Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu ielūgumi ir neatņemama kāzu sastāvdaļa. Ielūgums ir viesu pirmais ieskats satraucošajā un priecīgajā notikumā, un satur visu svarīgo informāciju par norises vietu, laiku un citām būtiskām niansēm, kas viesiem būtu jāzina.

Ielūguma dizains visbiežāk atspoguļo gan pāra individualitāti, gan liek nojaust par kāzu noskaņu un izmantotajiem krāsu toņiem. Materiālu un stilu dažādība ielūgumu izgatavošanai ir milzīga. Daudzi mākslinieki un dizaina firmas piedāvā izgatavot pasakainus ielūgumus, savukārt tiem, kam svarīga ilgtspēja un zaļā domāšana, patiks elektroniskie ielūgumi.  Kad dizains ir izvēlēts, pienācis otrs svarīgākais solis – teksta izveide. Dažkārt tā ir pati āķīgākā daļa, tādēļ svarīgi par to padomāt jau laikus. LĪGAVĀM apkopoja padomus, lai arī tavu kāzu ielūgumu teksts būtu trāpīgs, nepārprotams un radošs.

Obligātā un papildinošā informācija

Kāzu ielūguma tekstā noteikti jānorāda uz kādu pasākumu viesis tiek ielūgts, kur un kad tas notiks. Visa pārējā informācija ir pāra iespēja izpausties un informēt viesus par būtiskiem īpašās dienas aspektiem.

kāzu ielūgumi
Kāzu ielūgumi: WEDDING.PAPERY

Tātad ielūgumā jānorāda:

  • Uzaicinājuma teksts;
  • Kas, kur, kad;
  • Kam par godu ir pasākums;
  • Dienas plāns;
  • Dreskods;
  • Ieteikumi dāvanām;
  • Citi papildinājumi.

Uzaicinājuma teksts

Ielūguma neatņemama sastāvdaļa ir uzaicinājuma teksts. Tajā laipnā veidā tiek norādīts, ka viesis ir aicināts ierasties, ielūgts vai mīļi gaidīts jūsu kāzu dienā. Nav nepieciešams izplūst garos tekstos, galvenais izrādīt vēlmi konkrēto cilvēku redzēt viesu vidū.

kāzu ielūgumi
Kāzu ielūgumi: DIZAINA IELŪGUMI

Kas, kur, kad

Svarīgākie jautājumi, uz kuriem kāzu ielūgumam būtu jāsniedz atbildes, ir: kas, kur un kad notiks. Bez šīm detaļām nekādi neiztikt, jo ielūguma būtība ir informēt tieši par to. Šādi ielūgtie viesi varēs laikus ieplānot konkrēto dienu tieši šim pasākumam, un veikt sagatavošanās darbus un dāvanu iegādi.

Kam par godu ir pasākums

Ielūguma ievadā noteikti jānorāda, kam par godu ir pasākums, uz ko viesis tiek ielūgts. Norādot tikai vietu un laiku, informācija būs nepilnīga. Šeit noteikti rakstāmi jaunlaulāto vārdi. Piemēram, ielūdzam uz Roberta un Ievas kāzām/mīlestības svētkiem/laulību ceremoniju utt. Tāpat iespējams izveidot pasākuma nosaukumu, piemēram, Kārlis prec Annu.

Jo neformālākas kāzas un ielūgums, jo radošāk šeit iespējams izpausties.

kāzu ielūgumi
Kāzu ielūgumi: MYPRINT

Dienas plāns

Ja kāzu dienā paredzētas atrakcijas un pārbraucieni uz dažādām vietām, vēlams norādīt nelielu dienas plānu, lai viesiem būtu vieglāk orientēties. Šādi radīsies priekšstats par dienas gaitu, gaidāmajām aktivitātēm, īstajiem brīžiem, kad pasniegt dāvanas vai doties uz deju placi. Svarīgi nenorādīt pulksteņa laikus, jo, pirmkārt, tos ir grūti ieplānot, otrkārt, ja plānotā aktivitāte nenoritēs konkrētajā laikā, tas var radīt stresu un nesapratni.

kāzu ielūgumi
Kāzu ielūgumi: WEDDING.PAPERY

Dreskods

Ielūgumā iespējams norādīt ģērbšanās etiķeti, īpaši gadījumos, kad kāzas ir netradicionālas un nav skaidrības, kāds apģērbs iederētos vislabāk. Dažkārt kāzu viesu apģērbam un kāzu vizuālajam izpildījumam ir ļoti cieša saikne. Ja pāris kāzu fotogrāfijās vēlas izcelt konkrētas krāsu gammas, to iespējams norādīt kāzu ielūgumā. Visbiežāk ielūgumā izvēlētās krāsas jau norāda uz kāzu krāsu, kas kalpo par iedvesmu viesu tērpu izvēlei, taču to var norādīt arī atsevišķi.

kāzu ielūgumi
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ieteikumi dāvanām

Šī sadaļa pēdējos gados kļuvusi par neatņemamu kāzu ielūgumu sastāvdaļu. Lai izvairītos no vairākām vienādām dāvanām vai nevajadzīgām mantām, pāri izvēlas norādīt kādu dāvanu vēlas sagaidīt. Visbiežāk tā ir nauda, ko kāzu ielūgumos delikāti dēvē par dāvanu aploksnē, kādam konkrētam mērķim, piemēram kāzu ceļojumam. No šāda lūguma nav jākautrējas, turklāt tas atvieglos arī viesu dzīvi, netērējot laiku dāvanas meklējumos.

kāzu ielūgumi
Kāzu ielūgumi: DIZAINA IELŪGUMI

Citi papildinājumi

Kāzu ielūgumā noteikti vari norādīt arī citu papildus informāciju, kas būtu jāzina kāzu viesiem. Norādi konkrētas koordinātas vai pat pievieno nelielu karti gadījumā, ja ceremonijas vai svinību vieta nav viegli atrodama. Tāpat iespējams norādīt, ja ziedu vietā vēlaties saņemt ko citu, piemēram, baltas sveces, ar ko izdaiļosiet svinību vietu, vai pabrīdināt dāmas par augstpapēžu kurpēm nepiemērotu zemes segumu ceremonijas vietā.

Jebkāda papildus informācija ļaus viesiem vairāk sagatavoties un mierīgi izbaudīt svinības.

kāzu ielūgumi
Foto: ZK PHOTOGRAPHY / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Meklē savu īsto kāzu ielūgumu šeit: KĀZU IELŪGUMI


Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS, ZK PHOTOGRAPHY


Lasi arī: DIGITĀLIE KĀZU IELŪGUMI – VAĻA TAVAI RADOŠAJAI DZIRKSTIJ

Citi Raksti