Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Netradicionāli laulību gredzeni, oriģināli laulību gredzeni, personalizēti laulību gredzeni īpaši pārim un… tetovēti gredzeni! Jā, tas ir viens no aktuālākajiem trendiem, ar ko aizstāt laulību gredzenu, ja to nēsāt ikdienā negribas vai tas ir nepraktiski.

Laulības gredzena simboliskā nozīme

Laulības gredzens ir laulības saišu, uzticības un mīlestības simbols. Uzskata, ka senos laikos, veicot laulības ceremoniju, līgavai un līgavainim ap roku locītavām un kājām vijuši zāles stiebrus. Līdzīgi pirmos gredzenus darināja no niedrēm, graudzālēm un citiem dabas materiāliem.

tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Vispopulārākie laulību tetovējumi

Pāri, kas nolemj savstarpējās uzticības zīmi ietetovēt uz sava ķermeņa, mēdz būt īpaši kreatīvi, tomēr ir izvēles, kas kļuvušas populārākas. Laulību gredzenu valkāšanas vietā pāri visbiežāk tetovē:

  • Gredzenu uz zeltneša;
  • Atslēgu vienam no pāra, bet slēdzeni – otram;
  • Sirsniņas;
  • Saskaņotus, papildinošus zīmējumus;
  • Kāzu datumus vai iniciāļus;
  • Pārim īpašu frāzi vai simbolu.
tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Mīlestības tetovējumi pasaulē

Pasaulslavenais Bekhemu pāris, Deivids un Viktorija, uztetovējuši ne vienu vien atzīšanos mīlestībā viens otram – Deivids uz plaukstas virspuses iemūžinājis mīļotās vārdu, bet uz pirksta – 99, kas apzīmē pāra salaulāšanās gadu, savukārt uz rokas – desmit rozes, kas tapušas par godu pāra desmitajai kāzu jubilejai. Abi ir uztetovējuši datumu, kad 2006. gadā veica atkārtotu laulību rituālu.

tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Savukārt mūziķi Bejonse un Džei Zī uz zeltnešiem uztetovēja romiešu ciparu IV, kas apzīmē abu dzimšanas dienas datumu.  Tāpat grupas Maroon 5 līderis Ādams Levins ar sievu, Victoria’s Secret modeli Behati Prinslū, ir izvēlējušies uz zeltnešiem trīs vienādu punktiņu tetovējumus.

tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Ko ņemt vērā, ja izvēlies gredzena simbolu tetovēt

Tā kā šādi minimāli tetovējumi ar laiku var ātrāk izbalēt, par tetovēto zonu labi jāparūpējas, ieklausoties meistara ieteikumos. Četri speciālistu ieteikumi, kā rūpēties par tetovētu gredzenu:

  • Uzturēt tīru ādu. Izmantot maigas ziepes un tīru ūdeni, izvairīties no taukainības un sviedriem;
  • Mitrināt ādu. Lietot labas kvalitātes dabīgus produktus, kā šī sviestu vai bišu vasku, kas tetovējuma radītās brūces dzīšanas laikā ļaus izvairīties no ādas plaisāšanas;
  • Izvairīties no UV starojuma;
  • Neberzēt tetovēto zonu un izvairīties no liekas saskares ar virsmām, piemēram, pārlieku bieži liekot rokas kabatās.
tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Ar ko vēl var aizstāt laulību gredzenus?

Tās var būt jebkādas citas saderīgas rotasrokassprādzes vai kaklarotas. Un te atklājas materiālu dažādība – zelts, sudrabs, varš, āda vai mākslīgi alternatīvi materiāli, kurus var rotāt ar kāzu datuma, laulāto iniciāļu vai citiem simboliskiem gravējumiem un uzrakstiem.

Vēl neparastāka, bet ļoti simboliska un jauka izvēle – kopīgi iestādīts koks. Visbiežāk izvēlas augļu koku, lai tas nestu bagātīgus augļus gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Rūpes par kopīgi stādīto koku simbolizēs mīlestību un attiecības, kurās kopīgi ieguldāt darbu, lai jūsu savienība augtu aizvien spēcīgāka.

tetovēti gredzeni, kāzu tetovējumi
Foto: PINTEREST

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Lasi arī: LAULĪBU GREDZENI – SPĒKA GREDZENI AR SENLATVIEŠU ZĪMĒM


LAULĪBU GREDZENI

Citi Raksti