Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Sievietēs ir milzu spēks

Kam gan vēl ierocis ir nevis zobi, nagi, naži, bet gan... maigums? Un arī seksuālā enerģija ir vienlaikus gan spēcīgi iedarbīgs, gan saudzīgs ierocis, ko mums, sievietēm, dāvājusi pati daba.

Par to, kas ir sievietes  seksualitāte un kāda ir tās loma, savos novērojumos un sajūtās dalās ķermeņa un dvēseles terapeits Artūrs Ķirps.

Seksuālā enerģija ir pārprasta. Tā ir dziedinošā enerģija, ja tā ir apzināti vadīta. Tas ir dzīvības sākums, dzīvības enerģija un radošā enerģija. Cauri laikiem un reliģijām notikusi seksualitātes apspiešana. Tā bijusi tabu. Bet seksuālā enerģija kustina matēriju. Sievietes spēja vadīt seksuālo enerģiju ir līdz mūža galam. Use it or loose it*.

Viens no seksuālās enerģijas izpausmes veidiem ir intimitāte. Tas ir ļoti īpašs process starp diviem apzinātiem cilvēkiem. Process pat nepieskaroties. Kad esam kopā un spējam radīt trešo telpu, kur fiziskais kontakts un garīgā telpa ir viens vesels. Un, ja šajā procesā dzimst bērni, tas ir kaut kas unikāls, kosmisks. Dzimst ļoti augstas apziņas bērni. Intimitāte nosaka saikni ar zemi. Kad sievietei ir saikne ar zemi, arī hormoni pareizi strādā.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

Mums katram dabā ir sava unikālā loma

Sieviete - zeme, vīrietis - dievišķais aspekts. Vīrietis - prāts, zināšanas, vektors, iešana, darīšana, uzdrīkstēšanās; sieviete - neziņa, ļaušanās, paļaušanās, uzticēšanās, dziedināšana, samīļošana, beznosacījuma mīlestība, barošana, audzēšana, pieņemšana, jūtas. Sieviete ir jūtu pasaule, vīrietis ir prāts, domas, ideoloģija, ideja. Tajā brīdī, kad sieviete nonāk vienā boksa ringā ar vīrieti kā darbā, tā sociumā, līdzsvars tiek izjaukts. Es kā terapeits redzu sekas ķermenī. Ja kādam cilvēkam ir jautājums, vai es dzīvi dzīvoju pareizi un viss notiek tā, kā tam jābūt, paskaties uz savu ķermeni! Ja ir sāpīgas mēnešreizes, cistas, miomas, disbakterioze, nespēja palikt stāvoklī, ādas vai citas problēmas - jebkas, kaut kas tiek darīts nepareizi. Ķermenis ir atslēga.

Sieviete ražo projektu, vīrietis šo projektu realizē. Sieviete ir tā, kura zina, ko vajag zemei un dabai. Kad sievietei ir projekts, vīrietim parādās dzīves jēga un atnāk zināšanas, kā šo projektu realizēt. Tie ir divi veseli, laimīgi cilvēki, kuru mīlestības sekas ir bērni. Orgasms  sievietei ir tad, ja sievietei ir projekts viņa pati. Tikļoti, cik viņa ir sakārtojusi projektu es kā sieviete, tik viegli vīrietim ir viņu realizēt. Gultā. Mijiedarbībā.

Sekss un seksualitāte ir attiecības ar sevi. Katras sievietes pamatuzdevums ir iepazīt un sajust sevi, pieņemt savu ķermeni. Ļoti liels atvars ir sociums un priekšstats, kādai jābūt mūsdienīgai sievietei. Meitenes 15-16 gadu vecumā domā par krūšu plastiskajām operācijām, skatās sociālajos tīklos un instagramos, ka visām viss ir baigi forši. Tiek radīts aizvien vairāk aplikāciju un programmu, sacenšoties, kā uzlabot bildi, lai varam noņemt pumpas, padarīt maigāku ādu... Tas aizved prom no dabas. Bet dabā nav kļūdu. Dabā nav nepareiza koka. Dabā nesaka: šķība egle, cik viņa nesmuka! šodienas cilvēki ir vērtēšanas sistēmā. Like, share. Tas ir viens no lielākajiem mūsdienu parazītiem, kas attur cilvēku nonākt atpakaļ pie savas patiesās būtības, pie dabas.

Attiecības ar sevi ir fundamentālas. Kad sevi esam iepazinuši, sapratuši, izzinājuši.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

CILVĒKI VELTA DAUDZ LAIKA, LAI IEPAZĪTU LIETAS SEV APKĀRT, BET AIZMIRST IEPAZĪT SEVI. BET AR TO IR JĀSĀK

Jo vairāk iepazīstam sevi, jo vairāk iepazīstam arī ārpusi. Iešana pie dievišķā, pie autentiskā, ir iedziļināšanās sevī. Vēršanās uz iekšu pie sevis - ko es jūtu, kas man patīk, kas notiek manā ķermenī? Ķermenis ir mums iedota unikāla platforma, lai to darītu - vērotu katru sāpīti, katru pumpiņu, pajautātu - no kā man ir bail Sievietes veselums un pilnība slēpjas viņas spējā ielūkoties savā vīrišķajā daļā. Tieši tāpat vīrieša pilnvērtīgums slēpjas viņa spējā ielūkoties savā sievišķajā daļā. Ja mēs to iepazīstam, spējam otru vairāk izprast un nebūt pieprasoši.

Sieviete var uzvilkt visneglītākās drēbes, bet, ja viņa iekšēji ir sievišķīga, vīrietis viņu uzreiz iekāro. Dabu nevar apmānīt. Vislabāk sievietei nonākt pie sievišķības, iepazīstot savu ķermeni, pieredzot ķermeniskās prakses - dejas, jušanu, kustību, pieskārienus. Visu, kas saistās ar ķermeni un jūtu pasauli, nevis ar zināšanām. Sievietei iet garīgajās zināšanās - tas nozīmē paņemt šīs zināšanas un atnest pie ķermeņa. Sievietes garīgā prakse ir daba, zeme, ķermenis, jūtas, sajūtas, kustība.

Sieviete grib gatavu vīrieti. Bet sieviete ir dziedinātāja. Vīrietis nevar izdziedināt. Sievietei jāizdziedina vīrietis. Bet viņai vispirms sevi jāatrod. Kā saprast, ka sieviete ir sevi sakārtojusi? Viņa vairs nekonkurē ar citām sievietēm, viņa redz citas sievietes kā savas māsas. Sieviete ir beznosacījuma mīlestības augstākā izpausme. Ja šāda sieviete uz deju plača pieies nepašpārliecinātam kvazimodo vīrietim un teiks: tev izdodas!, pēc trīs nodarbībām džekam jau pleci būs stalti, bet pēc pusgada viņš būs krutākais džeks deju placī. Ja sieviete spēj pieiet maigi vīrietim, kurš ir satraumēts, viņā rodas sajūta: kas man tā pieskārās, kas man neuzbruka, kas mani nesaplosīja? To šodien sauc par dziedināšanos.Dziedniece, ragana - tā bija viedā zemes sieviete, kura pārvaldīja stihijas, zemi, dabu, augus un dziedināšanu.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

SIEVIETE DZIEDINĀTĀJA PĀRVALDA SEKSUĀLO ENERĢIJU. UZMANĪBU PIESAISTA DZĪVĪBAS ENERĢIJA, KURA IR PROVOCĒJOšA.

Tāpēc arī baznīcā nekad nelaida sievietes ar šādu enerģiju. Viņas izšāva visiem korķus. No šādām sievietēm vienmēr ir bijis bail - citām sievietēm bail par saviem vīriešiem. Vīrietis vienmēr skatīsies uz sievieti, kura paceļ zemes enerģiju.

Varam piesaistīt sev tikai to, kas ir tikpat tukšs, tikpat pilns vai caurs kā tu pati. Tāpēc šodien ir ļoti aktuāli risināt savu mazā bērna tēmu. Ko darīt, kad tev ir grūti? Kļūsti par mazo meitenīti - dejo, iztrakojies!

Mazais bērns, kurš kaut ko nav dabūjis no saviem vecākiem, to prasa no citiem. Ja tu gaidi no vīrieša drošību - kurš tev neiedeva drošību? Jo mums nevajag drošību, mums jābūt drošiem pašiem. Ja būšu drošs, satikšu drošu cilvēku. Ko man no kāda vajag, kas mani kaitina - tas ir tas, kas man pašam sevī vēl ir jāaizpilda. Es to ņemu kā mācību.

Seksualitātē ļoti svarīgas ir attiecības ar ūdeni. Vai man patīk, kā ūdens mani apņem, es saplūstu ar ūdeni, varu stundām ļaut ūdenim pār sevi skaloties? Vai ir bail? Tā var pateikt, vai ir bijušas traumas. Ūdens stihija ir seksualitāte.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

Inteliģentai sievietei, kura vēlas, lai viņas vīrietis ir veiksmīgs, ir jāuztur patiesa, tīra iekāre, kur nav pieprasījuma, kas man par to būs pretī.

Seksualitāti un intimitāti nodrošina zināšanas. Ja bērns sāk sevi iepazīt ķermeniski, vecākiem tas ir jāatbalsta, nevis jānoliedz. Jāļauj bērniem iet uz dejām, kur rodas sadarbība. Dejas ir ļoti labs instruments, jo vīrietis vada un sieviete ļaujas. Vīrietis dod impulsu, sieviete ķer impulsu. Viņai nav nekas jādomā, viņai nav jāzina soļi. Puisis zina stratēģiju un struktūru. Tā ir dzīves deja - mēs esam kopā un jūtamies kā veselums.

Meitenei mamma māca par sava ķermeņa sajušanu, ļaušanos, par to, kas ir sieviete. Vīriem un tēviem jāmāca savi dēli par sievietes ķermeni, erogēnajām zonām. Cik svarīgi ir būvēt attiecības uz intimitātes fona, uz abpusēju simpātiju fona. Divu vienādu sieviešu nav. Tāpēc ir dota spēja vērot, klausīties, kā notiek elpošana. Zināšanas par to, ka seksuālā enerģija ir visas dzīvības pamatā. Tas ir fundaments, un tā nav netīra. Tāpēc meitām paraugs ir māte, bet dēliem - tēvs. Un, ja mēs neiedosim šo paraugu, tad sociums iedos.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

Seksuālā enerģija ir finanses

šeit, uz zemes, kā cilvēciskai būtnei tā ir spēja pārvaldīt matēriju - paņemt to, ko es gribu, un atteikties no tā, ko man nevajag.

Vagīnā atspoguļojas orgāni. Vīriešiem būtu jāmasē savām sievietēm vagīna. Kāda sievietei rodas uzticība, ja vīrietis ir gatavs būt pacietīgs, nevis domā, kā ātrāk sevi apmierināt! Māciet bērniem intimitāti. Kā baudītprocesu. Bet mēs esam uz mērķi - sasniegt, panākt. Tas iedzen stresā. Vīrietim sievietei ir jāpieiet ar rūpēm, jo dzemde glabā ļoti daudz traumu, pāridarījumu, ievainojumu. Ne tikai no šīs dzīves, bet arī citām laika līnijām. Sievietes sirds ir dzemdē. Katram vīrietim būtu jāpalūdz piedošana dzemdei. Tā mēs, sievietes un vīrieši, varam veidot jaunu mijiedarbības paternu - caur intimitāti, rūpēm, cieņu, saklausīšanu, ieklausīšanos, sadzirdēšanu, sajušanu. Bez pieprasījuma. šīs mijiedarbības ir terapijas. Jebkurai šodien seksuālajai intimitātei ir jābūt kā terapijai. Esam cieņpilni un runājam. Kā tu juties? Kas bija tas, kas tev neļāva sasniegt orgasmu? Kas notika?

Sievietes mazā iegurņa ginekoloģija nesaņem fizisku pārtiku. Ja bērniņš grib nākt dzīvot mājiņā, viņam vajag, lai mājiņa ir silta un forša. Sievietes ginekoloģiskās problēmas lielākoties ir saistītas ar viņas uztveri. Sieviešu orgānu veselību nosaka viņu kustīgums un kustīgumu nosaka tas, kā sieviete elpo, un tas, vai nav kādas rētiņas un saaugumi. Ja ir saaugumi, orgāni paliek nekustīgi un izraisa orgāna funkcijas samazināšanos, kas savukārt ietekmē citus orgānus, jo visi orgāni ir saistīti. Tas, kā sieviete elpo, nodrošina orgānu kustīgumu un masēšanu. Un to, kā sieviete elpo, nosaka tas, kā sieviete jūtas.

Mūsos katrā ir savs kosmoss

Sava pasaule nav jāpielāgo citām. Jāspēj pieņemt otra iekšējā pasaule, bet tajā pašā laikā novilkt robežu, kur kāds vēlas deformēt mūsējo. Mums par cita pasauli ir jāpriecājas. Tas ir viens no dvēseles fundamentiem - mēs nākam uz Zemes sevi pieredzēt, izzināt, sataustīt, sagaršot. Ja gribam sevi iepazīt, jākļūst atpakaļ par bērnu. Bērns visu laiku grib zināt. Bet kad cilvēks beidz gribēt zināt, viņš lēnām mirst. Attiecību un laimes piepildījums ir - cik ļoti mēs esam sevi iepazinuši. To sauc par iekšējo kristalizāciju. Mēs izkristalizējam, paņemam katru savu sāpīti, izšķetinām. Spoža nākotne ir sekas darbam šodienā ar sevi. Nākotnes perspektīva ir būt laimīgam. Kā būt enerģijas pilnam visu dzīvi? Atrodot sevi.

Foto: KOSTIANTYN LIBEROV

*Use it or loose it - (no angļu val.) pielieto vai zaudē

Teksts: Ieva Simanoviča

Foto: Kostiantyn Liberov

Citi Raksti