Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Bērna labsajūta. Harmonija, kuru radām mēs paši

Bērna labsajūta. Harmonija, kuru radām mēs paši

Kas var būt skaistāks bērna piedzīvošanas procesā - mēs, vecāki un līdzcilvēki, varam apzināti radīt iedvesmojošu un patīkamu vidi, kurā bērnam uzziedēt, priecāties un iemācīties, kā tas ir - justies harmoniski un baudīt dzīvi.

Aizvien vairāk apzināmies, ka bērna labsajūtu ietekmē tas, kā jūtas vecāki. Bieži vien neatklājam saviem bērniem patiesās sajūtas, ja tās ir sāpīgas vai tām piešķiram negativitātes zīmi, cenšamies neparādīt, noslēpjam. šāda uzvedības modeļa sekas uz bērna pasaules uztveri, kura veidojas, kurai mēs šajā vecuma posmā esam visa pasaule, ir graujoša - tā sagroza lietu kārtību, sagroza uztveri par emocijām, sagroza to, kā drīkst vai nedrīkst ne tikai reaģēt, bet arī justies. Tāpēc jāsāk ar sevis sakārtošanu un savu labsajūtu, lai bērniem varētu sniegt stabilu pamatu, uz kā atsperties.

berna-labsajuta-harmonija-kuru-radam-mes-pasiFoto: MĀRIS ARBIDĀNS

Pievērst uzmanību bērna emocionālajai pasaulei ir vitāli svarīgi, lai dvēselīte ir pabarota, harmonijā un priekā. Var būt pati, pati mīlošākā un drošākā ģimene, bet kāds nepatīkams kairinātājs tomēr piemeklēt no ārpuses, piemēram, bērnu dārzā, vai pat šķietami nekaitīga piezīme no skolasbiedra, kas mazo sirsniņu ietekmē vairāk, nekā mums gribētos domāt. Dažkārt, bērnu mierinādami un labu gribēdami, sakām: “Neuztraucies, tas ir sīkums!”, tomēr bērna dvēseli tas sāpina vēl vairāk - viņš nav saprasts, viņam tas nav sīkums.
Ja pamanāt kaut niecīgāko norādi, ka bērns gluži labi nejūtas, ir satraukts, emocionālāks nekā parasti, grūti iemieg, jāmeklē jums draudzīgākais un piemērotākais palīglīdzeklis, kā ienest savā vidē vairāk līdzsvara. Lieliska metode ir smilšu spēļu terapija, bet ir kāda metode, kuru pavisam vienkārši varat izmantot paši savās mājās - baha ziedu terapija.

berna-labsajuta-harmonija-kuru-radam-mes-pasiDabiski līdzekļi: BAHA ZIEDU TERAPIJA

Baha ziedu speciālists jūs uzklausīs, konsultēs un piemeklēs pašas piemērotākās ziedu esences. Turklāt tās iespējams kombinēt, radot pašu piemērotāko maisījumu tavam bērnam. Jāpiemetina, ka baha ziedi ir pilnīgi dabisks līdzeklis, kas pielietojams gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Bērna labsajūtu un to, par kādu personību bērns veidosies, nosaka ne vien emocionālie un psiholoģiskie faktori, bet arī taustāmas vērtības, kas rada patīkamas sajūtas un galu galā veido priekšstatu par pasauli. Izejas punktu. Bērnam nevajag miljons rotaļlietu vai tūkstoti princešu kleitu. Bērna iztēle ir bezgalīga, tādēļ labākā kombinācija, kas neslāpē radošumu, ir ne tik daudz skaitā, bet gan kvalitātē vērtīgas un arī dizainiski skaistas lietas. Reizēm neko citu nevajag, kā ierušināties vigvamā,kas uzbūvēts paša istabā un nodoties rotaļām vai mīļāko grāmatiņu lasīšanai! Tā bērnam ir gluži kā meditācija.

berna-labsajuta-harmonija-kuru-radam-mes-pasiVigvams: SVĒTKU SAJŪTA

Kvalitatīvas, ar rūpību radītas rotaļlietas un apģērbi, kuru izgatavošanā izmantoti paši labākie, un galvenais - dabīgākie materiāli, piemēram, organiskā kokvilna, nelakots koks vai dzija ir labākais, ko bērnam varam dāvāt materiālajā pasaulē. Kvalitatīva un no dabiskiem materiāliem radīta lieta , kuras izgatavošanā nav pievienotas kaitīgās ķimikālijas, vienmēr radīs patīkamas asociācijas - tā ir vērtība, tā ir ilgstpēja, un to mēs šādi iemācam bērnam.

berna-labsajuta-harmonija-kuru-radam-mes-pasiRotaļlietas, apģērbs: PETITE KINGDOM

Bet kas īpaši svarīgi nevis dzīves kontekstā, bet gan šeit un tagad - starp dabisko un bērna veselību ir liekama vienādības zīme. Un fiziskā veselība ir ciešā saiknē ar emocionālo. Nenovērtēt par zemu dažādu materiālu ietekmi uz bērna veselību, ir liels, liels ieguvums. It īpaši, ja tas ir tiešā saskarē ar ādu - gan apģērbs, gan rotaļlietas, kuras bērni ņurca, čamda un mēdz pat nogaršot.

Tāpēc - bērna emocionālo pasauli, viņa labsajūtu varam ietekmēt pašā pozitīvākajā veidā un radīt gan fiziski, gan emocionāli patīkamu, radošu, drošu un uz izpēti un visa skaistā iepazīšanu balstītu vidi.

berna-labsajuta-harmonija-kuru-radam-mes-pasiRotaļlietas: LUVA

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MĀRIS ARBIDĀNS, RENĀTE GUDELE PHOTOGRAPHY


Meklē nepieciešamo bērna labsajūtai šeit: VECĀKIEM

Citi Raksti