Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Grāmatu lasīšana par mīlestību var būt saldi rūgta.  Jūtot līdzi galvenajiem varoņiem, atceramies atgadījumus no savas dzīves – skolas laiku mīlestību, kaislīgas naktis un liktenīgas satikšanās. Caur grāmatas lappusēm varam vēlreiz izdzīvot laimes brīžus, pārdzīvojumus un gūt atziņas un mācības, ko izmantot savās pašreizējās attiecībās. Sācies atvaļinājumu laiks, tāpēc vari gozēties saulītē un atrast vairāk laika lasīšanai. LĪGAVĀM apkopoja 7 iedvesmojošas grāmatas par mīlestību, kas atgādinās par to, cik tā ir svarīga, sarežģīta un skaista.

Maikls Ondatje “Angļu pacients”

Ja vēlies pilnībā aizmirst par ikdienu un iegrimt dziļā mīlestības jūrā un zaudējuma sāpēs, tad šis darbs noteikti liks tavai sirdij ietrīsēties. Šī ir viena no pārdotākajām grāmatām par mīlestību un karu, kuras ekranizējums ieguvis pat Oskara balvu. Grāmata stāsta par avārijā cietušu pilotu un medmāsu, kas viņu aprūpē uz nāves gultas. Galvenais varonis gremdējas atmiņās un stāsta par mīlestību pret sievieti, kura bija precējusies ar kādu citu.

grāmatas par mīlestību
Foto: PUBLICITĀTES

Džons Grejs “Vīrieši ir no Marsa, sievietes – no Venēras”

Šī būs īstā grāmata, ja vēlies izprast vīrieša un sievietes mijiedarbību un meklē iedvesmu veiksmīgākai savstarpējai saziņai. Šī ir pirmā grāmata, ko uzrakstījis amerikāņu rakstnieks un ģimenes attiecību eksperts Džons Grejs.  Tā pirmo reizi publicēta 1993. gadā, un jau vairāk nekā divdesmit gadu laikā nav zaudējusi savu aktualitāti – tā izdota atkārtoti un ierindojas starp populārākajām grāmatām par attiecību psiholoģiju. Zināms, ka vīrieši un sievietes ir atšķirīgi pēc savas būtības.

Autors savā grāmatā paskaidro šīs atšķirības un kā tās pārvarēt. Lielākā daļa konfliktu attiecībās veidojas tāpēc, ka partneri cenšas viens otram paskaidrot lietas tā, kā tās skaidrotu paši sev, taču otram tas nav saprotams. Galvenā grāmatas priekšrocība ir vieglais humors un reālie dzīves piemēri un situācijas, kurās lasītājs redz sevi.

grāmatas par mīlestību
Foto: PUBLICITĀTES

Arkādijs Pancs un Gaļina Panca – Zaiceva “Sarunas par mīlestību”

Ja esi no tām, kam patīk skaidra valoda, un tēlaini sapņaini apraksti tev šķiet salkani – šī grāmata būs kā radīta tev. Grāmata tapusi no sarunām un rakstiem, kuros Arkādijs Pancs dalās ar lasītājiem savā pieredzē, novērojumos, domās un jūtās, kas sakrājušās trīsdesmit piecos profesionālās darbības gados psihoterapijā. Grāmata ļoti tieši un bez aplinkiem izskaidro dažādas dzīves situācijas, kas veidojas starp vīrieti un sievieti. “Mīlestība nav dzīves jēga. Un nav arī tās mērķis. Tā ir laimes priekšnoteikums. Bez mīlestības var dzīvot. Tikai nav vērts. Un man šķiet, ka nav cilvēka, kurš neprastu un negribētu mīlēt,” raksta autors.

grāmatas par mīlestību
Foto: PUBLICITĀTES / Izdevniecība ZVAIGZNE ABC

Ivana Buņina “Tumšās alejas”

Šis ir klasisks mīlas stāstu krājums, kuru autors sarakstījis Otrā pasaules kara laikā. Stāsti atspoguļo dažādus mīlas sakarus, kas pilni kaisles un parāda vīrieša un sievietes mijiedarbību. Noteikti atradīsi stāstu, kas liks sirdij apstāties un liks domāt vēl ilgi pēc grāmatas izlasīšanas. Autora darbs bieži izspēlēts arī teātra izrādēs.

grāmatas par mīlestību
Foto: PUBLICITĀTES

Ļevs Tolstojs “Anna Kareņina”

Klasikas cienītāji, ne mirkli nešauboties, var izvēlēties šo krāšņo mīlas stāstu. Anna Kareņina, šķietami laimīga augstākās sabiedrības dāma, atsakās no ierastās, ērtās, bet garlaicīgās ģimenes dzīves un izvēlas mīlestību – viņa pamet vīru un dēlu, lai sāktu jaunu dzīvi kopā ar mīļoto. Tomēr līdz ar mīlestību Annas dzīvē ienāk sabiedrības nosodījums un vientulība. Galvenās varones dzīvi ilūzijās, ka mīlestība un tās vārdā nestais upuris nodrošinās mūžīgu laimi, satricina realitāte. Saviļņojošs mīlas stāsts un vienlaikus episks vēstījums par laikmetu, kas dzīves stila, sabiedrībā valdošo uzskatu un paradumu ziņā ir ļoti atšķirīgs no mūsdienām.

grāmatas par mīlestību
Foto: PUBLICITĀTES

Gerijs Čepmens “Piecas mīlestības valodas”

Šis ir starptautisks bestsellers, un ja neesi to jau paguvusi izlasīt, iespējams, šis ir īstais laiks. Autors izskaidro cilvēku dažādās mīlestības izpausmes un uztveres veidus, iezīmējot piecas mīlestības valodas: kvalitatīvi pavadīts laiks, apliecinājuma vārdi, dāvanu pasniegšana, mīlestības darbi un fizisks pieskāriens. Autors norāda, ka tas, kas ir patiesi svarīgs tev, iespējams, nenozīmē pilnīgi neko tavam partnerim, kas bieži vien noved pie strīdiem un savstarpējās nesaprašanās.

Grāmata vedina saprast vienam otra emocionālās nepieciešamības un, lietojot pareizos principus, apgūt piemērotu mīlestības valodu, kas otram ir saprotama. Grāmata sniedz apmierinājumu un prieku, ko sagādā prasme izteikt savu mīlestību.

Foto: PUBLICITĀTES / Vāka dizains: DĀVIS KNOPKENS

“Mīlestības grāmata”, sastādījis Henriks Eliass Zēgners

Grāmatā apkopoti mūsdienu latviešu autoru darbi, stāsti, esejas, dzejoļi un atdzejojumi par mīlestību. Grāmatā lasāmi 21 gan jau zināmu, gan jaunu mūsdienu autoru teksti, kas tapuši speciāli šim izdevumam un runā par dažādām mīlestības formām – draudzību, attiecībām, mīlestību pret bērnu, Dievu u.c. Starp grāmatas autoriem ir Svens Kuzmins, Daina Tabūna, Artis Ostups, Edvīns Raups, Aksels Hiršs, Marija Luīze Meļķe un citi.

gramata par milestibu
Foto: PUBLICITĀTES / Vāka ilustrācija: DIDZIS UPENS / Vizuālais veidols: ALEKSEJS MURAŠKO

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: PUBLICITĀTES


Lasi arī: 5 MĪLESTĪBAS VALODAS, EROTĒRIKA

Citi Raksti