Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PĀRSTEIGUMI KĀZĀS UN KĀZAS KĀ PĀRSTEIGUMS!

PĀRSTEIGUMI KĀZĀS UN KĀZAS KĀ PĀRSTEIGUMS!

Ikviena līgava vēlas, lai tieši viņas kāzas atminētos un vēl pēc ilgāka laika kāds no viesiem sajūsmināts gremdētos atmiņās, cik skaisti viss bija izdevies.

Tieši tādēļ kāzās nereti īpaši tiek piedomāts arī par viesiem, sagatavojot viņiem ne vien paliekošas dāvaniņas, bet sarūpējot vēl dažādus pārsteigumus, kas ļaus īpašo dienu paturēt skaistās atmiņās.

Par Youtube un citu interneta vietņu hitiem kļūst dažādi kāzu video, kas pārsteidz. Vai tā būtu pāra īpaši sagatavota pirmā deja, vai līgavas māsu un līgavaiņa brāļu sarīkots priekšnesums, vai kas cits, kas konkrētās kāzas padara par notikumu, kurā ikviens vēlas būt klātesošs kaut ar ekrāna starpniecību. Pasākumu aģentūras Chocolate Events direktore Sindija Vilde norāda, ka, lai gan pārsteigumu organizēšana Latvijā vēl nav izteikti populāra iespējams latviskā kautrīguma dēļ, tomēr,

kad šāds pārsteigums parādās, tas ir viens no spilgtākajiem mirkļiem visās kāzās.

“Deviņu gadu laikā, kopš mūsu aģentūra organizē pasākumus, kopīgs pārsteigums no pāra ir bijis tikai vienās kāzās. Šajā gadījumā es neskaitu pāra pirmo deju, kas bieži tiek eleganti iestudēta ar dažādiem pārsteiguma elementiem, kurā tiek iesaistīta arī pārģērbšanās, mūzikas stilu maiņa, līgavas māsas un līgavaiņas brāļi un nereti arī profesionāli dejotāji. Pāri visbiežāk izvēlas iestudēt kādu no pārsteiguma dziesmām, kas pašiem ir īpaša. Nereti kā palīgi tiek ielūgti arī profesionāli mūziķi, kuri vakara gaitā arī ir kā galvenie kāzu mūziķi. Nākamais iecienītākais pārsteiguma priekšnesums ir kāda mūzikas instrumenta spēlēšana – ģitāra un klavieres ir vispopulārākie instrumenti šajā situācijā.

Esam organizējuši arī kāzas, kurās līgava enerģiski nospēlē bungu setu, cita jaunā sieva veltīja īpašu flamenko deju savam līgavainim, bet vēl kāda dzejoli savam jaunajam vīram, kuru pati bija sarakstījusi.

Man visspilgtāk atmiņā palicis ir līgavaiņa spontānais pavērsiens, kurā viņš izdomāja savā kāzu vakarā veltīt dziesmu savai jaunajai sievai un tas viss bija kolosāli, dzīvi un patiesi,”

stāsta Sindija Vilde.

Lai skaistie priekšnesumi un idejas, kā izklaidēt viesus kāzās, nepaliktu vien Pinterest un Youtube, esam apkopojuši vairākas idejas, kas radīs īstu PĀRSTEIGUMU.

DEJU PRIEKŠNESUMI – VIENMĒR MODĒ

Šķiet, viena no populārākajām un nemainīgākajām vērtībām, kā radīt smaidu kāzu viesu sejās, ir deju priekšnesumi. Ir līgavas, kas iedejo pie altāra, ir pāri, kas ierastā klasiskā valša vietā, iestudējuši kādu atraktīvāku deju. Bet, lai iekustinātu deju grīdu un aicinātu viesus mesties trakulīgās dejās, lieliska ideja būs nolīgt profesionālu deju instruktoru, kas viesiem mācīs polku, salsu vai pat līnijdejas.

Nav labāka veida, kā likt kāzu viesiem dejot! Pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare atgādina, ka

jebkurš netradicionāls elements kāzās ir priekšnesums, kuram tomēr nevajadzētu pārvērsties par koncertu.

“Ir ļoti jauki, ja pats pāris vai viesi ir sagatavojuši priekšnesumu, tomēr ir nācies redzēt arī piecu deju koncertu, sākot ar koķetām kabarē dejotājām un beidzot ar modernā baleta mīlas stāstu. Lai cik profesionāls tas būtu,

jāatceras, ka dienas notikuma centrā ir jaunais pāris, nevis iespēja atrādīt savus talantus.”

Tomēr Arta norāda, ka arī deju priekšnesumiem ir iespējamas visdažādākās izpausmes. Piemēram, reiz bijušas kāzas, kur pāra draugi uztaisījuši priekšnesumu, kuru izpildīja maskās – puišiem bija jaunā vīra seja, bet meitenēm – līgavas, tādējādi turpinot izcelt tās dienas galvenos varoņus. Arī tautas deju kolektīvi ļoti labprāt piekrītot uztaisīt nelielu ambrāžu kāzās, apdāvinot jauno pāri un pie reizes izdancinot viesus.

AKTIVITĀTES VIESIEM

Nereti kāzās, kamēr jaunais pāris dodas fotografēties vai izbraukumā ar vedējiem, viesi uz vairākām stundām tiek atstāti vieni. Tas ir laiks, kurā jau iepriekš vajadzētu padomāt par dažādām aktivitātēm, kā izklaidēt viesus. Pilna servisa kāzu aģentūras Crystal Events vadītāja Sigita Daniliča norāda, ka idejas var būt dažādas – atkarībā no kāzu tematikas un paša jaunā pāra.

  • Vienas no iecienītākajām aktivitātēm ir fotostūris vai fotobūda, kur viesi var iegūt personalizētas fotogrāfijas (noteikti jāpadomā arī par dažādiem atribūtiem – cepurēm, parūkām, uzrakstiem un citiem).
  • Ja iespējas atļauj, tad katram viesim var izdalīt vienreizlietojamo fotokameru, ļaujot iemūžināt īpašo notikumu no sava skatu punkta (tikai jāatceras pēc svinībām visas fotokameras savākt, lai attīstītu bildes).
  • Kamēr jaunais pāris būs devies savā izbraukumā, viesus varēs izklaidēt gan karikatūrists, gan burvju mākslinieks.
  • Kā mazos, tā lielākos kāzu viesus iepriecinās ne vien tradicionālie saldumu galdi, bet arī saldējumu mašīna, kur katrs varēs sajaukt savu mīļāko saldējumu.
  • Bet vīriešus īpaši varētu iepriecināt cigāru bārs jeb vieta, kur katrs varēs uztīt savu īpašo cigāru (šis variants lieliski noderēs kāzām, kas notiek ārā). 
  • Lai gaidīšanas laiks būtu aktīvāks, viesiem var sarīkot arī dažādas sacensības ar balvām (papildus motivācija noderēs vienmēr!). Savukārt viesi, kas nevēlas fiziskas aktivitātes, novērtēs iepriekš sagatavotu kāzu avīzi ar stāstu par jauno pāri, viesu vēlējumiem un dažādiem radošiem uzdevumiem.

Skudras Metropoles vadītāja Gundega Skudriņa iesaka domāt ārpus ierastā un meklēt aizvien jaunas un netradicionālas idejas viesu izklaidēm.

  • Tas varētu būt smilšu kino;
  • vai, piemēram, platēs ierakstīts pāra iepazīšanās stāsts vai viesu vēlējumi;
  • Iespējams, kāds pāris varētu izmēģināt ierakstīt studijā dziesmu vai pat uzfilmēt garāku video;
  • Skaisti izskatīsies un pārsteigumu viesu sejās raisīs arī neparasti uguns priekšnesumi, putu mākoņi, spalvu spilvenu kaujas vai spoguļalejas, kur viesiem spoguļoties.

PĀRSTEIGUMS JAUNAJAM PĀRIM!

Mīļie kāzu viesi, atceraties, ka kāzas ir īstais laiks, lai sagādātu pārsteigumu arī pašam jaunajam pārim. Tieši tādēļ nereti līgavas un līgavaiņa draugi un radinieki ir jau iepriekš gatavojušies un iestudējuši kādu deju, sacerējuši dziesmu vai, piemēram, pasūtījuši gaisa balonu, kas izvizinās līgavu un līgavaini.

Ja pārim ir kāds mīļākais mūziķis, tad slavenība kā viesis kāzās būs īsts pārsteigums jaunlaulātajiem.

Tam nav jābūt tikai mūziķim, tas var būt aktieris, kas deklamē dzeju vai izliekas par jaunās sievas bijušo mīļoto, tas var būt kaut vai politiķis – galvenais, lai pārsteiguma viesis tiešām būtu pārsteigums vārda tiešajā nozīmē.

PAŠAS KĀZAS KĀ PĀRSTEIGUMS

Pāri ir tik dažādi un nereti par atsevišķiem pārsteigumiem nav nemaz jādomā, īpaši tad, ja pašas kāzas ir liels PĀRSTEIGUMS. Īpaši drosmīgi pāri, kas nebaidās no mazliet trakām un netradicionālām idejām, var, piemēram, rīkot lielu dzimšanas dienas balli vai Jaunā gada svinības, uzaicinot tajās savus draugus un radiniekus, bet, viesi ierodoties, sapratīs, ka papildus tiks svinētas arī kāzas.  Droši var apgalvot, ka šoks būs visu sejās – īpaši jau vecāku, tādēļ pirms tam labāk pārliecināties, kā viņi uz to varētu reaģēt. Visādi citādi kāzas ir īstais laiks, lai ļautos pārsteigumiem – pašu un citu sarīkotajiem!

Citi Raksti