Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu ielūgumu teksts un cita ielūgumos iekļaujamā informācija jānoformulē iespējami eleganti un lakoniski, bet neizlaižot nevienu būtisku detaļu. Ikvienam ir skaidrs, ka kāzu ielūgumā jānorāda svinību vieta, laiks un datums, bet ir arī citas detaļas, par kurām nedrīkst aizmirst. Iepazīsties ar kāzu papīrlietu studijas  Miilu papery sagatavotajiem ieteikumiem veiksmīgai kāzu ielūgumu izveidei.

Ielūguma teksta piemēri

Anna & Jānis

No sirds ielūdz būt klāt brīdī,

kad sacīs viens otram

“jā”

vārdu


Anna & Jānis

No sirds ielūdz būt līdzās

savā kāzu dienā


Anna & Jānis

Ielūdz jūs svinēt kopā mūsu mīlestību


Mamma un tēti, (viesu uzruna)

Būsim priecīgi, ja būsiet blakus mūsu kāzu dienā


Priecāsimies, ja būsiet liecinieki

brīdim, kad solīsim viens otram

mūžīgu mīlestību


Informācija par dāvanām

Nevienam nav noslēpums, ka visbiežāk jaunais pāris kāzu dāvanā vēlas saņemt naudu.

Piedāvāju dažas idejas, kā to skaisti pateikt ielūgumā.

 1. Ja vēlaties mūs iepriecināt ar dāvanu, tad aicinām to iesaiņot aploksnē un būt daļai no mūsu sapņu īstenošanas.
 2. Priecāsimies, ja dāvanu izvēlēsieties iesaiņot aploksnē, lai palīdzētu piepildīt mūsu sapni par...
 3. Ar grafiskām ikonām

​ ​

Informācija par ziediem

Nereti kāzu dienā paredzēti vairāki pārbraucieni un ziedi šajā laikā tiek nodoti no rokas rokā, pārlikti no mašīnas mašīnā un novīst vēl pirms tie ir nonākuši vāzēs.

Varbūt nākamajā dienā dodaties medusmēnesī un ziedi nemaz nepaspēs jūs priecēt, un tiks atstāti vecāku vai vedēju mājās.

Ja tomēr nevēlaties pavisam atteikties no ziediem, ir iespējams viesiem lūgt jums dāvināt konkrētas krāsas vai šķirnes ziedus, lai laikā starp ceremoniju un svinību sākšanos ziedus nodotu dekoratorei un iekļautu tos jūsu kāzu dienas noformējumā. Vai arī pavisam vienkārši jūs mājās priecēs saskaņota ziedu buķete.

Piedāvāju dažus variantus, ko varat lūgt viesiem dāvināt ziedu vietā:

 • vīna pudeli (iesaku norādīt, kāda tipa vīnu jūs labprāt baudāt);
 • loterijas biļeti;
 • grāmatu (iesaku izveidot online sarakstu ar grāmatām, kuras gribētu saņemt);
 • ziedojumi dzīvnieku patversmei (iesaku padomāt par vietu, kur viesi varēs novietot ziedojumus nomaļus no svinību vietas).

Dienas plāns

Ielūgumā varat pievienot aptuveno dienas plānu, norādot galvenos dienas pieturpunktus - laulību ceremonija, pirmais tosts, jaunā pāra sagaidīšana, vakariņas, pirmā deja utt.

Detalizēts kāzu plāns viesiem rada priekšstatu par kāzu dienu un viesi zina, kam gatavoties. Tomēr kāzu plānu varat arī paturēt noslēpumā un viesus ar to iepazīstināt tikai kāzu dienā.

Bērni jūsu kāzās

Iespējams, jūs vēlaties, lai viesi jūsu kāzās ierastos bez bērniem. Tam var būt dažādi iemesli:

 • Drošība. Piemēram, kāzas plānotas ūdens tuvumā un vecākiem būs jāvelta visa uzmanība bērnu drošībai, un viņi nevarēs izbaudīt jūsu kāzas.
 • Finanses. Arī bērniem jāparedz vieta pie galda, ēdināšana, guļvieta. Bieži vien izmaksas ir līdzīgas kā par vienu pieaugušo viesi. Kāzas, iespējams, ir dārgākais pasākums jūsu dzīvē. Kāzas tikai pieaugušajiem ir veids kā samazināt kāzu rīkošanas izmaksas.
 • Un, lai arī cik egoistiski tas izklausītos, jūs vēlaties būt droši, ka neviens no līdzi paņemtajiem bērniem neieraudāsies visnepiemērotākajā brīdī.

Jau atkal, atcerieties, ka šīs ir jūsu kāzas un tām jābūt tieši tādām, kādas vēlaties, metot visu kaunu pie malas un viesiem lūdzot ievērot jūsu noteikumus jūsu īpašajā dienā.

Kā ielūgumā pieklājīgi norādīt, ka vēlaties, lai viesi ierodas bez bērniem:

 1. Lai visi varētu bezrūpīgi baudīt vakaru, lūgsim parūpēties par auklīti, kura paliks mājās ar mazākajiem.
 2. Lai rītu varētu sagaidīt ar dejām un bez raizēm, aicinām parūpēties par auklīti, kura mājās pieskatīs bērnus.
 3. Mēs vēlamies kopā ar jums dejot līdz rīta gaismai, tāpēc aicinām parūpēties par auklīti, kura paliks mājās ar mazākajiem.
 4. Kāzu svinības notiks ūdens tuvumā, tāpēc drošības apsvērumu dēļ lūgsim parūpēties par iespēju kāzās ierasties bez bērniem.

Dreskods

Kāzu ielūgumā jūs varat norādīt vēlamos toņos, kādus viesiem jāievēro, izvēloties tērpu vai aksesuārus jūsu kāzām.

Kāpēc lūgt viesiem ievērot konkrētus toņus?

 • Lai viesi harmoniski iederētos kāzu dienas noformējumā.
 • Lai kopbildēs būtu ievērota saskaņota toņu palete.
 • Lai viesi nebūtu ļoti spilgtos apģērbos, kas pārāk izceļas un novērš uzmanību no jums, piemēram, spilgti sarkans, oranžs utt.​

Noteikti norādiet 4-5 vēlamās krāsas, lai katrs no viesiem var piemeklēt krāsu, kas vislabāk piestāv tieši viņam.

Svinību vietas karte

Ielūgumam iespējams pievienot stilizētu karti, kurā atzīmēt ceremonijas un svinību vietas. Tas būs moderns un simbolisks papildinājums jūsu kāzu ielūgumam. Piemēram, svinību vieta var tikt nenorādīta atsevišķi, bet viesiem tā jānolasa no kartes.

Kāzu ceremonijas vietu ielūgumā vari norādīt koordinātas. Īpaši skaisti šī ideja izskatīsies, ja ceremonija plānota brīvā dabā, piemēram, pie jūras vai mežā.

Ēdināšana

Jūs varat viesiem lūgt paziņot par kādām ēdienu alerģijām, speciālām diētām un citiem ierobežojumiem, lai jūsu kāzu dienā visi būtu paēduši un laimīgi.

Ja jūsu kāzās paredzēts servēt ēdienu katram atsevišķās porcijās, vēl viens padoms, kā samazināt kāzu ēdināšanas budžetu, ir lūgt viesiem izvēlēties ēdienu jau pirms kāzu dienas. Ielūgumam varat pievienot  ēdienkarti vai, lai tomēr nedaudz paturētu to noslēpumā, varat lūgt viesiem izvēlēties pamatēdiena veidu - gaļa/zivs/veģetārs.

R.S.V.P.

(repondez, s’il vous plait) fr. - lūdzu atbildiet

Obligāti ieteiktu ielūgumā norādīt datumu līdz kuram viesiem jāpaziņo par ierašanos. Ieteicams norādīt arī veidu, kādā viesiem šī informācija jums jānodod, un jānorāda e-pasts, telefona numurs.

Šo informāciju var lūgt nodot arī vedējiem, kāzu organizatorei vai kādam citam, tikai atcerieties to ielūgumā norādīt, lai viesi zina, ar ko viņiem būs jāsazinās.

Ielūgumā var būt iekļauts arī QR kods, kas viesus “aizved” uz speciāli izveidotu aptaujas formu vai jūsu kāzu mājaslapu, kurā viesi apstiprina savu dalību jūsu kāzās. Svarīgi ir noskaidrot ne tikai par viesu ierašanos, bet arī nakšņošanu, lai jūs attiecīgi varētu izplānot viesu izmitināšanu. Šis ir brīdis, kad viesiem jālūdz izdarīt ēdiena izvēle, ja ielūgumā to esat lūguši.

Personalizēti ielūgumi jeb uzruna viesiem

Viesi jutīsies īpaši, ja ielūgumā būs iekļauta uzruna un tie būs adresēti tieši viņiem. Tomēr atceries, ka vēl svarīgāka vieta ielūgumā ir jūsu vārdiem.

 • Ja vēlaties vienā kartītē iekļaut gan uzrunu, gan jūsu vārdus, jaunā pāra vārdi var būt kā paraksts kartītes apakšā.
 • Var būt atsevišķa kartīte ar jaunā pāra vārdiem un cita kartīte ar uzrunu viesiem un ielūgumu tekstu.
 • Viesu uzruna var būt uzdrukāta uz aploksnes vai atsevišķas zīmītes, kas pievienota aploksnei vai ielūgumam.

Ceru, ka tikko izlasītā informācija jums atvieglos ielūguma satura izveidošanu

Raksti mums precos@mi-ilu.com un mēs radīsim jūsu skaistākos kāzu ielūgumus!

Raksta autors: Miilu papery

Citi Raksti