Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VAI SIEVIETE VAR BILDINĀT VĪRIETI? VAR!

VAI SIEVIETE VAR BILDINĀT VĪRIETI? VAR!

Vispasaules mīlētāju jeb Valentīna diena tuvojas straujiem soļiem, kad noteikti notiks ne viens vien bildinājums. Izdzirdot vārdu “bildinājums”, visbiežāk mūsu pirmā asociācija būs par iemīlējušos vīrieti, pasniedzot savai mīļotajai gredzenu, bet šoreiz vēlamies parunāt par citu scenāriju un jautāt, vai un kā sievietei vajadzētu bildināt savu mīļoto vīrieti?

Svarīgākais jautājums – kāda ir jūsu motivācija

Lai arī Latvijā iespējams bieži par šādu praksi nedzirdam, tomēr pasaulē (un pavisam noteikti arī Latvijā) ir daudzas drosminieces, kas pirmās izteikušas jautājumu – “vai tu kļūsi par manu vīru?” Tomēr, kā līdz šādam lēmumam nonākt un kāda ir galvenā motivācija tā rīkoties?

Līgavas, kas izvēlējušās šādu ceļu, internetā daloties savā pieredzē, visbiežāk atzīst, ka tas nebūt nav tik bailīgi, kā varētu šķist. Patiesībā tas ir drosmīgs, oriģināls un, jā, daudziem vīriešiem arī ļoti glaimojošs solis un lēmums. Tomēr – viņas norāda, ka pats svarīgākais ir saprast jūsu motivāciju. Ja sieviete vēlas bildināt tikai tādēļ, ka nespēj sagaidīt bildinājumu no sava mīļotā, tad tā esot visaplamākā motivācija.

Bildināt – neatkarīgi no tā, vai to dara sieviete vai vīrietis, vajadzētu darīt tikai vienas vēlmes vadītiem, proti, apziņas, ka es vēlos kopā ar šo cilvēku pavadīt visu savu atlikušo dzīvi.

Tāpat, nolemjot bildināt savu mīļoto vīrieti, jāatmet visas šaubas un domas, ko par jums padomās citi cilvēki. Jā, iespējams kāds padomās, ka tas ir izmisums, bet tie cilvēki, kas jūs patiesi pazīst un zina, kādas ir jūsu attiecības, sapratīs arī to, ka jūsu vienīgā motivācija ir katru savas atlikušās dzīves dienu pavadīt kopā ar mīļoto.

Un vissvarīgāk – drosme šajā lēmumā vajadzīga arī tādēļ, ka jums pilnīgi un galīgi jāatmet domas un iekšējie jautājumi, ja jūs viņu nebildinātu, kad un vai viņš vispār to būtu darījis.

Galu galā, ja viņš pateiks “Jā”, tad vēlas pavadīt kopā ar jums savu atlikušo dzīvi, kas nozīmē, ka agrāk vai vēlāk viņš arī pats būtu izteicis bildinājumu.

Vai jūsu mīļotais vīrietis šo soli sapratīs?

Protams, pirms nolemjat par šo soli, der rūpīgi pārdomāt, kāds cilvēks ir jūsu mīļotais vīrietis. Jūs noteikti jau zināt atbildi, vai viņu šāds jūsu solis varētu iepriecināt. Ja viņš ir avantūrists, domā plašāk par ierasto, tik ļoti nepieturas šķietami tradicionālajai kārtībai – tad uz priekšu, bet, ja viņš jau kopš jūsu attiecību sākuma ir norādījis, cik ļoti viņam ir svarīgi par jums rūpēties, uzņemties atbildību un pieņemt lēmumus, kas saistīti ar jūsu ģimeni, tad viņš šādu jūsu soli varētu uztvert par zināmu viņa personības un vēlmju “apspiešanu”.

Gredzena vietā pulkstenis ar gravējumu

Kad uz visiem šķietami filozofiskajiem jautājumiem ir atrastas atbildes, nonākam pie jautājuma – kā bildinājumam praktiski vajadzētu notikt? Pirmkārt, vai ir nepieciešamība krist uz viena ceļa un vai jums vajadzētu pasniegt viņam gredzenu? Uz ceļa varat krist un varat nekrist – tas atkarīgs no tā, kas jums pašai ļauj justies ērti. Ja jums daudz labāk ļautu justies cits žests, tad varat darīt arī to, piemēram, uz līmlapiņas uzrakstīt “vai kļūsi par manu vīru” un piespraust pie ledusskapja. Kurš gan ir teicis, ka tā nevarētu darīt? Arī gredzena jautājumā varat pieļaut atkāpes – gredzena vietā pasniedzot ko citu, piemēram, pulksteni ar gravējumu.

Atrast pareizos vārdus

Tomēr vislielākais jautājums, ko topošās līgavas sev uzdod, nolemjot bildināt savu mīļoto, ir, ko viņam teikt. Tādu pareizo vārdu jau, protams, nav, bet, saprotot, ka viņam šāds pavērsiens jūsu attiecībās varētu šķist pavisam noteikti neierasts un iespējams pat savāds, jums jāprot izskaidrot viņam, kādēļ esat nolēmusi spert šādu soli.

Ļaujiet viņam ieraudzīt, kādēļ jūs viņu tik ļoti mīlat, kas ir viņa skaistākās rakstura iezīmes, kādu jūs redzat jūsu abu kopīgo nākotni un galu galā neaizmirstiet uzdot pašu svarīgāko jautājumu: “vai tu kļūsi par manu vīru?”.

FOTO: EMĪLIJA BOGDĀNOVA

Citi Raksti