Dagnija Gaile, dekorējot kāzas un citus pasākumus, novērojusi, ka šobrīd dekorēšanā paklāji ir kļuvuši īpaši pieprasīti.
“Bija laiks, kad pasākumos pārsvarā tika izmantoti tikai vienreizējās lietošanas grīdas segumi, kas pieejami dažnedažādos toņos, bet ir plāni un vairāk funkcionāli, ne dekoratīvi. Gribētu teikt, ka to aktualitāte ir krietni samazinājusies, jo daudz pieejamāki kļuvuši persiešu stila, ģeometrisku rakstu, skandināvu dizaina paklāji, kas piešķir telpai jau konkrētu raksturu.
Kā jau vienmēr, nenogurstot stāstu, šobrīd nav aktuālas vairs taisnas, paredzamas formas, tāpēc arī grīdsegu izvietošanas raksturs ir nedaudz haotisks,” stāsta kāzu dekoratore. Viņa norāda, ka grīdas segas izmanto dažādās lokācijās – iezīmējot ceremonijas vietu, jaunā pāra galdu, skatuves zonu, atpūtas jeb lounge zonu, ieeju pasākuma telpā un citur.
“Tā kā paklāji šobrīd pieejami ar dažādiem rakstiem, dažādās toņu paletēs, tad tos ļoti veiksmīgi var piemeklēt katram stilam un toņu gammai,” skaidro Dagnija.
Paklāju izmantošanai kāzās ir ne tikai praktiska un dekoratīva, bet arī simboliska nozīme, proti, ceļš, ko līgava noiet līdz līgavainim iezīmē viņu turpmāko dzīvi, un paklājs simbolizē to, ka tā būs bagāta, nevis pieticīga.
Tādēļ jaunie pāri daudz labprātāk izvēlas persiešu stila paklājus, kas simbolizē bagātību, nevis vienreiz lietojamos grīdas segumus.
Tā kā paklāji nereti ir rokām darināti, tie simbolizē darbu, kas jaunajam pārim būs jāiegulda, lai izveidotu veiksmīgu laulību. Savukārt tiem pāriem, kam jau ir bērni no iepriekšējām attiecībām, patiks ideja par paklāja izmantošanu ceremonijas sākumā, kad visi jaunās ģimenes locekļi kopīgi uz tā sastājas.
Paklāja izmantošana kāzās simbolizē jaunas ģimenes sākumu.