Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

JOPROJĀM KĀZU TOP ZIEDS – PEONIJA!

JOPROJĀM KĀZU TOP ZIEDS – PEONIJA!

LĪGAVĀM.LV turpina iesākto tradīciju izcelt kādu īpašu mēneša ziedu. Jūnijā tā pavisam noteikti ir kāzu karaliene – peonija, saukta arī par pujeni. Peonija ir gan Pinteresta varone, gan daudzu līgavu favorītzieds. To popularitāte pēdējo gadu laikā ir nenovērtējama – šķiet katra līgava kaut reizi sapņojusi rokās turēt skaistu peoniju pušķi.

Peonija – visskaistākā!

Peonijas simbolizē: godprātību, bagātību un labklājību, romantiku un romantisku mīlestību, skaistumu visās tā formās. Ķīnas kultūrā peonijas ziedam ir īpaša nozīme, un tā tulkojums ķīniešu valodā pat nozīmē – visskaistākā. Peonijas simbolizē arī atzīšanos mīlestībā. Maigi rozā ir visromantiskākā peonijas krāsa, tieši tādēļ lieliski piemērota līgavu pušķiem un kāzu dekorācijām.

Tāpat peonijas sevī nes dziļu vēstījumu, kas lieliski sasaucas arī ar laulības nozīmīgumu, proti, nekad neaizmirst, kā tavas darbības ietekmē citus cilvēkus, un vienmēr censties rīkoties ar cieņu pret citiem cilvēkiem. Nebaidīties un nevairīties atvainoties, ja esi pieļāvis kļūdu, un dalīties savā mīlestībā ar apkārtējiem cilvēkiem, lai uzlabotu arī viņu dzīves.

Peoniju šķirņu daudzums katru gadu pieaug

Latvijā peonijas zied jūnija vidū. Lai gan tās sezona galvenokārt ir maijs un jūnijs, ir līgavas, kas peoniju pušķus pasūta arī citos gadalaikos. Īpaši tad, ja līgava jau sen sapņojusi par Pinterest cienīgu līgavas pušķi. Peoniju šķirņu daudzums ar katru gadu tikai pieaug, un to daudzveidība pārsteidz. Peonijas ir dažāda lieluma, dažādās krāsās un to ziedu uzbūve arī atšķiras. To nokrāsās parādās gan balts un dzeltens, gan oranžīgs un sarkans tonis.

Floriste Liāna Natenadze/InBloom uzskata, ka peonijas ir aizraujoši vērot visā to dzīves cikla laikā, sākot ar cieši aizvērtu un apaļu ziedpumpuru līdz tas pilnībā atvēries, atsedzot zieda dzelteno serdi. Atkarībā no krāsas, peonijas var papildināt pavisam dažāda noskaņojuma kompozīcijas, taču biežāk to gaisīgi pildīta faktūra ir paša maiguma iemiesojums.

Kāzu galvenais zieds

Visā pasaulē līgavas ir iemīļojušas šos krāšņos ziedus, kas lieliski izskatās gan līgavas pušķos, gan dekorācijās. Sava lielā zieda dēļ peonijas nereti kļūst par kāzu galveno ziedu. Savienojumā ar rozēm un lilijām un citiem ziediem peonijas veidos fantastisku līgavas pušķi, bet, ja līgava vēlas pušķi tikai no peonijām, arī tas izskatīsies lieliski. Jāatceras, ka lielā zieda dēļ nav nepieciešams ļoti liels daudzums peoniju. MintDeco floriste Signe Muceniece uzskata, ka peonijas ir vieni no visskaistākajiem ziediem – krāsu dažādība, smarža, maigums un karaliskums vienā.

“Visskaistākās peonijas, protams, var sastapt vasarā centrāltirgū, bet tā kā Latvijā peoniju ziedēšanas laiks ir salīdzinoši īss, tad dekorēšanai tās visbiežāk iegādājamies ziedu bāzēs. Ar peonijām ir salīdzinoši viegli strādāt, ja vien māk tās izvēlēties jau atplaukušas, ne pārplaukušas.

Lai gan peonijas Latvijā šobrīd pieejamas visu gadu, tomēr visskaistākās un kvalitatīvākās tās tomēr ir vasaras sākumā, kas arī ir īstais laiks peoniju kāzām.

Peonijas savu popularitāti nav zaudējušas, bet šobrīd tās vairāk tiek miksētas kopā ar citiem ziediem, un kāzas, kurās ir tikai peonijas, gan savu popularitāti ir zaudējušas,” stāsta MintDeco floriste Signe Muceniece.

Citi Raksti