Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Cenu pieaugums burtiski visiem produktiem un pakalpojumiem noteikti ir piespiedis daudzus cilvēkus pārdomāt savus tērēšanas paradumus. Zināma inflācijas ietekme ir jūtama arī kāzu nozarē, jo vairākām pozīcijām tāmēs sadārdzinājums ir pat līdz 30% un vairāk. Kā šādos apstākļos plānot pasākumu un vai ir iespējams sarīkot sapņu kāzas ne par kosmisku budžetu, stāsta pasākumu un kāzu organizatore, aģentūras Caramel Events Riga vadītāja Jūlija Pumpe.

MenuJūlija Pumpe

Cenas ir pieaugušas burtiski visiem kāzu pakalpojumu sniedzējiem. Protams, vismanāmākais cenu kāpums ir norises vietu īrei un maltītes cenām. Dažu lokāciju cenas ir gandrīz divkāršojušās, piemēram, viesu nama īre ar naktsmītni novembrī varēja izmaksāt 2000 eiro, bet janvārī cena par tiem pašiem datumiem jau ir uzlēkusi līdz pat 4000 eiro, kas, protams, biedē klientus.

Tāpēc mums ir jāpārbauda visa mūsu datubāze un priekšroka jādod tiem, kuru cenas nav tik strauji pieaugušas, vai arī jāskatās, vai piedāvājumā ir kādi jauni pakalpojumi, kas cenu pieaugumu padara pamatotāku. Diemžēl daži pārdevēji jaunas cenas nosaka nejauši, bez jebkādiem aprēķiniem, tikai tāpēc, ka visi pārējie paaugstina cenas. Tas ir nepareizi, un šāds lēmums ilgtermiņā nav efektīvs. Piedāvājuma sagatavošana un tāmēšana tagad arī prasa vairāk laika, jo jāpārbauda katras pozīcijas cena - ir izmaiņas vai nē.

Foto: DIĀNA BONDARS

Kā var ietaupīt, izvēloties lokāciju?

Par to jau ir daudz runāts, bet es atkārtošos - izvēlieties mazāk populāros mēnešus savām kāzām, jo maijā un septembrī nomas cenas var samazināties par 1000-1500 eiro. Arī ceturtdienas vai svētdienas kāzas būs lētākas. Ja viesi tiks brīdināti iepriekš, viņiem būs laiks paņemt pāris papildu brīvdienas.

Apsveriet mazāk populāras vietas, arī tajās būs zemākas cenas. Bet, ja jūs un lielākā daļa viesu esat no Rīgas, ir vērts apsvērt arī kāzas restorānā bez nakšņošanas, tā, ietaupot uz īres un transporta izdevumiem viesiem un visiem darbuzņēmējiem, jūs samazināsiet gala summu. Labi piedāvājumi ir viesnīcām, banketu telpas īres maksa bieži vien ir simboliska un jūs saņemsiet atlaidi jaunlaulāto un viesu numuriem, kā arī citus bonusus.

Foto: MIKS šĒLS

Atlaides: vai tās ir iespējamas?

Jā, jūs varat lūgt atlaidi, jo īpaši, ja jums ir kāzas ārpus sezonas vai darbdienās, bet neuztveriet atlaidi kā pašsaprotamu. Tas ir jauks žests no darbuzņēmēja puses, taču jums nevajadzētu to izspiest. Pasākumu nozarē strādājošajiem pēdējos gados ir bijuši grūti laiki un ne vienmēr ir iespējams piešķirt šo atlaidi. Kā rāda prakse, uzņēmumi, kas ir orientēti uz klientiem, gadījumos, kad nevar piešķirt atlaidi naudas ekvivalentā, piedāvā kādu citu bonusu. Arī šajā gadījumā mēs runājam par zemo sezonu. Lūgt atlaidi, ja kāzas ir jūlija sestdienā vai skaistā datumā, ir nevietā, to varat darīt tikai tad, ja jūsu pasākums ilgst vairāk par vienu dienu.

Foto: MIKS šĒLS

Formāts: īsākas kāzas nenozīmē garlaicīgākas

Nebaidieties no kāzām dienas formātā! Dienas programmu varat plānot tā, lai būtu laiks komunicēt ar viesiem, dejot un izklaidēties. Plusi: ietaupījums uz īres un personāla rēķina (bieži vien pēc plkst. 23.00 vai 00.00 ir jāmaksā par nakts stundām), vakarā jūs nenokrītat no noguruma pēc garas dienas. Ideāli, ja jau nākamajā dienā ir ceļojums. šādas kāzas var rīkot bufetes formātā: uzkodas, grila stacija, aperola vai džina stacija, kur viesi var paši pagatavot kokteiļus, un dažas interaktīvas aktivitātes un jūs iegūstat lielisku ballīti 4-5 stundu garumā. Un kā viesi ar bērniem būs jums pateicīgi! Viņi varēs vai nu ņemt bērnus līdzi, neuztraucoties par to, kur un kā likt atvasi gulēt, vai arī būs vieglāk organizēt mazuļu pieskatīšanu.

Foto: MIKS šĒLS

Dekorācijas

Vēl viena pozīcija, kas bieži vien veido lielu daļu no mūsu pāru budžeta, ir dekorācijas. Ziedu cenas ir strauji pieaugušas, tas saistīts gan ar loģistikas izmaksām, gan ar to, ka ne visas audzētavas ir pārdzīvojušas pandēmijas periodu. Vasarā vēl var mēģināt ietaupīt, izmantojot vietējos ziedus, bet, ja sapņojat par kuplām rožu un hortenziju kompozīcijām, jebkurā gadījumā ziedus sūtīs no Holandes, jo nepieciešamas specifiskas šķirnes, svarīga ir ziedu kvalitāte un izturība. Daudzi cilvēki maldīgi domā, ka zaļumu izmantošana palīdzēs samazināt dekorāciju cenu, taču tā vairs nav. Daudzu iecienītais eikalipts tagad maksā pat vairāk nekā ziedi, bet meža zaļumi mēdz ātri novīst. Arī sveces palika dārgākas par 30%.

Ko darīt? Vai mums ir jāaizmirst visi saglabātie attēli no Pinterest?

Foto: DIĀNA BONDARS

Protams, ka nē. Dekors  joprojām ir svarīga svētku sastāvdaļa, kurai mēs pievēršam lielu uzmanību. Noteiktai dekorāciju pozīcijai izvirziet lielāku prioritāti, piemēram, lai jūsu galds un ceremonijas zona ir izrotāta pēc iespējas košāk, bet uz viesu galdiem var būt nelielas kompozīcijas, uzsvaru var likt uz krāsainām glāzēm, stilīgu vāzi, tekstilizstrādājumiem. Ziedi uz plāniem kātiņiem, kas stāv pa vienam, izskatās ļoti stilīgi un minimālistiski.

Galdus var rotāt arī ar figūrām un citiem dekoratīviem elementiem. Griestus var rotāt ar lampiņu virtenēm un mākslīgiem zaļumiem. Labs apgaismojums gan ar spuldzītēm, gan ar gaismas prožektoriem jau nodrošina foršu gaisotni.

Foto: KATYA SHENBERGER

Darbuzņēmēji

šosezon esmu saskārusies arī ar to, ka ir grūti iepriekš noskaidrot precīzu cenu. Pandēmija un pagājušais gads visus ir tik ļoti pārbiedējuši un finansiāli ietekmējuši, ka daži ir gatavi piedāvāt precīzāku cenu par pakalpojumu tikai pāris mēnešus pirms kāzām. Loģika ir saprotama, taču šāda pieeja ļoti apgrūtina pāru un organizatoru kāzu budžeta plānošanu un dažkārt pat darbuzņēmēja izvēli, jo cena nav skaidra. Tomēr 6-8 mēnešus pirms kāzām gribas saprast vismaz cenu intervālu, ja objektīvu iemeslu dēļ ir grūti pateikt precīzu ciparu.

šodien ir ļoti svarīgi saglābāt cilvēcīgas attiecības, tāpēc aicinu būt iejūtīgiem un cienīt viens otru.

Noslēgumā vēlos teikt, ka, cenšoties samazināt kāzu organizēšanas izmaksas, nav nepieciešams atteikties no organizatora pakalpojumiem. Mūsu zināšanas un pieredze var palīdzēt jums izvairīties no finansiālām kļūdām, optimizēt budžetu un ieteikt ekonomiski izdevīgāku pakalpojumu sniedzēju.

Foto: DIĀNA BONDARS / IGORS DAVIDOVS

Raksta autors: Caramel Events

Citi Raksti