INTĪMĀ KOSMĒTIKA MAKSIMĀLAI BAUDAI UN KOMFORTAM

INTĪMĀ KOSMĒTIKA MAKSIMĀLAI BAUDAI UN KOMFORTAM
Foto: DREW WILSON / OVEREXPOSURES

Kurš gan atteiktos no spilgtākām sajūtām, lielākas baudas un labsajūtas ikkatrā tuvības brīdī? To visu mēs varam gūt, ar partneri kopā veicot savus jau ierastos patīkamos rituālus, bet ir arī citi aizraujoši veidi, kā sajūtas veicināt un sasniegt nebijušus baudas apvāršņus, vai vismaz piedzīvot jaunas, atsvaidzinošas izjūtas.

Bieži vien intīmās dzīves dažādošanai vai sajūtu uzlabošanai tiek meklēti “uzbudinošie geli” vai kaut kādas “īpašās masāžas eļļas.” Šādi formulējumi ir vairāk nekā mulsinoši un lielā mērā pat neatbilst esošajam piedāvājumam vai pāra vajadzībām. Mēģināsim atšķetināt mītus un ieviest kārtību intīmās kosmētikas plauktiņā, kurā sev nepieciešamo un vispiemērotāko varēs atrast katrs.

Lubrikanti, stimulējošā kosmētika sajūtu dažādošanai, eļļas, līdzekļi anālo rotaļu komfortam un dažādi varianti eksperimentiem vannā.

Klāsts ir plašs. Saliksim visu pa plauktiņiem!

Lubrikanti

Vissvarīgākā un arī populārākā intīmās kosmētikas daļa ir lubrikanti. Tie ir neatņemama sastāvdaļa baudas rotaļās, kurās ir iesaistīti prezervatīvi, seksa rotaļlietas, anālā stimulācija vai jebkāda cita aktivitāte, kuras maksimālai izbaudīšanai nepieciešams papildu mitrums. Diemžēl joprojām var saskarties ar mītu, ka sievietei lubrikants nav vajadzīgs, jo maksts taču izdala dabīgo mitrumu. Šādu aplamu uzskatu dēļ ļoti daudzas sievietes cieš no diskomforta seksa, jo viņām kauns papildus lietot lubrikantu. Tas bieži vien rezultējas ar mikrotraumām, nebaudāmu seksu, sievietes nespēju sasniegt orgasmu un grūtībām izbaudīt pat vismaigākos pieskārienus. Lai saprastu, kādēļ lielākajā daļā gadījumu IR nepieciešams lietot papildu lubrikantu, ir jāizprot dabīgās lubrikācijas izdalīšanās principi.

intīmā veselība masāža un lubrikanti
Foto: BRINA PHOTOGRAPHY

Neviena cilvēka ķermenis nestrādā kā automātisks un nevainojams lubrikanta padeves mehānisms.

Lubrikācija atkarīga no ļoti daudziem faktoriem, ne tikai no uzbudinājuma līmeņa. Dabīgo mitrumu ietekmējošo faktoru ir ļoti daudz: hormonālais līmenis, fiziskās un mentālās veselības stāvoklis, medikamentu lietošana, ēšanas paradumi, stresa līmenis, sievietēm arī menstruālais cikls. Šo sarakstu var turpināt, bet, to apkopojot, var droši teikt, ka viss cilvēka dzīvesveids ietekmē to, cik daudz un vai vispār ķermenis spēs ražot dabīgo lubrikāciju. Papildu lubrikanta izmantošana nozīmē rūpes par komfortu, veselību un patiesu vēlmi gūt un sniegt baudu.

intīmā veselība masāža un lubrikanti
Foto: VOVALIN PHOTOGRAPHY

Kad lubrikantu ir obligāti jālieto?

 • Kopā ar prezervatīvu. Tas lubrikanta daudzums, kas atrodas uz paša prezervatīva, ir pietiekams vien dažām minūtēm akta vai lielākajā daļā gadījumu vispār nav pietiekams. Papildus pievienots lubrikants uzlabos komfortu, palīdzēs sasniegt baudu un nodrošinās prezervatīva drošību! Sausums un berze ir viens no visbiežākajiem iemesliem, kādēļ prezervatīvi plīst.
 • Anālo rotaļu laikā. Anālā atvere pati neizdala nekādu lubrikāciju. Pie jebkādas anālās stimulācijas ir nepieciešams lietot lielu daudzumu lubrikanta, lai nesatraumētu maigo gļotādu. Tieši nepietiekošs mitrums ir ļoti biežs iemesls, kādēļ anālā stimulācija nav patīkama.
 • Ar seksa rotaļlietām. Jebkāda seksa rotaļlieta pati par sevi vienmēr būs sausa. Lai tās lietošana būtu iespējama un arī baudāma, ir jāparūpējas, lai tā ir maksimāli slidena visa procesa garumā. It īpaši tas attiecas uz rotaļlietām, kas paredzētas penetratīvai izmantošanai.
 • Jebkādu rotaļu laikā, kurās ir vēlme izjust maksimālu komfortu un labsajūtu. Pat, ja sekss notiek vagināli bez prezervatīviem un rotaļlietām, ir vērts palīdzēt savam ķermenim. Lubrikants nevar sabojāt mūsu ķermeņa fizioloģiskos procesus. Tas var tikai uzlabot intīmo rotaļu pieredzi un rezultātus.

intīmā veselība masāža un lubrikanti

Lubrikantus iedala pēc to bāzēm. Populārākie ir ūdens bāzes un silikona bāzes lubrikanti.

ŪDENS BĀZES lubrikanti ir visuniversālākie no visiem, jo tos var lietot jebkāda seksa un intīmo rotaļu laikā. Tie arī ir saderīgi ar jebkāda materiāla prezervatīviem, rotaļlietām, menstruālajām piltuvēm, intīmajiem trenažieriem.

Pēc konsistences tie ir gēlveidīgi un, pateicoties tam, vislīdzīgākie cilvēka ķermeņa dabīgajam lubrikantam. Tie var būt ļoti biezi, vidēji biezi vai šķidri. Nekvalitatīvi ūdens bāzes varianti var būt lipīgi, ķepīgi un radīt kairinājumu. Labāka kvalitāte nodrošinās maksimāli ilgu slīdēšanu.

intīmā veselība masāža un lubrikanti

SILIKONA BĀZES lubrikanti pēc konsistences ir eļļaini. Tie var būt biezāki un treknāki vai šķidrāki un zīdaināki. Tiem ir ilgāka slīdība nekā ūdens bāzei, bet tiem ir daži lietošanas ierobežojumi.

Uz ādas tie rada eļļainu slānīti, jeb slidenu kārtiņu, kas arī nodrošina izcilo slīdību, vispār neiesūcoties ādā. Vislabāk silikona bāzes lubrikantus ir izmantot anālajām spēlēm un rotaļām dušā vai vannā. Tie vispār neizžūst un slīd ļoti ilgi līdz pat brīdim, kad tie tiek nomazgāti nost ar ziepēm. Tie nešķīst ūdenī un tāpēc ūdens rotaļām ir īpaši piemēroti.

Tie lieliski sader ar stikla un metāla materiāla seksa rotaļlietām. Ir iespēja šos silikona bāzes produktus izmantot arī kā masāžas eļļu pārējam ķermenim.

Lielākais silikona bāzes lubrikantu trūkums ir tas, ka tos nedrīkst izmantot ar silikona materiāla rotaļlietām un citām mantiņām, kas ir mīkstākas par stiklu vai metālu. Tie iekļūst šo rotaļlietu materiāla porās un tos ir grūti nomazgāt nost. Ar laiku šie lubrikanta pārpalikumi saēd mantiņas materiālu.

intīmā veselība masāža un lubrikanti

ATCERIES! Šīs vielas NAV lubrikanti un tās nevajadzētu izmantot intīmajās rotaļās: klasiskā masāžas eļļa, vīnogu kauliņu eļļa, ķermeņa kosmētiskā eļļa vai krēms, bērnu eļļiņa, kokosriekstu sviests, olīveļļa un citi kosmētiskie līdzekļi un pārtikas produkti. Šīs vielas nav piemērotas jutīgajai gļotādai un maksts vai anālās atveres mikroflorai.

Lubrikantu iedalījums pēc izmantošanas veida:

 1. Orālie ar garšām un smaržām. Nav ieteicams izmantot vagināli un anāli. Tie lietojami tikai uz ķermeņa, ārējām aktivitātēm. Piemēram, Swede Fruity Love 
 2. Vaginālie ar neitrālu ph līmeni. Piemēram, pjur Woman Nude
 3. Anālie ar papildu mitrinošām un ādu mīkstinošām sastāvdaļām. Piemēram, YESforLOV Anal 
 4. Universālie, kas lietojami visur un visam. Parasti neitrālie ūdens bāzes varianti. Piemēram, pjur We-Vibe Lube 
 5. Stimulējošie ar papildu sajūtas veicinošām sastāvdaļām, kas var sildīt, vēsināt vai patīkami kņudināt. Piemēram, Sensuva ON Insane

Labāko lubrikantu izlase: ŠEIT 

intīmā veselība masāža un lubrikanti
Foto: LIBKOS

Stimulējošā kosmētika

Tie ir dažādi geli, krēmi un eļļas, kurās ir aktīvās sastāvdaļas, kas rada aizraujošus sajūtas veicinošus efektus. Visbiežāk izmanto līdzekļus klitora jutības veicināšanai vai locekļa jutības mazināšanai ilgākam aktam. Lai sasniegtu maksimāli aizraujošākos rezultātus, ir rūpīgi jāseko pareizas lietošanas instrukcijai. Šie līdzekļi ir lietojami ārēji – uz dzimumorgāniem vai maksts iekšpusē. Tie nav dzerami vai ēdami un nespēj cilvēkā izprovocēt uzbudinājumu “uz līdzenas vietas”. To lielākā pievienotā vērtība ir spēja spilgtināt sajūtas, lai spēcinātu baudu, vai mazināt sajūtas konkrētās ķermeņa vietās, ja ir tāda vajadzība.

intīmā veselība masāža un lubrikanti

Aizraujošākie stimulējošās kosmētikas specefekti:

 • Sievietes klitora vai G zonas jutības veicināšana ar siltumu vai vēsumu.;
 • Maksts sieniņu jutības uzlabošana ar savelkošu un sašaurinošu efektu;
 • Vīrieša erekcijas stimulēšana, veicinot asinscirkulāciju;
 • Locekļa jutības samazināšana labākai izturībai un ilgākam aktam;
 • Kakla muskulatūras atslābināšana mineta veikšanai;
 • Krūšu galu stingrībai un jutības veicināšanai ar vēsuma efektu;
 • “Vibrējošie” lūpu balzami aizraujošākam orālajam seksam.

Kvalitatīvāko un efektīvāko stimulējošo līdzekļu izlase: ŠEIT

intīmā veselība masāža un lubrikanti
Foto: AEKATRIN_PH

Nereti cilvēki vēlas līdzekļus, kuros ir visi iespējamie efekti kopā. Tomēr daudz prātīgāk ir rūpīgi izvēlēties katrai vajadzībai atsevišķu piemērotāko variantu. Lubrikants labākai slīdībai būs nepieciešams daudz biežāk nekā sajūtas veicinošie līdzekļi. Izvēloties lubrikantu ar stimulējošo efektu, notiks pārāk bieža stimulējošo sastāvdaļu iedarbība uz ādu. Tas var novest pie pieraduma vai kairinājuma.

Intīmās kosmētikas plauktiņā labāk glabāt lubrikantu ikdienas lietošanai un blakus tam kādu sajūtas veicinošo gelu brīžiem, kad ir vēlme paspēlēties ar izjūtām.

intīmā veselība masāža un lubrikanti

Raksta autors: SEXYSTYLE

Foto: DREW WILSON, LIBKOS, AEKATRIN_PH, VOVALIN PHOTOGRAPHY, BRINA PHOTOGRAPHY

Vizuālā satura māksliece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: MASĀŽAS EĻĻAS IZJUSTAI BAUDAI