Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MINT DECO: COCA-COLA PUDELE VAR NOGALINĀT DEKORATORU!

MINT DECO: COCA-COLA PUDELE VAR NOGALINĀT DEKORATORU!

Kāzu dekoratore, rīkotāja un MintDeco īpašniece Iluta Piternika savas aģentūras Facebook lapā raksta, ka “plastmasas coca-cola pudele var nogalināt dekoratoru vai vismaz likt saķert pie sirds, jo tad skaisti dekorētajam galdam vairs nav nozīmes, ja tas tiek aizklāts ar bezpersoniskām alkohola pudelēm un sulas pakām”.

Iluta vēlas izglītot un likt domāt ne vien pašiem jaunajiem pāriem, bet arī sabiedrībai kopumā.

Savukārt pati norāda, ka bez mūzas dekorēt nespēj – viņai jāiepazīst katrs pāris, lai atrastu viņu kāzām piemērotāko konceptu.

Man radies iespaids, ka MintDeco teju katrām kāzām izstrādā unikālu deko konceptu. Kā Tu nonāc līdz katra pāra īstajam kāzu dekorēšanas konceptam?

Patiesībā jāsaka, ka ir ļoti maz līgavu, kas zina, kādas vēlas savas kāzas. Lielākoties pirmie vārdi, ko dzirdu: lai ir skaisti. Domājot par deko konceptiem, bieži vien man pašai rodas sajūta, kas konkrētajam pārim varētu piestāvēt. Pie tam visbiežāk jau mūs atrod pāri, ar kuriem mums ir līdzīga uztvere – elegance, romantisms.

Mana sajūta par kāzām ir vieglums, gaišums un romantika. Un tādas es tās arī cenšos radīt pāriem.

Protams, konceptus var ietekmēt arī sezonalitāte. Tā, piemēram, jūnija līgavas visbiežāk vēlas peoniju kāzas. Savukārt īpaši liels prieks ir par to, ka augustā un septembrī uzplaukumu piedzīvo tādi ziedi, kā dālijas – reti kuram ziedam ir tik plaša un piesātināta krāsu gamma. Es līgavām iesaku paskatīties uz dālijām un ieraudzīt, cik tās ir skaistas. Līdz ar to droši var teikt, ka savulaik nemodernās dārza puķes šobrīd piedzīvo uzplaukumu.

Kādas vēl ir šīs sezonas aktuālās tendences kāzu dekorēšanā?

  1. Pirmkārt, jau jāsaprot, ka kāzu dekorēšanas tendences mainās straujāk kā apģērbu mode. Runājot par toņiem, šogad kāzu krāsās dominē blush jeb blāvi rozā tonis, ko arī manā pieredzē izvēlējušās vairākas līgavas.
  2. Lai gan kāzu dekorēšana noteikti nav tikai par puķēm, tomēr, ja runājam vēl par ziediem, tad varu teikt, ka šī gada dekorēšanas tendencēs ziedi atkal kļūst par dekorāciju galveno akcentu. Ja vēl pirms pāris gadiem bija tendence ziedu minimālismam, rustic stila pudelēm ar vienu puķi katrā no tiem, tad šobrīd skaistas un bagātīgas ziedu kompozīcijas ir, ja tā var teikt, kāzu dekorāciju karalienes.
  3. Ja pērn visi dekoratori vairāk aizrāvās ar eikaliptiem kā ziedu akcentiem, tad šogad tās ir efejas sava vijīguma dēļ, kā arī papardes, lai ziedus akcentētu ar zaļo.
  4. Tāpat pāri tradicionālo balto sveču vietā izvēlas krāsainas, kas pašas par sevi kalpo kā akcenti. Līgavas kļūst arī drosmīgākas un šogad dekorēšanā vēlas zelta krāsas dekorus agrāk ierasto sudrabkrāsu dekoru vietā.

Kāzu dekorācijas nepieciešamas ne vien svinību vietā, bet arī fotosesijā, mičošanas daļā, izbraukumā ar vedējiem – par ko šajos gadījumos vajadzētu padomāt?

Kāzu dekorēšana patiešām nav tikai par svinību vietas izdekošānu. Svarīga ir gan viesu sagaidīšanas zona, gan fotostūris viesiem, gan saldumu un dāvanu galds, gan dažādi vedēju pārsteigumi viesiem un, protams, arī mičošana.

Es pilnībā atbalstu mičošanu, ja tai pieiet radoši un padara to par pārim patiešām baudāmu notikumu. Mičošanu ar dekoriem – lustrām, svecēm un citām lietām var padarīt vēl maģiskāku.

Iesaku vedējiem padomāt arī par nakts pārsteiguma vietu pārim. Tā varētu būt iespēja 15 minūtes pirms mičošanas pārim pabūt divatā un izbaudīt vienam otra klātbūtni.

No savas pieredzes varu teikt, ka pāri to īpaši novērtē, īpaši, ja tiek rīkotas lielas kāzas, kas paņem vēl lielāku enerģiju. Mana sajūta par kāzām ir tāda, ka tajās jābūt maksimāli daudz pārsteigumiem jaunajam pārim.

Viens no pārsteigumiem vēl pirms kāzām ir bildinājums. MintDeco dekorē arī bildinājumu vietas – kādas ir tendeces šajā laukā?

Kaut kādā veidā pie manis šie bildinājumi nonākuši. Tā kā man kāzas ir sirdslieta, es neatsaku palīdzēt un ieteikt dažādus variantus.

Esmu novērojusi, ka vīrieši kļūst arvien atvērtāki un romantiskāki – viņi grib savas sievietes skaisti iepriecināt.

Man pašai ļoti patīk dekorēt bildinājumu vietas, jo es redzu, kādas sajūtas un emocijas visā tajā notikumā virmo. Man patīk palīdzēt, ja es zinu, ka vēl kāda sieviete kļūs par laimīgāko līgavu pasaulē.

Es pati kā cilvēks esmu PAR kāzām, bildinājumiem un ģimeni, jo pasaulē, kur viss brīžiem iet šķērsām, ģimene ir patiesā vērtība.

Tādēļ tiem pāriem, kam es esmu rīkojusi kāzas, mēdzu teikt, ka turpmākajā dzīvē viņus pārbaudīšu, jo viņiem ir jādzīvo mūžīgi un laimīgi. Ģimene ir mūris šajā pasaulē, kas sāk kļūt arvien neparedzamāka. Es kāzās redzu tik daudzus starojošus cilvēkus un mani laimīgu dara tas, ka viņi ir laimīgi.

MintDeco nodarbojas arī ar kāzu organizēšanu. Kādas ir šīs sezonas kāzu atšķirības zīmes, tavuprāt?

  1. Pēdējā laikā aizvien vairāk pāru kāzu svinību vietas izvēlas lokācijā Rīga-Jūrmala, bez nakšņošanas iespējām. Tas nozīmē to, ka jaunajam pārim no rīta nebūs jāredz saguruši viesi, savukārt ietaupītās finanses pāris varēs ieguldīt labākos ēdināšanas pakalpojumos, mūziķos vai apjomīgākiem dekoriem.
  2. Pie tam pāri savām kāzu svinībām meklē arī iespējams no pirmā acu uzmetiena šķietami nepareizas, netradicionālas un reizēm pat – nobružātas telpas – bet tieši tādās jebkurš dekors lieliski izcelsies. Pilīs un muižās nereti var dekorēt tikai galdus, tādēļ netradicionālas vietas ļauj eksperimentēt un realizēt pat nedaudz nepareizas idejas.
  3. Vēl pēdējā laikā atgriežas agrāko laiku tendence – garie kāzu galdi, kas man pašai ļoti patīk. Pie tam pāri arī aizvien rūpīgāk izvēlas tos cilvēkus, ko sēdināt pie šī svinību galda. Uzskatu, ka kāzas ir ļoti intīms pasākums un personisks moments, tādēļ būtu ļoti rūpīgi jāizvēlas, kurus cilvēkus aicināt. Ja jautā manas domas, es iesaku ielūgt tos cilvēkus, par kuriem tu esi pārliecināts, ka vēl pēc pieciem gadiem tu ar viņiem tiksies. Mēs ar vīru pēc tāda principa izvēlējāmies mūsu kāzu viesus un varu teikt, ka šie cilvēki aizvien ir mūsu ģimenes draugi.
Citi Raksti