Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

RENĀRS ZELTIŅŠ – KĀZU VADĪTĀJS NO SVEŠĀ PAR SAVĒJO

RENĀRS ZELTIŅŠ – KĀZU VADĪTĀJS NO SVEŠĀ PAR SAVĒJO

TV personība, kā arī kāzu un citu pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš ir pārliecināts, ka kāzu vadīšana nav vis paša vadītāja šovs, bet gan spēja niansēti sajust konkrēto pāri, katru kāzu viesi un apkārt valdošo atmosfēru. Viņš pats kāzas vada divus gadus, un norāda, ka šī nodarbe, gluži tāpat kā viss cits šajā dzīvē, pie viņa atnāca nepiespiesti un organiski. Šo divu gadu laikā Renārs ir sevī apkopojis vairākus svarīgus secinājumus, kas noteikti palīdzēs pāriem, izvēloties savu kāzu vadītāju.

Vai tu joprojām atminies tās sajūtas, ar kurām vadīji pirmās kāzas?

Pirmā kāzu vadīšanas pieredze bija lieliska. Uzskatu, ka dzīvē kopumā jebkurā jomā svarīgs ir starts un tas, kā tu sevi vari parādīt. Manā gadījumā pašas pirmās kāzas man piedāvāja vadīt pazīstams pāris. Tas, iespējams, procesu atviegloja, bet konkrētās kāzas bija lielas, ar daudziem viesiem, līdz ar to prasīja no manis nopietnu gatavošanos. Neviens man nebija teicis, kā ir jāvada kāzas, līdz ar to es tad un joprojām izvēlos un izveidoju saturisku pamatu tam, kā es to darīšu. Man nepatīk vadīties pēc konkrēta šablona, bet katram pārim atrast viņa unikālo rakursu.

Nav vienas receptes katrām kāzām. Katras kāzas ir citādākas, un tieši tādēļ ir tik svarīgi šim pienākumam pienācīgi sagatavoties.

Tev neapšaubāmi ir liela pieredze uzstāties publikas priekšā. Ar ko kāzas atšķiras no citu pasākumu vadīšanas?

Ja to dara ar simtprocentīgu atdevi un nopietnu gatavošanos, tad pavisam noteikti varu teikt, ka kāzas ir grūtākais un izaicinājumiem bagātākais pasākums, ko vadīt.

Ja viss tiek darīts ar pilnīgu atdevi –

  • viesu sagaidīšana;
  • komunicēšana;
  • jaunā pāra sagaidīšana;
  • un vakara daļas novadīšana līdz pat mičošanai,

tad kāzu vadītāja enerģijas patēriņš dienas beigās ir ievērojams. Tieši tādēļ es nevadu kāzas katru otro dienu, jo vēlos, lai pāri, kas mani nolīgst, jūtas īpaši un saņem pašu labāko.

Runājot par pāriem, kas tevi izvēlas – kā tu viņus raksturotu?

Es teiktu, ka pāri, kam esmu vadījis kāzas, ir ļoti dažādi. Esmu ievērojis, ka nav konkrēts cilvēku tips, kas vēlas savās kāzās redzēt Renāru Zeltiņu. Tie var būt gan intraverti, gan atraktīvi cilvēki, kam patīk stils, kādā es komunicēju ar viņu viesiem – enerģiski, dzīvespriecīgi un ar humora pieskaņu.

Man kā vadītājam visnozīmīgākais mirklis ir brīdis, kad mēs ar pāri pirmo reizi satiekamies – dzīvā komunikācija ir ļoti svarīga, un tikai tā var saprast, vai mēs viens otram būsim “īstie”.

Mēs satiekamies, izrunājamies, sajūtam viens otru – man tas ir svarīgi, jo es nevēlos vadīt kāzas tikai atalgojuma dēļ. Mans uzdevums, vadot kāzas, sākumā ir būt savējam starp svešajiem, bet vakara noslēgumā būt jau kā savējam starp savējiem. Iespējams, viens no maniem lielākajiem trumpjiem ir tas, ka es ļoti labi atceros cilvēku vārdus, līdz ar to vakara noslēgumā es zinu Vallijas tanti, onkuli Edvīnu, māsīcas un brālēnus un citus viesus.

Manuprāt, tā ir vissvarīgākā lieta, kas vadītājam jāprot – komunicēt ārpus vadīšanas. Iespējams, ka reizēm cilvēki to nesaprot, bet es jau vadu kāzas tajos brīžos, kad šķietami nevadu, mēs saprotamies un komunicējam jau ārpus oficiālās vakara vadīšanas vienkārši aprunājoties, pajautājot, kā viesi jūtas, kopā pasmejamies, līdz ar to vakara gaitā katrs viesis jau individuāli ir ieguvis mani kā jauniegūtu draugu. Manuprāt, kāzu vadīšanā vieni no svarīgākajiem atslēgas vārdiem ir sirsnība un cilvēcība.

Manierēm ir liela nozīme, un pat, ja vadītājam ar viesiem neizveidosies tūlītējs kontakts, jebkurš cilvēks novērtēs cilvēcīgu sirsnību un vienkāršību.

Viens no jautājumiem, ko šķiet uzdod teju katra līgava, ir, kas ietilpst un kas neietilpst vadītāja pienākumos?

Katram darbam ir sava garoza, un kāzu vadītāja garoza ir tā, ka viņu nereti uzskata arī par kāzu organizatoru, vēršoties pie viņa ar jautājumiem, uz ko viņam nereti nav atbildes. Ja nav kāzu organizatora vai cilvēka, kas koordinē praktiskās lietas, tad neizbēgami, ka tieši kāzu vadītājs saņems jautājumus, kur nolikt vāzes ar ziediem, kurā numuriņā kam jāguļ un kur atrast pagarinātāju. Ja pāris vai vedēji man pirms tam to visu ir izstāstījuši, man nav problēmu parādīt visu un atbildēt, bet visbiežāk problēmas rodas tad, kad kāzu vadītājs neko par šiem jautājumiem nezina. Kāzu diena ir ne tikai skaista, bet arī saspringta un stresa pilna diena, kad cilvēkiem ir ļoti daudz un dažādi jautājumi.

Es nebūšu oriģināls, bet tas ir fakts – kāzu vadītājs NAV kāzu organizators.

Protams, ja kāzu vadītājam maksā par tehniskajām lietām, radošo pienesumu, koordinēšanu, tad šīm lietām iepriekš jābūt izrunātām, un kāzu vadītājs kļūst par kāzu producentu/organizatoru/koordinatoru.

Kas, tavuprāt, ir vislielākie izaicinājumi, vadot kāzas?

Es teiktu, ka man katras kāzas sākumā ir iekšējs izaicinājums. Kāzās ir dažāda vecuma viesi, ar atšķirīgām humora izjūtām, garastāvokļiem un noskaņojumus. Un vadītājam ir jāatrod īstā pieeja katram no šiem cilvēkiem. Ir jāļauj cilvēkiem darīt to, ko viņi vēlas, neskatoties uz to, kas rakstīts scenārijā. Manuprāt, kāzās ļoti svarīgs ir elastīgums – ļaut lietām notikt un veidoties dabiski. Man ir svarīgi, lai viesi justos labi – es to vienmēr esmu teicis, ka kāzu vadīšana nav mans šovs.

Es esmu tikai kāzu vadītājs, un šajā dienā visam jābūt tikai par pāri, viņu mīlestību un viņu viesiem.

Man tas ir ļoti svarīgi – sajust, ka pāra starpā valda īsta mīlestība. Man gribas vismaz cerēt, ka tie pāri, kuru kāzas es vadu, paliks kopā vienmēr. Es to, protams, nevaru ietekmēt, bet varu uz to cerēt.

Galerijas foto: LINDA LAUVA

Kāzu vadītāji LĪGAVĀM.LV

Citi Raksti