Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu uzvalki šogad izceļas ar eleganci un personību, kas parādās detaļās. Uzzini, kādu piegriezumu, rakstus un detaļas izvēlēties, lai kāzu uzvalks pārsteigtu.

Brīva piegriezuma kāzu uzvalki

Uzvalkā būtiskākais ir struktūra, siluets un piegriezums. Tas uzvalkam piešķir noteiktu stilu un formalitātes pakāpi. Pareizi izvēlēts piegriezums izcels līgavaiņa augumu, būs ērts un tādējādi radīs pašpārliecinātību tā valkātājā.

Līgavaiņu modes tendences visspilgtāk atspoguļojas tieši uzvalku piegriezumos. Pēdējos gados esam piedzīvojuši gan pieguloša jeb slim fit, gan palielinātu proporciju jeb oversized uzvalkus. Savukārt šogad visaktuālākie ir tieši klasiska jeb brīva piegriezuma uzvalki. Tie brīvi pieguļ augumam, neierobežojot to. Attiecīgi tiek izvēlēti arī audumi, kas ir brīvi krītoši, bet ar pietiekami stabilu struktūru, lai saglabātu uzvalka formu. šiem uzvalkiem nav stīvas struktūras, piemēram, plecu polsterus arvien biežāk aizstāj dabiska silueta pleci. Arī uzvalka parametri un proporcijas ir atgriezušās pie klasiskajām - vairs nekādu saīsinātu bikšu staru.

Uzvalki: BG SUITS / Foto pa labi: ELĪNA UPMANE

Suitsupply ir vīriešu uzvalku zīmols, kas izceļas ar izcili konstruētiem uzvalkiem, plašu izvēli un individuālu pieeju, jo ikviens uzvalks no daudzveidīgā piedāvājuma tiek pielāgots līgavaiņa augumam. Suitsupply uzvalkos tiek izmantoti kvalitatīvi audumi no dabīgām šķiedrām, kas spēlē lielu lomu uzvalka valkāšanas ērtumā un silueta izteiksmīgumā.

Kāzu uzvalki ar divrindu pogām

Žakete ar divrindu pogām ir lieliska izvēle kāzām, jo tā ir formālāka un svinīgāka nekā klasikā žakete, kas vairāk iederas biznesa stilā. Žakete ar divrindu pogām akcentē ķermeņa augšdaļu un vizuāli padara augumu slaidāku. šāda žakete lieliski iederas šogad tik aktuālajā vintāžas un retro estētikā, jo divrindu pogu žaketes galvenokārt saistās ar 1930-50to un 1980to gadu modi. Lai panāktu retro noskaņu, žakete var būt ar izteiktāku formu un siluetu. Savukārt mūsdienīgam izskatam tā var būt piegulošāka augumam ar maigāku siluetu.

šī žakete piedāvā vēl vairākas iespējas variācijām, piemēram, ir iespējams variēt ar pogu skaitu, kas arī piešķir žaketei raksturu. Žakete ar sešām pogām būs svinīgāka, bet ar četrām - nedaudz brīvāka stila. Atceries, ka šī žakete vienmēr jānēsā aizpogāta, vaļā atstājot tikai apakšējo pogu. Tāpat brīva stila kāzām var izvēlēties tā saucamo itāļu stila žaketi, kurai ir pagarināti atloki un pogas atrodas nedaudz zemāk nekā klasiskajai divrindu pogu žaketei.

Uzvalki: SUIT SUPPLY

Lai iegūtu savu īpašo žaketi, kas lieliski izceļ tavu augumu un rada svinīgu tēlu kāzu dienā, dodies uz BG Suits. Zīmols pārstāv klasiskas vērtības, darina individuāli šūtus uzvalkus no augstākās kvalitātes audumiem un pēc labākajām drēbnieku tradīcijām. Pēc pasūtījuma šūts kāzu uzvalks būs paliekoša un unikāla vērtība, jo tas tiks darināts pēc līgavaiņa gaumei atbilstošiem materiāliem un augumam piemērota piegriezuma.

Klasika - mūžīgā vērtība Gluži tāpat kā tas atspoguļojas kāzu noformējuma un kāzu kleitu tendencēs, arī līgavaiņu modē šogad centrālā aktualitāte ir izsmalcināta klasika. Kāzu uzvalks ir tā lieta, ko līgavaiņi izvēlas arvien savlaicīgāk un apzinātāk, īpašu uzmanību pievēršot pārdomātām detaļām. Runājot par niansēm, šogad tiek izceltas trīs - uzvalki ar vertikālu svītru rakstu, žaketes ar platiem atlokiem un brīvi krītoši zīda krekli.

Vertikālās līnijas (pinstripes) ne tikai vizuāli slaidina un pagarina augumu, bet arī rada pārliecinošu un svinīgu tēlu. šim uzvalku auduma rakstam ir piesātināta vēsture - no baņķieriem līdz džeza mūziķiem un gangsteriem - dažādos laikos to ir vēlējušies valkāt visi. Līdzīgi kā divrindu pogas, arī vertikālo līniju raksts piešķir uzvalkam spilgtu raksturu, turklāt šis audums ir daudz formālāks un svinīgāks nekā tradicionālais vienkrāsainais uzvalks.

Vertikālas strīpas

Foto: PATRICK KARKKOLAINEN

Ja kāzām izvēlies klasisku smokingu, tad pievērs uzmanību tam, lai tam ir žakete ar platiem atlokiem. šādas nedaudz pārspīlētas proporcijas atloki lieliski sasaucas ar retro tēmu, kuras akcenti šogad manāmi kāzu stilā. Protams, lai kāzu uzvalks neizskatītos pēc karnevāla kostīma, kurā attēlo kādu aizgājušā laika varoni, visi šie elementi ir prasmīgi jāapspēlē, radot mūsdienīga līgavaiņa tēlu. Par to lieliski parūpēsies Bespoke ateljē, kas specializējas vīriešu klasisko apģērbu darināšanā. Pieredzējušie drēbnieki spēs tevis izvēlēto audumu un uzvalka stilu izpildīt mūsdienīgā veidolā, lai uzvalks atbilstu tavai gaumei un radītu izsmalcināti elegantu tēlu.

Uzvalki: BESPOKE

Elements, bez kura kāzu uzvalks nav iedomājams, ir perfekti pieskaņots krekls. Tā kā šogad modē ir žaketes ar pietiekami izteiktiem siluetiem, tad krekli būs neuzkrītoši. Tomēr, ja kāzas plānotas vasarā, brīvā stilā, tad relaksētu tēlu radīs brīvi krītoši zīda krekli. Pamazām arī vīriešu modē ienāk jutekliski un romantiski elementi un zīda krekls ir lielisks veids, kā kāzu dienā izcelt savu emocionālāko pusi. Turklāt zīda krekli lieliski pieskaņojas ķermeņa kustībām, izceļot tā aprises un radot tiešām ēteriski vīrišķīgu noskaņu.

Foto: MARTINA MICKO / Zīda krekls

Vintāžas kāzu uzvalki

šogad kāzu nozarē daudz tiks runāts par klasikas, retro un vintāžas tēmām, tādēļ nav nekas neparasts, ka starp līgavaiņu iecienītākajām izvēlēm būs arī vintāžas kāzu uzvalki. Tie var būt gan atrasti vintāžas veikalos, te gan jāņem vērā, ka tie noteikti būs jānes uz ķīmisko tīrītavu un pēc tam pie drēbnieka iešūt, lai tie iegūtu savu otro elpu tiešām satriecošā izskatā. šāda iespēja arī izcili sasaucas ar ilgtspējas tēmu kāzu modē. Vērtīgs antikvārs ieguldījums var izrādīties kāda atpazīstama modes zīmola senākas kolekcijas uzvalks. Te gan nopietni jāpārbauda uzvalka autentiskums. Tomēr, ja ir interese par modi, tad šāda uzvalka atrašana var izvērsties par piedzīvojumu un rezultātā tavs kāzu uzvalks būs apveltīts ar īpašu stāstu.

Arī pēc pasūtījuma šūti uzvalki var būt vintāžas iedvesmoti. Ja līgava izvēlas kāzu kleitu ar kādam vēsturiskam laikmetam raksturīgiem akcentiem, arī līgavainis savā tērpā var iekļaut kādas šī laika detaļas. Tomēr, kā jau minēts, vēlams to darīt sadarbībā ar pieredzējušu drēbnieka, kas spēs izveidot īpašu, taču mūsdienīgu uzvalku, kas papildina līgavaiņa personību un rada iespaidu, ka šīs neparastās detaļas ir tiešām apveltītas ar nozīmi un spēlē būtisku lomu līgavaiņa koptēlā.

Foto: THE DAISIES

Kāzu uzvalki no dažādi kombinējamām daļām

Lai gan pastāv zināms iedalījums tam, kāda piegriezuma un stila uzvalki kādos gadījumos tiek vilkti, mūsdienās arvien biežāk tiek nojauktas robežas starp dažādiem uzvalku veidiem un netiek stingri ievērotas to šķietamās formalitātes pakāpes. It īpaši tas attiecas uz kāzām, kas ir pasākums, kas tiek aizvadīts pašu tuvāko sabiedrībā, visbiežāk brīvā un nepiespiestā atmosfērā. Līdz ar to popularitāti gūst uzvalki, kas sakombinēti no dažādām daļām. Tas dod neierobežotu brīvību radošumam, iespējai kombinēt dažādās krāsas un tekstūras. Te gan, protams, jāatceras, ka jāpieturas pie krāsu, rakstu un tekstūru saskaņošanas principiem, lai iegūtu harmonisku koptēlu. Te lieliski palīdzēs kāzu stilists.

Plašu izvēli tavam radošajam lidojumam piedāvā kāzu uzvalku veikals Kokos. Tur stilista vadībā iespējams sakombinēt savu ideālo līgavaiņa tērpu, jo pieejami uzvalki dažādās krāsās, piegriezumos un dizainos.

Uzvalki: KOKOS

Kombinējamas detaļas

Kāzu uzvalks, kas liek justies ērti un pārliecināti

Galvenais uzvalka uzdevums ir likt līgavainim justies ērti un pārliecināti. Ne velti teiciens - tev ir jāvalkā uzvalks, nevis uzvalkam tevi. Personības izvirzīšana priekšplānā lieliski atspoguļojas arī līgavaiņu kāzu modes tendencēs 2024. gadā. Klasikas atdzimšana mūsdienīgā veidolā un arvien lielāka uzmanības pievēršana detaļām parāda, ka raksturs un personība slēpjas detaļās. Tieši izvēlētajā niansēs parādās līgavaiņa zināšanas, vērtības un gaumes izjūta.

Foto: HANNAH PANYE PHOTOGRAPHY

Raksta autore: Renāte Berga

Meklē līgavaiņa kāzu uzvalkus, jeb tērpus šeit: KĀZU UZVALKI

Kāzu uzvalki: Suitsupply, BG Suits, Bespoke, Kokos

Citi Raksti