Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

CEĻVEDIS VIENAS DIENAS KĀZĀM

CEĻVEDIS VIENAS DIENAS KĀZĀM

Kāzas vienas dienas garumā ir pēdējos gados iecienīta tendence, cenšoties izkonkurēt ierasto kāzu scenāriju – kāzu svinības ar nakšņošanu un kopīgām brokastīm nākamajā dienā. Vienas dienas kāzas lieliski piestāv pilsētai, un pāriem nereti ļoti atvieglo plānošanas procesu.

LĪGAVĀM piedāvā ceļvedi, kas jāņem vērā, plānojot kāzas bez viesu izguldīšanas.

Piestāv kāzām pilsētā

Neatkarīgi no tā, vai kāzu svinības iekļaus vai neiekļaus viesu našņošanu, budžetam būs nozīme.

Būtu nepareizi uzskatīt, ka kāzas vienas dienas garumā ļaus krietni samazināt budžetu, jo salīdzinoši bieži tie pāri, kas savus viesus izvēlas neiezguldīt, nolemj ietaupīto budžeta daļu ieguldīt citās lietās, piemēram, krāšņākās dekorācijās vai smalkākās vakariņās.

Tieši tādēļ nav maldīgs uzskats, ka vienas dienas kāzas lieliski piestāvēs urbānai pilsētas atmosfērai, kad pēc svinībām viesi var doties vai nu uz savām mājām vai arī viesnīcu (šajā gadījumā gan būtu jādomā par iespēju vismaz tuvākajiem ģimenes locekļiem, kas ieradušies no citām pilsētām vai nereti pat citām valstīm, naktsmītes apmaksāt).

Par vienas dienas kāzu norises vietu var izvēlēties gan restorānus, gan viesnīcas (lai gan Latvijā tās vēl netiek pienācīgi novērtētas, tām nereti ir izcilas svinību zāles un, kas ne mazāk svarīgi – kvalitatīvs apkalpošanas serviss), gan citas industriālas vai mazāk industriālas svinību vietas.

“Vienas dienas kāzas ar tuviniekiem un draugiem ir koncepts, ko pāri izvēlas aizvien biežāk. Šāda koncepta kāzās, ja tās, piemēram, notiek Rīgā, viesi pēc laulību ceremonijas kopā ar jauno pāri dodas uz kādu restorānu pilsētā, lai tur turpinātu kāzu svinības, nedomājot par naktsmājām, brokastīm nākamajā dienā un to, kā viesus izklaidēt. Tai pat laikā pāri var vairāk budžeta atvēlēt muzikālajām noformējumam, dekorācijām un citām pašam pārim svarīgām detaļām,” stāsta kāzu organizatore Kristīne Strazda / GOLDFISH EVENTS.

Scenārijam ir nozīme

Kāzas vienas dienas garumā mēdz būt daudz koncentrētākas, kā divu vai pat trīs dienu kāzas. Tādēļ viens no ieteikumiem tiem pāriem, kas šādu konceptu uzskata par sev vispiemērotāko, būtu kāzu dienas scenāriju veidot maksimāli nepārpildītu. Visloģiskāk un ērtāk būtu, ja kāzu ceremonijas un svinību vieta atrastos salīdzinoši tuvu pāra dzīvesvietai. Tāpat nevajadzētu ieplānot garus un ilgus pārbraucienus laika posmā starp ceremoniju un svinībām.

Rīkojot  vienas dienas kāzas, pāri nereti izmanto iespēju savu kāzu fotosesiju divatā organizēt jau pirms ceremonijas, lai pēc tās visu atlikušo vakaru būtu kopā ar saviem viesiem. Scenārijam jebkura koncepta kāzās ir nozīme, bet pilsētas kāzas pieprasa zināmu brīvības sajūtu, nevis pārblīvētu grafiku.

Kāzu rīkotājs vai koordinators

Varētu šķist, ja kāzas notiks vienas dienas garumā, būs iespējams iztikt bez kāzu organizatora vai koordinatora, tomēr neatkarīgi no tā, vai svinības notiks pāris stundas, vienu dienu vai vairākas dienas, palīgi kāzu rīkošanas procesā būs nepieciešami.

Tieši tādēļ pat, ja savu lielo notikumu organizējat paši, jau laikus padomājiet un noalgojiet vai nu profesionālu kāzu koordinatoru, kas svinību dienā par visu parūpēsies vai ieceliet šādu atbalsta personu no pašu tuvāko cilvēku vidus.

Tie pāri, kas rīkojuši vienas dienas kāzas, visbiežāk nosauc šādas priekšrocības:

  1. Nākamajā rītā var pavadīt laiku tikai divatā, nevis nogurušiem un neizgulējušiem doties brokastīs kopā ar viesiem. Savukārt viesi pēc kāzu svinībām var doties mājās ar taksometru vai organizētu transportu.
  2. Ja kāzu ceremonija un viesības notiek vienā lokācijā, tad izpaliek braukšana no punkta A uz punktu B.
  3. Ietaupīto budžetu var izmantot papildus dekorācijās, kā arī sava sapņu kāzu fotogrāfa vai citu pakalpojumu sniedzēju nolīgšanā.
FOTO: GINTS FREIMANIS,LINDA LAUVA, KLAIDS LIELBIKSIS
Citi Raksti