Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Iznākusi Zanes Ozoliņas e-grāmata “Attiecību piramīda. Kā būvēt attiecības no iepazīšanās līdz laulībai”

Iznākusi Zanes Ozoliņas e-grāmata “Attiecību piramīda. Kā būvēt attiecības no  iepazīšanās līdz laulībai”

“Ģimenes attiecības - pašas nopietnākās attiecības mūsu pasaulē. Tieši šajās attiecībās mēs varam saņemt pašu augstāko baudas pakāpi, citādi ikvienā no mums nebūtu tieksmes tās veidot. Taču tieši tāpat attiecībās iespējams piedzīvot arī vislielāko vilšanos. Vīrietis ir radīts sievietei un sieviete vīrietim. Hipotētiski - katram vīrietim ir sieviete un katrai sievietei ir vīrietis. Maize bez sviesta - tā ir tikai maize.

MenuAttiecību mentore: Zane Ozoliņa

Mēs esam radīti, lai būtu kopā, taču kāpēc tad 80% laulību izjūk? Kurš tās izjauc? Ebreji, citplanētieši vai dēmoni? Tā domāt ir nevīžība. Lai pareizi uzbūvētu laulību un paliktu vīrietim vienīgajai un neatkārtojamajai, jātiek skaidrībā, kādi likumi darbojas laulībā. Tas ir praktiski tas pats, kas fizikas likumi. Zinot šos likumus, izdosies veidot laimīgu un harmonisku ģimenes dzīvi.

Mēs dzīvojam ļoti maldīgos priekšstatos par vīrieša dabu un attiecīgi uzvedamies balstoties uz šiem priekšstatiem, nevis mijiedarbojoties ar viņa patieso dabu - tādu, kāda tā ir. Tāpēc, pirms ar galvu mesties attiecību upē, ir būtiski tikt skaidrībā, kas ir pats svarīgākais un par ko jāatceras, būvējot šīs attiecības.

Pats svarīgākais attiecību likums - pakāpeniskuma princips. Ja ir mīlestība, bet nav pakāpeniskuma, mīlestība ātri vien pāraugs nepatīkamos pārdzīvojumos. No iepazīšanās līdz laulībai pārim ir jāiziet noteikti etapi, kas aizņem aptuveni pusotru gadu (kādam gadu, kādam citam - divus). Tad tas būs izsvērts lēmums, nevis vienkārši - “iegriezās un sanāca”.

Ja pāra starpā ir sapratne, taču nav pakāpeniskuma, viss var skumji beigties. Visam ir vajadzīgs laiks. Savukārt vienas no vislielākajām sieviešu bailēm ir bailes no laika zaudēšanas. Es nepagūšu, palikšu veca, jāsteidzas, jādzīvo, jāprecas. Sievietei nav tik daudz bail no nāves, kā no pakāpeniskas tuvošanās tai. Tāpēc viņa steidzas, baidās palikt viena, zaudēt skaistumu un nepagūt piesaistīt normālu vīrieti.

Jūs noteikti zināt vai vismaz nojaušat tomātu audzēšanas etapus - sēkliņa, dēstiņš, ziediņi, zaļi tomāti un pēc tam lieli un sarkani. Iedomāsimies, ka cikla vidū visu nogriežam, sasmalcinām un ieberam zupā. Protams, aromāts attālināti atgādinās tomātus. Bet vai tad tie ir tomāti? Vai, piemēram, ja noraujam zaļu tomātu. It kā paēst var, taču tas nav tas. Tāpat ir ar attiecībām. Svarīgi iziet visus attiecību veidošanas etapus, neizlaižot nevienu. Un tie kopā ir četri. Pārlēkt kādam etapam neizdosies. Ikviens no tiem ir vienlīdz būtisks. Ja kāds no tiem nav iziets, ar laiku nāksies labot vai atgriezties sākuma pozīcijā un visu pārbūvēt. Respektīvi, normāli tomāti neizaugs. Saka tā, lai uzbūvētu pareizas attiecības, ir nepieciešams pielikt 4 vienības pūļu, lai uzturētu uzbūvēto - 1 vienību pūļu. Savukārt, lai pārbūvētu nepareizi uzbūvēto - 64 šo nosacīto pūļu vienības. Pārbūvēt un izlabot ir iespējams jebko. Ja vien būtu spēki un laiks, un pats svarīgākais - zināšana par to, ko vēlamies sasniegt rezultātā.”

Iegādājies grāmatu šeit

ATTIECĪBU PIRAMĪDA. KĀ BŪVĒT ATTIECĪBAS NO IEPAZĪšANĀS LĪDZ LAULĪBAI

Kad mēs uzsākam attiecības, mēs nekad nedomājam par to, ka veidojam tās ar mērķi otram nodarīt pāri, ka vēlamies sev blakus cilvēku, kuru kritizēt un ar kura ģimeni iestāties kara pozīcijā. Mēs visi vēlamies mīlēt un būt mīlēti, cenšamies būt labākie dzīvesbiedri viens otram. Neskatoties uz labajiem nodomiem, pienāk brīdis, kad izjūtam pārmaiņas attiecībās, jūtam, kā otrs mainās, kā paši mainām savu attieksmi, un rodas bezspēcības sajūta. Mēs ieņemam katrs savu pozīciju, vairojas konflikti un nereti attālināmies viens no otra tā vietā, lai kļūtu arvien tuvāki ar katru kopdzīves gadu.

Kāpēc tā notiek? Sešu gadu attiecību psiholoģijas sfēras konsultāciju pieredzē es ne reizi vien esmu novērojusi to, ka pāriem nereti trūkst bāzes zināšanu attiecību veidošanā. Diemžēl skolās un universitātēs par to nemāca un šeit sanāk interesanta situācija. Lai mēs iemācītos braukt ar mašīnu, mēs ejam autoskolā. Lai lidotu ar lidmašīnu, ir jāiziet pilotu skola. Lai vadītu uzņēmumu, parasti tiek iegūtas zināšanas, kā visveiksmīgāk to darīt. Pat tad, ja mums ir nepieciešamība izprast to, kā lietot sadzīves tehniku, mēs rūpīgi izlasām instrukciju. Taču tad, kad mēs sākam veidot attiecības ar pretējo dzimumu - ar dzīvu cilvēku, ar kuru jāveido īpaša mijiedarbība, mums visbiežāk nav priekšstatu par to, kādi ir attiecību veidošanas psiholoģiskie etapi un kādas ir pretējā dzimuma uztveres un domāšanas īpatnības.

Mums nav ne jausmas par to, kādas ir otra cilvēka vajadzības un kādi procesi ir jāievēro, būvējot attiecības, lai nostiprinātu to pamatus. Mēs nezinām, kā izvēlēties otru un kas ar mums notiek dzīvesbiedra izvēles procesā. Neapzināmies to, ka vīrietis jāizvēlas rūpīgāk par kurpēm lielveikalā, lai gan nereti notiek tieši otrādi...

Es esmu pārliecināta - ikvienam ir iespēja veidot laimīgas attiecības ilgtermiņā. Savā grāmatā sniedzu vienkāršus, izpildāmus padomus un rekomendācijas pāriem, kas palīdzēs būvēt veselīgas, apzinātas un labklājīgas attiecības.

E-grāmata ATTIECĪBU PIRAMĪDA

Kā būvēt attiecības no iepazīšanās līdz laulībai” ir par vīrieša un sievietes dabu. Par to, kā, izprotot mūsu dabas likumsakarības, veidot veiksmīgas ilgtermiņa attiecības. šīs grāmatas mērķis ir palīdzēt izprast, kādi ir “tomātu audzēšanas” procesi no attiecību perspektīvas, lai pāris baudītu sulīgu ražu. Kādi ir etapi, kurus ir jāiziet attiecībām soli pa solim no iepazīšanās līdz laulībai, lai būvētu veiksmīgu attiecību pamatus? Kādas ir kļūdas, ko pieļauj vīrieši un sievietes, uzsākot attiecības un esot tajās? Kādas kļūdas pieļauj jaunās sievas? Kas vīrieti iedvesmo darīt vairāk un kas, tieši pretēji, mazina šo vēlmi?

Grāmata ir sarakstīta sadzīviskā valodā, bez sarežģītiem psiholoģiskiem terminiem, lai to būtu viegli lasīt un jūs pēc iespējas vienkāršākā veidā saņemtu atbildes uz šiem un citiem būtiskiem jautājumiem attiecībās. Izmantojiet to kā rokasgrāmatu, pie kuras atgriezties atkal un atkal, lai atgādinātu sev par attiecību veidošanas likumiem. Kā zināms, lai mēs apgūtu zināšanas, tās ir jāatkārto vismaz 200 reižu.

Novēlu patīkamu un produktīvu lasīšanu!

Raksta autore: Zane Ozoliņa

Citi Raksti