Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TOP KĀZU & MODES FOTOGRĀFE KRISTĪNE GRĪNVALDE – INSTAGRAM LIVE ATSKATS

TOP KĀZU & MODES FOTOGRĀFE KRISTĪNE GRĪNVALDE – INSTAGRAM LIVE ATSKATS

LIGAVAM  instagram LIVE sarunas viesis TOP kāzu & modes fotogrāfe – Kristīne Grīnvalde / @kristinegrinvalde, sarunā par līgavas dzīvesstilu – kā svinēt līgavas statusu visā kāzu plānošanas laikā; par galamērķa kāzām kā īpašu piedzīvojumu – ar ko sākt, plānojot kāzas ārzemēs; par to ka, mikro kāzas nenozīmē atteikšanos no skaistā vai „lielo” kāzu tradīcijām; par personisku un īpašu kāzu atmiņu veidošanu kopā ar savu fotogrāfu, kā tam sagatavoties.

Līgavas dzīvesstils – kā svinēt līgavas statusu visā kāzu plānošanas laikā

 • Ar kāzām un gatavošanos tām saistītas atmiņas aptver daudz vairāk kā tikai fotogrāfijas, kas uzņemtas kāzu dienā.
 • Aizdomāties par sajūtām un to saglabāšanu – Līgavas dienasgrāmata – brīnišķīgas atmiņas un lasāmviela pēc gadiem.
 • Kāzu plānošanas procesa svinēšana – svinēt mazākus un lielākus kāzu gatavošanās notikumus (piefiksēt mirkļus ar polaroid, instax)
 • Pirmskāzu fotosesija ir viens no veidiem kā svinēt gatavošanos kāzām – laiks skaistai kopā būšanai līgavai ar līgavaini, kā ievads, uvertīra stāstam par pāri. Izdomājot tēmu, kas raksturo jūs un jūsu attiecības, vairāk par saskaņotiem apģērbiem (lifestyle, fashion…). Galamērķa pirmskāzu fotosesija – ieplānojiet atvaļinājumu, kas saskan ar jūsu fotogrāfa darba/ceļojuma plāniem un tiekaties neaizmirstamā lokācijā
 • Bridal shower vs hen’s party – daudzas modernās kāzu tradīcijas atnāk no ārzemēm, t.sk. vecmeitu ballīte, taču jautras un citreiz pat nepiedienīgas meiteņu izdarības nebūt nav vienīgais veids kā svinēt līgavas statusu. Līgavas draudzenes arvien vairāk ieklausās viņas sajūtās un izvēlas rīkot arī skaistu kopā būšanu, pat neapzināti pārņemot tā saucamā Bridal Shower tradīciju. No vecmeitu ballītes tas atšķiras ar izsmalcinātāku, elegantāku pieeju – ar dekorācijām, Afternoon Tea un dāvanām, nesteidzīgu un mīļu kopā būšanu. Afternoon Tea burtiskais tulkojums ir pēcpusdienas tēja, bet apzīmē rituālu, kas ietver sevī nesteidzīgu baudīšanu ar vieglām uzkodām, neslēdzot arī šampanieti.
kristine grinvalde
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com

Personisku un īpašu kāzu atmiņu veidošanu kopā ar savu fotogrāfu, kā tam sagatavoties

 • Moodboard izveidošana palīdzēs saprast kādā virzienā sākt, kāds kāzu stils jūs abus ar līgavaini uzrunā. Un šajā posmā moodbard nav iedvesmojošu kāzu bilžu Pinterest board, bet gan detaļas, noskaņas, krāsas, faktūras, lietas, un vietas, kas iedvesmo dzīvē. Kāzu stils izriet no iedvesmas kopsaucējiem. Lielisks palīgs iedvesmai un ne tikai ir Līgavām Kāzu plānotājs.
 • Par fotogrāfa izvēli, ne tikai, kura bildes uzrunā, bet arī atbilst jūsu iecerētajam kāzu stilam. Personīga tikšanās vai video saruna, lai saprastu, ka esat uz viena viļņa. Noteikti apskatīties pilnas dienas kāzu galeriju, ne tikai rūpīgi atlasītu mājas lapas portfolio vai Instagram.
 • Kāzu dienas fotosesijas plānošana atbilstoši kāzu stilam, lai vietas un notikumi veidotu vienotu stāstu – gatavošanās, ceremonija, pāra bildes un svinības.
 • Savu vēlmju izrunāšana ar fotogrāfu – Pinterest vs realitāte.
 • Komunikācija ar savu fotogrāfu visos plānošanas posmos – nav noslēpums, jo labāka būs sagatavošanās notikumam kopā ar fotogrāfu, jo labākas bildes izdosies. Tādēļ, ka fotogrāfs varēs sniegt no pieredzes tiešām vērtīgus padomus (arī tad, ja jums palīdz kāzu organizators) par kāzu dienas plānu, vietām un laikiem tieši no gaismas viedokļa, kā arī par laiku kāds nepieciešams, lai nofotografētu detaļas, notikumus, grupu portretus utml.
 • Kāzu albums – neglabājiet savas kāzu atmiņas elektroniskajos datu nesējos, vienā dienā varat palikt bez tām… Skaisti nodrukātām un kāzu albumā iesietām bildēm ir pavisam cita vērtība.
kristīne grīnvalde kāzas ārzemēs
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com

Par galamērķa kāzām kā īpašu piedzīvojumu

Ar ko sākt plānojot kāzas ārzemēs?

 • Galamērķa izvēle – vai kāda valsts pārim saistās ar īpašām atmiņām vai iedvesmo.
 • Plānot pašiem vai nolīgt organizatoru – atkarīgs no sarežģītības pakāpes, ekspektācijām, valsts (valodas un mentalitātes barjera).
 • Cik lielas kāzas plānot – kāzas divatā / kāzas tuvāko lokā 10-16 cilvēki / kāzas 20+ viesiem (tad bez organizatora palīdzības iztikt ir grūti).
 • Svinību vieta – nelielam viesu skaitam brīnišķīgas, arī vēsturiskas pērles var atrast Airbnb.
 • Wedding weekend vs Wedding week – īsāks vai garāks piedzīvojums izzinot tās valsts pērles kopā ar saviem tuvākajiem izvērtīsies par neaizmirstamu piedzīvojumu.
 • Fotogrāfs – meklēt uz vietas vai aicināt līdz no Latvijas. Vidēji par pilnu kāzu dienu Eiropā fotogrāfi izmaksā 3000-5000eiro, līdz ar to fotogrāfs no Latvijas, kas runās pāra dzimtajā valodā, var kļūt par labu investīciju, pat aicinot līdz un apmaksājot ceļa izdevumus.
 • Frizieris un vizāžists – meklēt uz vietas vai aicināt līdz no Latvijas. Ja meistars sapucē vairākas personas – līgavu, mammu, vedējmāti, izdevīgāk aicināt līdz no Latvijas, vidēji Francijā, Itālijā līgavas sapucēšana maksā 350-500eur.
 • Dekorācijas – bieži vien vietas skaistums (dabas skati, arhitektūra) neprasa ievērojamas dekorācijas ceremonijas vietā, savukārt svinību daļā, kur sarunās pavadīsiet daudz vairāk laika ir vērts ieguldīt noskaņas radīšanā.
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com

Mikro kāzas nenozīmē atteikšanos no skaistā vai „lielo” kāzu tradīcijām

Šī ir ļoti plaša tēma, bet gribēju tai nedaudz pieskaties tieši esošās situācijas kontekstā, kad daudzi pāri ir bijuši spiesti pārcelt kāzas vai atteikties no lielu kāzu rīkošanas. Arī mazas kāzas divatā vai četratā ar vedējiem var būt ļoti īpašs un skaists notikums.

Daudzi, iespējams neaizdomājas, ka arī pirms pandēmijas pāri izvēlējās rīkot mazas svinības vai svinības divatā, kas ietver ne tikai romantisku fotosesiju divatā, bet arī gatavošanos, skaistas papīrlietu detaļas( vow book jeb zvērestu vāciņi), pirmo līgavas un līgavaiņa satikšanos (First look), ceremoniju, ko novada kāds tuvs cilvēks, un pāris saka viens otram solījumus (pirms tam vai pēc tam parakstot oficiālos dokumentus), un ja ceremonijā vēlaties ziedu arku – kādēļ nē?

Tāpat arī romantiskas vakariņas un došanos atpūsties atlikušos nedēļas nogali, lai izbaudītu kopā būšanu un ģimenes piedzimšanu.

Kristīnes Grīnvaldes kāzu stāstus apskatiet šeit:

SANTA & ALDIS

JENN & CHARLIE

LĪGA & ARNIS

SIGNE & JIMMY

ALĪNA & JĒKABS

Katru TREŠDIENU, instagram LIVE, runāsim ar kāzu industrijas profesionāļiem par aktualitātēm kāzu jomā, kāzu plānošanā, prezentēsim dažādas meistarklases un satiksimies ar unikālām personībām kopdzīves iedvesmai! Sekojiet līdzi jaunumiem šeit @ligavam.lv.

Citi Raksti