Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Evitas un Edvīna Meļņu laulību plāns bija pavisam vienkāršs. Pēc ilgākas paviesošanās Bali, 3. septembrī bija paredzēts svinēt kāzas kopā ar vedējiem, klusi un mierīgi, jo jau nākamajā nedēļas nogalē Evitai bija paredzēts kopā ar Latvijas IFBB komandu doties uz Eiropas Fit Model čempionātu. Plāni mainījās, un tas deva iespēju samobilizēties un trīs nedēļu laikā uzburt savu kāzu pasaku.

Kāzu kleita stundas laikā

Evita stāsta: “Viss sākās ar kāzu kleitas izvēli. Saprotot, ka atgriezīsimies ātrāk, jau Bali sāku skatīties internetā Latvijas kāzu salonos pieejamās kleitas. Izvēlēto kleitu ieraugot, sākotnēji domāju, ka tā ir par greznu mazām kāzām, tomēr tā tik ļoti iekrita sirdī. Aizbraucot uz kāzu salonu San Patrick Latvia, piemērīju pāris citas salīdzināšanai, bet tiklīdz uzvilku jau noskatīto kleitu, uzreiz sapratu, ka tā ir īstā.

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Interesants fakts, ka kleitu braucu izvēlēties kopā ar vīru, kaut gan klasiski tā nav pieņemts, taču tā kā mēs ļoti labi viens otru jūtam, tad tas man sniedza miera un pārliecības sajūtu. Kopumā kleitas iegādei bija nepieciešama viena stunda, savukārt uzvalku vīram meklējām ilgāk. Visas kleitas šajā kāzu salonā ir vienā izmērā un interesanti, ka pat nenācās to pāršūt – tā derēja kā uzlieta un radās sajūta, ka gaidīja mani.”

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Gredzeni ar īpašu nozīmi

“Vīrs izveidoja individuālu dizainu mūsu laulību gredzeniem, kas ir ar melniem akcentiem, lai pieskaņotos mūsu uzvārdam – Meļņi. Patiesībā šo dizainu vīrs jau bija izdomājis brīdī, kad tika izgatavots saderināšanās gredzens, jo arī tas ir pieskaņots. Kad pirmo reizi ieraudzīju gredzenu skici, biju sajūsmā, un tā kā mūsu gaumes lielākoties sakrīt, uzreiz akceptēju vīra izvēli.”

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Svinības mājās

“Par kāzu galveno norises vietu izvēlējāmies savas mājas. Šāda izvēle tādēļ, ka kāzu viesu skaits bija neliels – vecāki, brāļi ar savām ģimenēm un tuvākie draugi. Turklāt mājās jūtamies ļoti labi, tāpēc spējām vizualizēt svinības te. Tā kā gatavoties kāzām nebija laika, tad koncepts tapa procesā. Mēs vēlējāmies, lai kāzas ir sirsnīgas, mīļas, tuvāko lokā.

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Kāzu organizēšanas procesā mums ļoti palīdzēja  draudzene, kura mani arī pucēja kāzām, līgavu vidū labi zināmā skaistuma māksliniece – Kristīne Vindele, kurai kāzas ir sirdslieta. Viņa mums sniedza padomus, kādas svarīgas kāzu detaļas mums jāiekļauj, kā arī ieteica cilvēkus, pie kuriem vērsties. Mēs ļoti novērtējam visu cilvēku atsaucību, kuri uzņēmās realizēt mūsu ieceres tik īsā laikā: AMIE Ziedi, kuri mūsu māju pārvērta pasakā ar dekorācijām un izveidoja burvīgu līgavas pušķi, Kuku Chef, kuri parūpējas ne tikai par gardu, bet arī ļoti skaistu kāzu torti.”

Īpašā fotosesija

“Par kāzu fotogrāfu izvēlējāmies Artūru Lāci, kurš ar mums bija kopā visu kāzu dienu, no sagatavošanās rīta līdz svinību vakaram. Artūrs kā kāzu fotogrāfs lieliski spēj iejusties viesu vidū, atbrīvot un sasmīdināt. Visi mūsu viesi bija sajūsmā par viņa harizmu un radošo pieeju darbam. Tā kā vīra hobijs ir fotografēšana, viss ar fotosesiju saistītais bija viņa pārziņā. Domāju, ka mums paveicās, ka kāzas bija piektdienā, tāpēc Artūrs bija pieejams. Par fotosesijas vietām un foto noskaņu vīrs ar fotogrāfu vienojās kopā, taču par bilžu idejām devām iespēju Artūram radoši izpausties. Visvairāk mums paliks atmiņā fotosesija Pēterbaznīcā.

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

To mieru, īpašās sajūtas, kuras mūs tur pārņēma, ļoti grūti ietērpt vārdos. Tas bija ļoti īpaši.

Kamēr mums notika fotosesija, viesi baudīja ēdienus, dzērienus un Vecrīgas panorāmas skatus restorānā Hercogs Ķīpsalā, kur vēlāk pievienojāmies arī mēs. Svinības turpinājām mājās, kur jau bija pirmais kāzu valsis, kūka, uzkodas un muzikālie priekšnesumi.”

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Dzīvā mūzika

“Mēs abi ar vīru esam ļoti muzikāli cilvēki un viena no mūsu vēlmēm kāzu vakarā bija dzīvā mūzika. Kā jau iepriekš minēju, kāzu svinību vieta bija mājas, tāpēc vēlējāmies, lai arī dzied mums tuvs cilvēks. Tā nu mēs nolēmām uzaicināt Leldi Straubergu, zināmu arī kā Lea, kura mums ir tuva draudzene. Leldei ir eņģeļa balss un ļoti sirsnīga daba, tāpēc viņa lieliski iederējās svinību atmosfērā. Leldes vokālu pavadīja virtuozais pianists Haralds Stenclavs.”

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Svarīgākais – komandas darbs

“Kāzu īstenošana trīs nedēļās noteikti nav nekas viegls, taču iespējams. Tik vēlu pasūtījumus dekorācijām un kūkai vairs nepieņem, taču bijām pārsteigti par cilvēku atsaucību, sirsnību un pretimnākšanu. Lai viss ritētu uz priekšu, jāiesaistās abiem. Tas ir komandas darbs. Pienākumi bija daļēji sadalīti, man – dekorācijas un kūka, vīram – fotogrāfs, pārējo organizējām kopīgi.

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Bijām priecīgi par saulīti, kas mūs pavadīja visas kāzu dienas garumā, kaut laika prognoze visu nedēļu biedēja ar lietu. Mēs gan iepriekš bijām vienojušies, ka arī lietus mums nespēs sabojāt prieku. Precētie draugi mūs brīdināja, ka diena paies ļoti ātri. Tā arī bija, tāpēc centāmies tvert, izgaršot un izjust katru mirkli un emociju.

elegantas kāzas 3 nedēļu laikā
Foto: ARTŪRS LĀCIS

Visu dienu ar mums kopā bija mans brālis, kurš pildīja šoferīša pienākumus. Kopā varējām gan uzdziedāt mašīnā, gan paākstīties. Ceremonijā izdzīvoju sapni, ka tētis mani ved un nodod topošajam vīram. Tas bija emocionāli viens no visspēcīgākajiem brīžiem, kas līdz šim piedzīvots! Mūsu ģimene ir ļoti emocionāla, tāpēc ceremonijā visi izplūdām asarās. Tā kā mērķis bija uzburt savu kāzu pasaku, tad uzskatām, ka tas mums arī izdevās – piedzīvojām ļoti skaistus, mīļus un sirsnīgus svētkus.”


Kāzu fotogrāfs: Artūrs Lācis

Make Up un frizūra: Kristīne Vindele

Ceremonija: Ādažu Dzimtsarakstu nodaļa

Svinības: Hercogs Ķīpsalā / mājas

Gredzeni: GLAMIRA

Kleitas zīmols vai iegādes vieta: Kāzu salons San Patrick Latvia, kleitas zīmols Pronovias

Kāzu uzvalka zīmols: Hugo Boss, Stockmann

Pušķa izgatavotāji & dekorācijas : AMIE ziedi

Kūka: Kuku Chef


Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Lasi arī: KĀ SARĪKOT KĀZAS SAULLĒKTĀ

Citi Raksti