Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU IELŪGUMU TENDENCES

KĀZU IELŪGUMU TENDENCES

Tuvojošais pavasaris nereti ir laiks, kad tiek izsūtīti visvairāk ielūgumu uz vasarā gaidāmajām kāzām. Tas ir arī visaktīvākais laiks ielūgumu veidotājiem. Ja jūs vēl neesat izlēmuši par to, kādu kāzu ielūgumu vēlaties savām kāzām, tad lasiet tālāk un iepazīstieties ar LĪGAVĀM apkopotajām ielūgumu tendencēm gaidāmajā kāzu sezonā.

Papīra atdzimšana un tīras līnijas

Kāzu dekoratore, kas izstrādā arī kāzu ielūgumus, Dagnija Gaile / LOVE LETTERS norāda, ka šogad kāzu ielūgumu modē popularitāti izpelnījušies dažādi jauni materiāli, piemēram:

  • ar roku liets papīrs;

  • organiskā stikla izmantošana ielūgumu dizainā;

  • kā arī papīru un faktūru miksēšana.

“Aktuāli kļūst nevis sīki izzīmēti ielūgumi, bet pilnīgi tīras līnijas. Joprojām aktuāla ir kaligrāfijas izmantošana ielūguma dizainos, respektīvi, ar roku rakstīts teksts, kur kaligrāfijas mākslinieks izstrādā jaunā pāra vārdus vairākos rakstības stilos, vēlāk tos pārnesot elektroniski un iekļaujot maketā.

Savukārt, kaligrāfiskie gatavie fonti ir tieši tie, kas šobrīd ielūgumu tendencēs sastopami pavisam reti, jo pārsvarā pāri izvēlas tīras un klasiskas formas burtus,” stāsta Dagnija Gaile.

Papīrs, pavisam noteikti, kāzu ielūgumos piedzīvojis sava veida “atdzimšanu”. Dagnija to skaidro ar to, ka arī Latvijā aizvien vairāk pieejami dažādi jauni papīru veidi un krāsu toņi.

“Šobrīd aktuāli ir samazgātie jeb netīrie toņi, pelēcīgā un zilganā nokrāsa. Šovasar tīrās krāsas nebūs modē, ne tikai ielūgumu, bet arī ziedu un dekorāciju tendencēs,” tā Dagnija.

Runājot vēl par krāsām, viena no šī gada TOP krāsām viennozīmīgi ir ultra violetā (ultra violet), ko par 2018. gada krāsu atzinis Pantone krāsu institūts. Tomēr nekur nepazudīs arī 2017. gada galvenā krāsa – greenery jeb zaļā.

Visur piesauktais minimālisms

Viena no lielākajām tendencēm papīru ielūgumos ir askētisms, taisnas līnijas un, savā ziņā, skandināviska klasika.

“Varu teikt, ka šobrīd katrs otrais pāris vēlas askētiskus ielūgumus, kur vairs netiek izmantoti, piemēram, dažādi simboli vai ziedu motīvi, bet, izmantojot dažādas ražošanas tehnoloģijas, tiek panākts tas, ka ielūgums izstaro kvalitāti,” tā Dagnija Gaile.

Ja ziedu motīvs un simboli tomēr tiek izmantoti, tad, pielietojot ģeometriskas līnijas, figūras un kombinējot tās pēc vislabākajām minimālisma tradīcijām. Minimālisms pavisam noteikti ir tendence, ko kāzu dekorēšanas un ielūgumu sakarā piesauc visā pasaulē. Dagnija norāda, ka minimālismu neraksturo tas, cik daudzi objekti tiek iekļauti, bet gan tas, kā šie objekti ir savienoti, kādas formas izmantotas, cik kvalitatīvi ir izmantoti materiāli.

Akvareļi joprojām ir modē

Vēl viena šī gada kāzu sezonas tendence ir dažādu tehniku un materiālu sajaukums. Runājot par meteriāliem, tad, piemēram, savulaik tik populārās mežģīnes vairs nav topā, bet to vietu ieņēmis organiskais stikls vai koks, kas īpaši piestāvētu Francijas tipa kāzām.

“Jaunās digitālo tehnoloģiju tendences ļauj ielūguma tekstu nodrukāt principā uz jebkura materiāla, un jaunie pāri to cenšas arī izmantot.

Joprojām aktuāli ir arī akvareļi, kas tiek skenēti un vēlāk apstrādāti datorā kā ielūguma pamats. Lai gan to aktualitāte ir mazinājusies, un tos nomaina vienkārši balts, kvalitatīvs papīrs kā fons dizainam, jaunie pāri joprojām izvēlas arī akvareļus,” skaidro Dagnija. Liels uzsvars ielūgumu dizainos tiekot likts uz roku darbu – tas var būt ar roku rakstīts teksts, liets papīrs vai, piemēram, herbārija izmantošana. Tāpat papīra lapas aizvien biežāk tiek plēstas, nevis, piemēram, precīzi nogrieztas.

Šogad no modes neizies arī dažādi metālu materiālu sajaukumi, mirdzums un dažādas spožas, metāliskas detaļas. Tas ir elegants veids, kā noformēt ielūgumu un likt manīt, ka kāzas būs glamūra pilnas.

Foto: AGNETA JONELE, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti