis Kaņepe norāda, ka, filmējot kāzu ceremoniju, ar savu komandu ir praktiski nemanāmi. “Filmējam ar garajiem objektīviem, kas ļauj sasniegt filmējamo objektu pat no ļoti liela attāluma. Es uzskatu, ka privātums laulību ceremonijas brīdī ir svarīgāks par iespēju trāpīt kāzu video Grand Prix uzvarētāju godā, un šo intimitātes saglabāšanu novērtē arī paši jaunie pāri. Pēc ceremonijas, sveikšanas daļā, visi jau ir atraisījušies, uztraukums gājis mazumā un gan viesi, gan jaunlaulātie ir lieliskā noskaņojumā, un emocijas ir tik patiesas,” filmējot kāzu video, novērojis Aldis Kaņepe.

Kāzu filmēšana – process, kurā iemūžināt jaunā pāra mīlestību

Lai gan kāzu video neapšaubāmi ir brīnišķīgi skaistas paliekošas atmiņas, tomēr Kanepes Films kāzu video operators aicina neaizmirst par pašu svarīgāko – mīlestības svinēšanu.

“Mums nereti nākas dzirdēt, ka jaunais pāris kāzu dienu plāno kā lielu fotosesiju un kāzu video veidošanas pasākumu, pašu šī notikuma galveno nozīmi atstājot otrajā plānā. Protams, mēs saprotam, ka šo lielo notikumu ir nepieciešams gan kārtīgi izplānot, gan arī pienācīgi iemūžināt atmiņām, bet nedrīkst aizmirst par svarīgāko – jaunas ģimenes dibināšanas noslēpumu un laulības saišu būtību. Manuprāt, tas ir svarīgāk par visu pārējo, kas notiek ap šo kodolu, tai skaitā, kāzu video,” atcerēties par svarīgāko aicina Aldis.

kāzu video foto
Foto: SASCH.ME / Video: KANEPES FILMS / www.kanep.es

Kāzu video izmaksas

Viens no diskutablākajiem jautājumiem saistībā ar kāzu filmēšanu, ir kāzu operatora cenas. “Mēs strādājam ar visjaunāko un visjaudīgāko filmēšanas un failu aptrādes tehniku, kas ir pieejama ikdienas lietotāja vajadzībām, un rezultāta kvalitāte atbilst visaugstākajiem standartiem, kā arī kāzu video cenai.

Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju ienākumus un izprotot, cik kopumā izmaksā kāzu organizēšana, esam pieskaņojušies visiem šiem kritērijiem un piedāvājam maksimāli daudz par iespējami pieejamu cenu. Te arī jāpiemin, ka, neskatoties uz klientu atpazīstamību vai maksātspēju, visiem kāzu filmēšana izmaksā vienādi.

Foto: SASCH.ME / Video: KANEPES FILMS / www.kanep.es

Izņēmums ir vienīgi izbraucieni ārpus Latvijas, kur summai par kāzu video pievienojam ceļa izdevumus un dzīvošanas izmaksas divām personām, jo pārsvarā strādājam divatā. Kopumā jāsaka – kāzu filmēšana un video izveide nav tik dārga, kā ir pierasts domāt. Ir kompānijas, kuras ņem ļoti daudz darbu un līdz ar to var piedāvāt zemas cenas, bet visbiežāk šādiem konveijeru uzņēmumiem video ir pavirši apstrādāti un tajos pietrūkst intimitātes. Bieži vien cilvēki domā, ka filmētāju pakalpojumi ir dārgi. Realitātē kāzu video izveide maksā tikpat, cik labs fotogrāfs,” stāsta Aldis Kaņepe.

Vairāk kāzu operatorus meklē šeit: KĀZU VIDEO

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti