Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VECĀKU IESAISTE KĀZU PLĀNOŠANĀ. KĀ NOTEIKT ROBEŽAS?

VECĀKU IESAISTE KĀZU PLĀNOŠANĀ. KĀ NOTEIKT ROBEŽAS?

Vecāki kāzās ir goda viesi. Pateicoties viņu neatlaidībai, audzināšanai un vērtībām, jaunais pāris spējuši atrast viens otru un izveidot brīnišķīgu savienību. Vēsturiski vecāku iesaiste kāzu plānošanas procesā ir bijusi krietni lielāka nekā tas ir šobrīd, kad ar organizatoriskajiem jautājumiem bieži vien nodarbojas vedēji vai kāzu plānotāji. Citās kultūrās tieši vecāki ir atbildīgi par kāzu sarīkošanu līdz pat smalkākajai detaļai. Darāmo darbu ir daudz un  ir pāri, kas labprāt ļauj vecākiem iesaistīties un palīdzēt.

Lai gan vecāku padomi un atbalsts var būt pat ļoti noderīgs, ne vienmēr vecāku un jaunā pāra vīzija par kāzu dienu sakrīt. LĪGAVĀM apkopoja ieteikumus, kā veiksmīgi noteikt robežas un veicināt sadarbību, kas apmierinātu abas puses.

Neatklājiet visas detaļas

Vecākiem nav jāzina jūsu kāzu plāni līdz sīkākajai detaļai.

Īpaši, ja paredzētas kādas neierastas nianses vai radoša pieeja tradīcijām. Visbiežāk vecāku un jaunā pāra ideja par to, kādām būtu jābūt kāzām, ļoti atšķirsies. Turklāt kāzu nozare strauji attīstās un tendences ir mainīgas, kas vecākiem ne vienmēr ir pieņemamas. Informējot vecākus par katru mazāko soli, ko sperat, viņi var censties jūs atrunāt vai izmainīt oriģinālo plānu. Tad kāzu plānošanas procesā radīsies sajūta, ka vecāki pārņem vadību. Tomēr ir svarīgi rīkoties tā, lai šī diena joprojām ir par jums un jūsu vēlmēm. Droši iesaisti mammu kāzu kleitas iegādē, vai kopā ar tēti mācieties tēva un meitas deju, taču centieties saglabāt kontroli.

iesaistit vecakus kazas
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Dodiet konkrētu uzdevumu

Gadījumos, kad vecāki ir īpaši aktīvi un vēlas iesaistīties kāzu rīkošanas procesā, ieteicams dot vienu uzdevumu ar konkrētām norādēm. Tas ļaus viņiem justies lietderīgiem un iesaistītiem, kā arī pietiekami nodarbinātiem, lai atstātu pārējās kāzu detaļas pāra pārziņā. Ļoti labs uzdevums šim nolūkam ir kāzu bankets. Tā saplānošana un noorganizēšana ir gana apjomīgs uzdevums, turklāt rūpes par viesu ēdināšanu vecāki noteikti uztvers ļoti atbildīgi. Pirms galējās apstiprināšanas, ieteicams pārliecināties, ka viss atbilst jūsu vēlmēm.

iesaistit vecakus kazas
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Meklējiet kompromisus

Dažkārt vecāki ir piekāpīgi pret tradīciju neievērošanu, taču gadās, ka ir kāds konkrēts rituāls, kas viņuprāt ir neatņemama kāzu sastāvdaļa. Tad vislabāk meklēt kompromisu. Ja līgava izvēlējusies kāzu kleitu šampanieša tonī, bet mātei svarīgi, ka meita pie altāra dodas baltā tērpā, tad varbūt kāzu dienā izmantot divas kleitas. Baltu ceremonijai, savukārt ekstravagantāku svinībām. Šāds kompromiss noteikti būs labāks par spītīgu pieturēšanos pie sava. Galvenais, lai šāda piekāpšanās nav par visu, bet tikai atsevišķām niansēm.

iesaistit vecakus kazas
Foto: GATIS LOČMELIS/ Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Izskaidrojiet savas vēlmes

Gadījumos, kad vecāki uzstāj par tradīciju ievērošanu vai uzspiež savu kāzu vīziju, nevajadzētu strīdēties, bet izskaidrot, kādēļ esat izvēlējušies savas kāzas veidot tieši šādas. Agrāk vairums kāzu notika pēc viena scenārija, un bija viegli paredzēt kā izskatīsies līgava un kas tiks celts galdā. Tas var šķist ļoti bezpersoniski, tāpēc daudzi pāri izvēlas kāzām piešķirt īpašu odziņu, izvēloties interesantu svinību vietu, netradicionālu kāzu konceptu vai neierastas dekorācijas. Mūsdienu kāzas arvien vairāk atspoguļo pāra individualitāti, personīgo stilu un raksturu. Izskaidrojot savas vēlmes, parādīsiet vecākiem, ka viņi ir uzklausīti, taču jums ir pietiekams iemesls, savu īpašo dienu svinēt tieši tā, kā esat to iecerējuši, lai arī mazbērniem būtu ko pastāstīt.

iesaistit vecakus kazas
Foto: MIKS ŠĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ielūgt vai nē

Gadās, ka vecāki vēlas uzaicināt cilvēkus, kuri jūs atceras, kad jūs vēl bijāt mazi, taču jūs šos cilvēkus knapi pazīstat. Tādā gadījumā ir jāvienojas par kāzu lielumu un tas jādara zināms arī vecākiem. Ja kāzas ir nelielas, piemēram, chamber stilā, viesu skaits ir ierobežots un tādā gadījumā ielūdzami tikai paši tuvākie cilvēki. Paskaidrojiet vecākiem, ka pasākums paredzēts intīmā gaisotnē ar viesiem, kas jūs labi pazīst. Savukārt, ja kāzās plānots ielūgt 100 viesus, strīdēties nav vērts. Turklāt vecāki būs patiesi priecīgi ielūgtos viesus redzēt.

iesaistit vecakus kazas
Foto: GATIS LOČMELIS/ Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Vislabākās rūpes ir uzmanība

Laikā, kad tu un tavs partneris visu uzmanību veltīs kāzu organizēšanai, vecāki var justies aizmirsti.

Tas savukārt var radīt saspīlējumu jūsu attiecībās tieši pirms lielās dienas. Tādā gadījumā meklējiet iespēju par viņiem parūpēties, uzklausīt un kaut nedaudz iesaistīt procesā. Sarīko sev un savai mammai  iepirkšanās dienu, atrodiet arī viņai perfekto tērpu kāzu dienai. Aizvediet vecākus uz SPA, kas patīkami mazinās stresu, vai vakariņās, kur varat pārrunāt kāzu plānus un varbūt pat uzdot vecākiem kādu uzdevumu.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS/ Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Par to, kā iesaistīt vecākus kāzu plānošanā, lasi šeit: KĀ IESAISTĪT VECĀKUS KĀZĀS?

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: MIKS ŠĒLS, THEKIKA PHOTOGRAPHY, ARTIS SUPE, GATIS LOČMELIS, KLAIDS LIELBIKSIS, REINIS MELIORANSKIS


Lasi arī: GODINĀM SAVUS VECĀKUS

Citi Raksti