Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lielas kāzas vai mazas kāzas, vērienīga kāzu balle vai intīmas kāzas tuvākās ģimenes lokā - lai vai kādas būtu jūsu sapņu kāzas, jāpieņem nozīmīgs lēmums - svinību vietas izvēle. Ko tieši meklēt? Kāzu svinību vietas pie jūras vai meža ielokā? Svinēt kāzas pilī? Izvēlēties tikai svinību zāli vai noīrēt viesu namu?

Kāzu koncepts un vīzija

Lai veiksmīgi nonāktu pie ideālās kāzu svinību vietas izvēles, jārada sava kāzu vīzija un koncepts jeb sajūta un pamatideja par to, kādas kāzas jūs vēlaties. Iztēlojaties savu kāzu dienu kā filmu! Kā tajā izskatās, kādas krāsas dominē, vai tā ir pilsētvide vai dabas ieskauts paradīzes nostūris? Lielas vai mazas svinības? Elegantas un klasiskas kāzas, kam piestāvēs svinības pilī, vai arī bohēmiskas kāzas pludmalē ar kailām pēdām un brīvi izlaistiem matiem? Ļoti būtiski jau pašā sākumā noteikt orientējošo viesu skaitu un saprast, vai ceremonijas vieta un svinību vieta būs viena un tā pati, vai tomēr laulības rituālu veiksiet vienuviet, savukārt svinēsiet citviet. Līdz ar to kļūs skaidrs, kāda vieta būs kā harmonisks ietvars jūsu izvēlētajam kāzu stilam, un cik plašas telpas jālūko.

kāzu svinību vietas izvēle rūmenes muiža
Foto: ILZE OSE / Svinību vieta: RŪMENES MUIŽA

Kāzu stilu un vietu špikeris

Dažādi kāzu stili - dažādas svinību vietas. Kādas svinību vietas piestāvēs populārākajiem kāzu stiliem?

  • Klasiskam kāzu stilam - pils, muiža, restorāns;
  • Boho kāzu stilam - pludmale, dārzs, pilsdrupas;
  • Eko kāzu stilam - daba, mājas, viesu nams;
  • Loft kāzu stilam - industriālas ēkas;
  • Rustic kāzu stilam - lauki, dārzs, šķūnis, klēts;
  • Romantiskam kāzu stilam - muiža, pils, daba.

Vairāk par kāzu stiliem šeit: KĀZU STILI. IZVĒLES CEĻVEDIS

kāzu svinību vietas izvēle mālpils muiža
Svinību vieta: MĀLPILS MUIŽA

Praktiski jautājumi

Kad esat atlasījuši potenciālās svinību vietas, kas atbilst gan kāzu konceptam, gan budžetam, laiks izpētīt, kura no tām vislabāk atbilst arī praktiski. Izskatiet sekojošus jautājumus:

Lokācija. Cik ērti svinību vietā būs nokļūt no ceremonijas vietas? Kādi tuvumā ir iespējamie pieturpunkti izbraucienam un fotosesijai? Cik ērti sasniedzama šī vieta ir viesiem?

Naktsmītnes iespējas. Cik viesu iespējams izmitināt? Naktsmītnes ērtības, gultu un istabu skaits, papildus matraču pieejamība;

Telpu izmērs, ietilpība, uz vietas pieejamais aprīkojums - galdi, krēsli, dekoratīvi priekšmeti. Izvēloties starp dārgākām telpām ar gaumīgu interjeru un lētākām telpām, kurās nepieciešama lielāka dekorēšana, izdevīgāk būs dot priekšroku pirmajam variantam. Jo labāks interjers, jo mazāk jāiegulda dekorēšanā;

kāzu svinību vietas izvēle mālpils muiža
Svinību vieta: MĀLPILS MUIŽA

• Telpu izmantošanas nosacījumi, dekorēšanas nosacījumi;

Ēdināšanas opcijas. Vai svinību vieta piedāvā ēdināšanu? Nosacījumi, ja ēdienu piegādā cits pakalpojumu sniedzējs. Kādi ir pieejamie trauki, galda piederumi un aksesuāri;

• Kāds ir svinību vietā pieejamais apgaismojums, papildu apgaismojuma opcijas, elektrības pieslēgums;

• Svinību vietas piemērotība fotosesijai;

• Vai svinību vietā ir iespējams realizēt plānoto izklaidi; kādas aktivitātes pieejamas svinību vietā - laivošana, supošana, pirts?

Vairāk jautājumu skati LĪGAVĀM kāzu plānotājā: KĀZU PLĀNOTĀJS

Kur meklēt savu kāzu svinību vietu?

LĪGAVĀM apvieno labākos pakalpojumu sniedzējus vienuviet - gan elegantus restorānus un šarmantas pilis, gan senatnīgas muižas, kā arī ceremoniju un svinību vietas pie dabas.

Izvēlies savu kāzu vietu no LĪGAVĀM piedāvātā kataloga: KĀZU SVINĪBU VIETAS

dunduriņi kāzu svinību vieta
Svinību vieta: DUNDURIŅI

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ILZE OSE, LINDA LAUVA


Lasi arī: TRADICIONĀLĀKĀS KĀZU SVINĪBU VIETAS UN TO IZMAKSAS

Citi Raksti