Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU KLEITA KĀ PĀRSTEIGUMS VIESIEM

KĀZU KLEITA KĀ PĀRSTEIGUMS VIESIEM

Mežģīņu veikala Lace To Love īpašnieki Evita un Pēteris Šiliņi zināja, kad precēsies, tad to darīs krāšņi, un tieši tāda būs arī Evitas kāzu kleita. Palīdzējusi piemeklēt mežģīnes neskaitāmi daudzām līgavām, viņa zināja, ka pašas kleita izcelsies.

Ja varētu, tad apprecētos Statoil

Pirms teica viens otram jāvārdu Evita un Pēteris bija kopā jau vairāk kā 11 gadus, tāpēc likumsakarīgi, ka abu draugi un radinieki jau sen gaidīja, kad abi apprecēsies. Kāzu ielūgumos pirmais teikums bija “Kāzu ballīte būs”, jo tieši tāda bija abu vīzija par kāzām – daudz joku, smieklu, prieka asaru un pozitīvu emociju, izslēdzot ierastās tradīcijas.

Foto: LAURA VIĻUMA

Jaunais pāris vēlējās saviem draugiem radīt atmiņā paliekošu kopā būšanu, ko visiem ar prieku atcerēties. Viens no lielākajiem pamudinājumiem, kādēļ tieši pēc 11 gadu kopdzīves teikt viens otram jāvārdu, bija īstās kāzu vietas atrašana. “2018. gada augustā ieraudzījām jaunu vietu Svētku Pils, netālu no Rīgas. Aizbraucām, apskatījām un mums uzreiz bija skaidrs, ka šī ir tā vieta, kur gribam rīkot savu kāzu ballīti.

kāzu kleita
Foto: LAURA VIĻUMA

Bet vispār, ja mums kāds ļautu, tad mēs apprecētos kādā Statoil degvielas uzpildes stacijā, jo tieši tur mēs iepazināmies un viens otru ieraudzījām.

Tas mums būtu ļoti raksturīgi, bet, tā kā Statoil ir kļuvis par Circle K, tad nācās domāt citus variantus. Lai gan mūsu kāzas nevarēja notikt Statoil, tomēr mūsu vedēji bija parūpējušies par īpašu pārsteigumu. Viesiem esot pie galdiem, vedēji teica savu pirmo tostu, un uzrunas laikā viesmīļi uz paplātēm visiem viesiem iznesa kafiju Statoil krūzītēs ar Statoil logo un zīmola krāsās. Tas bija saviļņojošs mirklis. Kā vedēji minēja, tad bijis grūti šo organizēt, jo Circle K mārketinga daļā nebija vairs ne gatavu krūzīšu, ne logo, nekā no vecā zīmola. Vedēji paši bija mazās kartona krūzītes veidojuši, apdrukājuši, līmējuši,” stāsta Evita.

kāzu kleita
Foto: LAURA VIĻUMA

Viesu vidū tikai paši tuvākie draugi un radinieki

Evitas un Pētera kāzās klāt bija mazliet vairāk kā 40 viesi. Jaunais pāris nolēma uz kāzām aicināt pašus tuvākos draugus un radiniekus – cilvēkus, ar kuriem kopā paiet viņu ikdiena, tos, ar kuriem viņi smejas līdz asarām un ir saistīti jau gadiem ilgi.

kāzu kleita
Foto: LAURA VIĻUMA

“Plānojot savas kāzas, mūsu galvenais nosacījums bija – ja kaut kas nesanāks, kā paredzēts, tad noteikti par to nekreņķēsimies. Bijām noskaņojušies, ka nekas nedrīkst mums sabojāt šo dienu. 15 minūtes pirms ceremonijas stiprais vējš sagāza ceremonijas vietas dekorācijas, ko pa logu redzējām. Tas bija minūtes jautājums, kad mūsu kāzu komanda bija klāt un atjaunoja, ko varēja, izveidoja no jauna, ko vajadzēja,” atceras jaunais pāris.

kāzu kleita
Foto: LAURA VIĻUMA

Jaunais pāris uzmanības centrā

Viens no krāšņākajiem elementiem abu kāzās bija Evitas kāzu kleita. Tā kā Evita un Pēteris vada mežģīņu veikalu Lace To Love, tad visi viesi jau gaidīja, ka līgavas kleita būs no mežģīnēm. Tomēr Evitai gribējās radīt kleitu, kas izceltos, lai nebūtu tā, kā ierasts.

kāzu kleita
Foto: LAURA VIĻUMA

“Mana kāzu kleita bija vislielākais mūsu uzņēmuma komandas izaicinājums. Aktuālas ir ne tikai mežģīnes, bet arī tills. Tas vienmēr iet roku rokā ar mežģīnēm. Es vienmēr esmu mīlējusi košas krāsas, tāpēc savā kāzu kleitā izvēlējos koši violetos un rozā toņus, kas gaumīgi veidoja krāsu pāreju.

Kāzu kleita tika veidota divās daļās: grezns svārks, kurā tika izmantoti gandrīz 50 metri tilla auduma un nāriņas tipa kleita ar gaisīgu tilla apakšmalu, kuru viesi ieraudzīja pēc pirmās dejas. Ceremonijas vietā tika klāts balts paklājs. Krāsa tika izvēlēta tāda, lai, man parādoties, kleita izceltos visā savā krāšņumā. Pārsteigums izdevās un pat vēl vairāk, jo neko tādu neviens viesis nebija gaidījis. Bijām pašā uzmanības centrā,” stāsta Evita.

kāzu kleita kā pārsteigums viesiem
Foto: LAURA VIĻUMA

Evita un Pēteris citiem  pāriem iesaka kāzu plānošanu uzticēt profesionāļiem, jo tieši tas rada pārliecību, ka pat tad, ja kaut kas notiks ne tā, kā plānots, viņi būs tie, kas spēs visu pārorganizēt tā, ka neviens neko pat nenojautīs.

Foto: LAURA VIĻUMA

“Svarīgi arī izvēlēties vedējus vai palīgus kāzu plānošanā, kuri labi pazīst jauno pāri, jo ir lietas, ko mums nevajadzēja zināt, bet mūsu gadījumā vedēji bija tie, kuri spēja pieņemt lēmumu, vai konkrētā aktivitāte mums patiks vai tomēr nē,” tā Evita un Pēteris.

Kāzu organizators – Kristīne Janševska;

Kāzu fotogrāfs –  Laura Viļuma;

Kāzu video – Reinis Janulis;

Kāzu kleita – Lace To Love komanda un Aļonas Mjalikas Workshop;

Kāzu dekorācijas un līgavas pušķis – Deko Noma;

Uzvalks līgavainim – Drēbju Skapis;

Kāzu vieta un maltīte – Svētku Pils;

Kāzu make-up –  Laura Brokāne;

Kāzu frizūra – Marita Vecvagare;

Kāzu kūka – Kūkas Gardas, Amanda Freiberga;

Kāzu mūziķi –  Aija Andrejeva ar Kasparu Ansonu un grupa Rollmans Band;

Vakara vadītājs – Juris Kozlovskis.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti