Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

5 IETEIKUMI VEDĒJIEM

5 IETEIKUMI VEDĒJIEM

Kļūt par pāra vedējiem ir ne vien liels gods, bet arī zināma atbildība. No vieniem tiek sagaidīts, ka viņi parūpēsies par visu – no A līdz Z, bet no vēl kādiem, ka viņi sarūpēs visskaistākos un negaidītākos pārsteigumus pārim kāzu dienā. Lai arī kāda būtu vedēju iesaiste kāzu dienā, jaunais pāris sagaida vislabāko iespējamo atdevi. Tieši tādēļ pat, ja vedējiem nav uzticēts piedalīties kāzu organizēšanas darbos, pārsteigumu un citu detaļu plānošanu nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi.

5 ieteikumi vedējiem, kas palīdzēs gatavoties lielajam notikumam

 1. Tās nav jūsu, bet gan jaunā pāra kāzas

 2. Jaunā pāra kāzām nevajadzētu kļūt par vietu, kā vedēji izpauž paši savas nepiepildītās fantāzijas par ideālo kāzu dienu. Lai kādu programmu esat nolēmuši sagatavot, tai ir jāatbilst līgavas un līgavaiņa personībām.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

  Piemēram, ja jums ļoti patīk zirgi, bet līgavai nav vistuvākās attiecības ar dzīvniekiem, tad vissliktākais, ko varētu darīt, ir kāzu dienā ļauties eksperimentiem, noorganizējot jaunajam pārim izjādi ar zirgiem.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
 3. Izpildiet savu mājasdarbu

 4. Visticamāk, ja pāris jūs aicinājis būt par vedējiem, tad savstarpēji esat tuvās attiecībās. Vislabākajā gadījumā jūs pazīstat vienlīdz labi kā līgavu, tā līgavaini, bet dažkārt ir situācijas, kad tuvākas attiecības ir ar vienu no pāra. Tādos gadījumos vedējiem jāizpilda savs mājasdarbs un jau laikus jānoskaidro viss iespējamais par otru cilvēku. Tas nepieciešams, lai izvairītos no neprognozējamām situācijām, piemēram, ja līgava paniski baidās no ūdens, bet jūs to nezinot esat pārim sagatavojuši romantisku izbraucienu ar laivu.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  Foto: JURĢIS RIKVEILIS / www.ieskati.es / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

  Līgavai un līgavainim savā kāzu dienā jājūtas tik labi, cik vien iespējams, tādēļ tā visticamāk nebūs īstā diena, kad pārvarēt savas lielākās bailes vai kāpt ārpus savas komforta zonas.

 5. Kāzu pieturvieta

 6. Viens no vedēju svarīgākajiem uzdevumiem ir parūpēties par īpašiem un sirsnīgiem pārsteigumiem. Visbiežāk tie tiek sarūpēti kāzu fotosesijas laikā, kad vedēji izvēlas un ierīko īpašu kāzu pieturvietu. Ļoti svarīgs priekšnoteikums, izvēloties kāzu pieturvietu, ir nepārblīvēt to ar daudzām aktivitātēm.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS AKTIVITĀTES
  KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu rīkotājs: GOLDFISH EVENTS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

  Tam ir jābūt laikam, kad jaunais pāris atpūšas pirms vakara svinību daļas, tādēļ vairāk par divām aktivitātēm nevajadzētu iekļaut. Tāpat, plānojot kāzu fotosesijas maršrutu un pieturvietas lokāciju, vajadzētu konsultēties ar pāra kāzu fotogrāfu – nereti viņiem ir lieliskas idejas. Fotogrāfs arī vislabāk spēs novērtēt attālumus no vienas lokācijas uz otru un to, cik daudz laika kopējais izbraukums, ieskaitot fotosesiju, varētu aizņemt.

  Kāzu organizatore Kristīne Stazda / GoldFish norāda, ka kāzu pieturvietas ir ļoti dažādas:

  “Tā pēc izskata var arī būt pavisam necila vieta, tomēr ar vēstures elpu vai, piemēram, kāds svētais koks, par kuru teikās stāsta, ka to apķerot vai pie tā apsēžoties jaunais pāris var gūt papildus spēku.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  Foto: JURĢIS RIKVEILIS / www.ieskati.es / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

  Joprojām viena no TOP kāzu pieturvietām ir tilts vai tiltiņš, uz kura veikt dažādus rituālus vai vienkārši baudīt laiku viens otra sabiedrību, klāt pieaicinot viesmīli un uzklājot īpaši romantisku uzkodu galdu. Ticējums gan vēsta, ka tiltam noteikti ir jābūt atjaunotam, restaurētam vai citādi “ejošam”, jo tam ir simboliska nozīme – tas ir tilts uz jaunā pāra turpmāko dzīvi, tādēļ tam ir jābūt stabilam, nevis iebrukušam vai salūzušam,” tā Kristīne.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu rīkotājs: GOLDFISH EVENTS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji
 7. Ieplānot laiku pāra divvientulībai

 8. Vedēji kāzu dienā ir pārim tuvākie cilvēki, tādēļ viņiem arī jābūt tiem, kam jāparūpējas, lai pārim būtu atvēlēts laiks arī divvientulībai. Tas nenozīmē brīžus tikai kāzu fotosesijas un pēc ceremonijas izbraukuma laikā, bet arī vakara svinībās.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
  Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

  Pirms mičošanas varat sarūpēt pārim romantisku kopā būšanu 20 minūšu garumā, kad viņi var nozust no visiem viesiem un pabaudīt viens otra sabiedrību. Pāris par to jums būs ļoti pateicīgs pat tad, ja pirms tam par šādu opciju pat nebūs iedomājušies.

  IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS

 9. Būt godīgiem

Visbeidzot, katram vedējam vajadzētu apzināties arī savas spējas un iespējas. Vedējiem ir jābūt godīgiem kā pret sevi, tā jauno pāri, lai kāzu diena izdotos lieliska, bez jebkādiem nepatīkamiem pārsteigumiem.

IETEIKUMI VEDĒJIEM, KĀZAS
Foto: JURĢIS RIKVEILIS / www.ieskati.es

Ja pāris jūs lūdz kļūt par vakara svinību vadītājiem, bet jūs lieliski apzināties, ka tas nav jūsu talants, tad nevajag kautrēties to pateikt pārim. Kļūt par vedējiem ir privilēģija, nevis smags slogs, tādēļ šo procesu vajag izbaudīt.

FOTO: KLAIDS LIELBIKSISJURĢIS RIKVEILISLINDA LAUVA

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti