Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ALTERNATĪVA AKTĪVAJAI KĀZU SEZONAI – RUDENS KĀZAS

ALTERNATĪVA AKTĪVAJAI KĀZU SEZONAI – RUDENS KĀZAS

Kāzām rudenī pavisam noteikti piemīt kas maģisks. Sārtās lapas, piesātinātie toņi, īpašā rudens gaisma un vēlēšanās otram pieglausties daudz tuvāk, kā vasaras karstajos mēnešos. Lai gan vasara neapšaubāmi ir aktīvā kāzu sezona, daudziem pāriem un kāzu industrijā strādājošiem tieši rudens ir pirmā izvēle kāzām. Tādēļ, ja esat sākuši plānot savas kāzas un vēl neesat vienojušies par laiku un datumu, tad der apsvērt rudens alternatīvu.

Piesātinātais bordo tonis

Kāzu rīkotāja Nadia Fry / Nadia Fry Events, kas galvenokārt specializējas kāzu rīkošanā Francijā, novērojusi, ka rudens kāzām visbiežāk priekšroku dod tie pāri:

  • kas vasaras mēnešos aktīvi strādā;
  • kā arī tie, kam patīk nestandarta risinājumi;
  • nebaidās no laikapstākļu svārstībām;
  • un novērtē košās rudens krāsas – dzelteno, oranžo, sarkano un purpura.

Viņasprāt, rudens kāzām vislabāk piestāvētu mazliet bohēmisks stils, par kāzu dekorāciju pamatkrāsu izvēloties piesātināto bordo toni.

Neatlikt plānošanu uz pēdējo brīdi

Ja savu rudens kāzu plānošanu nolemsiet atlikt uz pēdējo brīdi, varat neviļus saskarties ar vilšanos, ka jūsu iecerētie pakalpojumu sniedzēji un kāzu vietas varētu vairs nebūt pieejamas.

Tam var būt vairāki iemesli:

  1. Pirmkārt, pēdējo gadu laikā aizvien biežāk ir pierādījies, ka septembris vēl ietilpst aktīvajā kāzu sezonā;
  2. Savukārt oktobris ir laiks, kad kāzu pakalpojumu sniedzēji (fotogrāfi, filmētāji, kāzu organizatori, dekoratori un citi iesaistītie) viens pēc otra, gluži kā gājputni, laižas uz siltākām vai tālākām zemēm, proti, dodas atvaļinājumā pēc daudzajām darba stundām vasaras mēnešos. Tieši tādēļ maldīgs ir priekšstats, ka rudens kāzas var sarīkot daudz ātrāk un pēdējā brīdī – plānošana būs nepieciešama jebkurā gadījumā.

Norises vieta jāizvēlas atbilstoša rudens drēgnumam

Protams, lai vispār rezervētu pasākuma vietu, ir jāatrod notikumam pati piemērotākā. Izvērtējot piedāvājumu, jāņem vērā rudenim raksturīgie laikapstākļi – iespējamais lietus un drēgnums, kas nozīmē, ka kāzu svinības rīkot brīvā dabā, uz kādas no restorānu terasēm vai tik populārajās šķūņu tipa ēkās, varētu būt izaicinājums.

Savukārt, svinību vietas ar lieliem logiem būs tieši laikā, jo tādā veidā pati daba parūpēsies par dekorāciju skaistumu.

Noteikti nevajag aizmirst parūpēties par viesu labsajūtu, tādēļ, ja kāzu ceremoniju tomēr esat nolēmuši rīkot brīvā dabā krāsaino koku ielenkumā, tad tas noteikti laikus jāpasaka viesiem, pabrīdinot par piemērotu apģērbu, un aukstuma un lietus gadījumā nodrošinot viesus ar sildelementiem, piemēram, plediem un lietussargiem.

Dekorācijas nodrošinās pats rudens

Neskatoties uz iespējamo drēgnumu un laikapstākļu neparedzamību, īstais laiks, kad izmantot visu, ko piedāvā dabas daudzveidība, ir tieši rudens.

Krāšņie rudens ziedi (pēdējo gadu laikā dālijas ir, ja tā var teikt, atdzimušas, un pāri aizvien biežāk tās izvēlas intensīvo krāsu un apjoma dēļ), krāsainās koku lapas, pat lielā ķirbju raža – tie visi ir elementi, ko izmantot un apspēlēt, plānojot dekorācijas. Apvienojumā ar sezonālajām veltēm arī ēdienkartē, kāzu galdi izskatīsies pilni pārbagātības.

Rudens gaisma

Kāzu fotogrāfiem rudens gaisma sagādā īpašu prieku – lai gan dienas ir īsākas un satumst ātrāk, tieši rudens gaismā var radīt fantastiskas kāzu bildes.

Savukārt, kad satumst, lampiņu virtenes un sveces svinību vietā piešķirs ne tikai gaismu, bet arī noskaņu un siltumu.

Foto: ANNIJA VELDRE, ILZE OSE, LINDA LAUVA, ĢIRTS RAĢELIS
Citi Raksti