Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TIPS & TRICKS JEB PADOMI KĀZU PLĀNOŠANĀ

TIPS & TRICKS JEB PADOMI KĀZU PLĀNOŠANĀ

Plānojot kāzas, ir neskaitāmi daudz lietu, par kurām jāatceras. Kāzu organizēšana nenozīmē tikai rezervēt svinību vietu, nopirkt kleitu un uzaicināt viesus. Ir vēl daudzas detaļas, kas jāņem vērā. Ieskaties padomos, kas noderēs, lai kāzu dienā par visu būtu padomāts.

 1. Pateikt, ko vēlaties

  Plānojot kāzas, der atcerēties kādu dzīves patiesību – mēs nevaram zināt citu cilvēku domas.

  Ja līgava un līgavainis cer un gaida, ka viņu kāzās viesi būs sagatavojuši dažādus pārsteigumus, sagatavotas uzrunas un atmiņu stāstus, tad var piedzīvot lielu vilšanos, ja gala rezultātā nekas no tā nebūs. Tieši tādēļ ieteikums jau pirms kāzām pateikt draugiem un ģimenei, ka jūs priecātos, ja viņi sagatavotu kādu runu vai kā citādāk iepriecinātu jūs kāzu dienā. Lielākā daļa cilvēku nav dzimuši improvizatori, tādēļ viņiem ir jādod laiks sagatavoties.

 2. Ēdiens un mūzika

  Protams, lai gan kāzu diena neapšaubāmi ir par jaunā pāra mīlestību, tomēr kāzu viesi visbiežāk no kāzām atceras divas lietas – ēdienu un mūziku, tādēļ profesionāļi iesaka izvēlēties tādus pakalpojumu sniedzējus, kas viesiem nodrošinās labas un patīkamas atmiņas. Lai gan kāzu maltīte aizņem lielu daļu kopējā budžeta, tā ir pozīcija, uz kuru nevajadzētu taupīt, piedāvājot viesiem kvalitatīvu un daudzpusīgu maltīti.

  Tikpat rūpīgiem jābūt izvēloties mūziķus kāzu svinībām, jo gan pašai mūzikai, gan mūziķu personībām būs liela loma viesu kopējā noskaņojuma radīšanā un tajā, cik aktīvi viņi būs uz deju grīdas. Runājot vēl par mūziku, lai pārsteigtu un iepriecinātu viesus, ielūgumā varat norādīt, lai katrs viesis atzīmē vienu dziesmu, pie kuras vēlētos dejot jaunā pāra kāzās.

  Ja kāzu svinībās mūziķi izpildīs vai DJ starplaikos uzliks visas viesu atzīmētās dziesmas, tas viesiem ļaus justies īpaši gaidītiem un novērtētiem.

 3. Līgavas kleita

  Ja līgava pirms kāzām nolēmusi aiznest pie šuvējas iešūt kleitu, tad der atcerēties pamēģināt tajā apsēsties, ne tikai stāvēt un iet.

  Izrādās, ka tā ir viena no biežākajām kļūdām, ko līgavas pieļauj attiecībā uz savu kāzu kleitu – iešuj tik daudz, ka nespēj tajā sēdēt. Ņemot vērā, ka kāzās būs ne tikai jāiet un jādejo, bet arī jāsēž un jāēd, kleitai vajadzētu būt ērtai un pielāgotai konkrētajam augumam.

 4. Saderināšanās gredzens

  Jau līgavainis savai jaunajai sievai laulības gredzenu vilks tajā pašā pirkstā, kur jau atrodas saderināšanās gredzens, tad noteikti jāatceras to pirms kāzām aiznest notīrīt. Lai abi gredzeni izskatītos lieliski un būtu savstarpēji saskaņoti, tiem jābūt tīriem un spodriem. Dažkārt līgavas kāzu plānošanas drudzī to aizmirst, bet pēc tam ir manāmi vīlušās, saņemot kāzu bildes un redzot atšķirību.

 5. Būt te un tagad

  Mums, cilvēkiem, ir jāmācās būt te un tagad, izbaudīt mirkli, neskriet pa priekšu notikumiem. Tas jāapgūst kā dzīvē, tā kāzu dienā. Līgavas, kas savu balto dienu jau piedzīvojušas, iesaka tām līgavām, kam skaistais notikums vēl tikai priekšā, mācīties izbaudīt katru kāzu dienas mirkli. Tai skaitā, kādā brīdī paiet malā no visiem un pavērot savus viesus – ģimeni, draugus. Visticamāk šīs atmiņas arī būs tās, ko paņemt līdzi visai atlikušajai dzīvei.

 6. Smarža kā atgādinājums

  Ja vēlaties, lai par jūsu kāzām atgādina kāda īpaša smarža, varat sekot to līgavu piemēram, kas kāzās izvēlas iesmaržoties ar līdz šim nelietotu parfīmu. Tiesa gan, to vajadzētu iepriekš izmēģināt, lai saprastu, kā tas reaģē ar konkrētās līgavas ādu, un vai aromāts būs viegls un patīkams visas dienas garumā. Turpmāk visu dzīvi, sajūtot šo smaržu, līgava atcerēsies savu kāzu dienu.

 7. Sadalīt pienākumus

  Viens no priekšnoteikumiem, lai kāzās viss izdotos, kā iecerēts, ir pārliecinātais, ka ikviens kāzu organizēšanas procesā iesaistītais zina, kas viņam jādara. Tas nozīmē zināt, kurš saliks dāvinātos ziedus vāzēs, kurš palīdzēs viesiem parādīt viņu numuriņus utml.

FOTO: ANNIJA VELDRE
Citi Raksti