Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

FOTOGRĀFS MIKS ŠĒLS IESAKA: KĀ TIKT PIE LIELISKĀM KĀZU FOTOGRĀFIJĀM?

FOTOGRĀFS MIKS ŠĒLS IESAKA: KĀ TIKT PIE LIELISKĀM KĀZU FOTOGRĀFIJĀM?

Par šo tēmu ir runāts daudz, tomēr tā ir nemainīga vērtība – vēlme pēc visskaistākajām kāzu fotogrāfijām. Neapšaubāmi, ka laikmetā, kad iedvesmu gūstam Pinterest un skatāmies skaistās kāzu bildes TOP kāzu fotogrāfu Instagram profilos, ekspektācijas ir ļoti augstas. Tomēr izcila fotogrāfa noalgošana ir tikai daļa no panākumu atslēgas – arī pašam pārim jāpieliek sava roka un galvenokārt – vēlēšanās, lai bildes izdotos patiešām lieliskas.

Kāzu fotogrāfs Miks Šēls dalās savos ieteikumos, ko darīt, lai kāzu fotogrāfijas sanāktu tik skaistas, kā gaidīts.

UZTICĒŠANĀS

Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem lieliskām kāzu bildēm ir jaunā pāra uzticēšanās fotogrāfam. “Es ļoti novērtēju, kad pāri man uzticas un ļauj man darīt to, ko esmu iecerējis, zinot, ka viss būs labi. Tad arī gala rezultāts sanāk lielisks.

Cilvēkiem ir daudz vieglāk uzticēties fotogrāfam, ja iepriekš ir izpētīts fotogrāfa portfolio un viņa iepriekšējie darbi – tad viņi rēķinās ar to, ko no fotogrāfa var sagaidīt, un diez vai, saņemot bildes, radīsies situācija, ka viņi vēlēsies, lai, piemēram, tiek mainīta bilžu krāsu tonalitāte,” stāsta Miks Šēls, sakot, ka šādi gadījumi arī bijuši.

KĀDU KRĀSU SAVĀS KĀZĀS VĒLATIES?

Lai nenāktos vilties savās kāzu fotogrāfijās, svarīgi arī saprast, kas ir tas, ko vēlaties. Tādēļ, izvēloties savu kāzu fotogrāfu, jāsaprot gan stilistika, gan noskaņa, kādu fotogrāfijās vēlaties redzēt. “Katram fotogrāfam ir sava krāsa, un, izvēloties fotogrāfu, jāsajūt, kura no šīm krāsām būs pārim vispiemērotākā,” atzīst Miks Šēls.

RĪTA PUCĒŠANĀS AR DRAUDZENĒM

Kāzu rīta pucēšanās bildes ir kļuvusi jau par skaistu tradīciju kopējā kāzu albumā. Miks Šēls norāda, ka viena no lielākajām kļūdām, ko līgavas mēdz praktizēt, ir vēlēšanās radīt viesnīcas luksusa numuru savā dzīvoklī. Tādā gadījumā var tikt pārspīlēts ar dekorāciju elementiem, un bildēs tas būs redzams, līdz ar to izskatīsies nedabīgi.

“Es uzskatu, ka kāzu rītā jāpiedalās vismaz tuvākajām draudzenēm, mammai jeb līgavai īpašiem cilvēkiem. Ja tajā neviena, izņemot grima mākslinieci, nebūs, tad arī nebūs emocijas, ko noķert bildēs,” tā Miks Šēls.

NĒ – TIEŠIEM SAULES STARIEM

Viena no lietām, par ko arī jāuzticas fotogrāfam, ir par (ne) fotografēšanos saulē. Ja ir tāda iespēja, Miks Šēls nemēdz fotografēt tiešos saules staros, jo tie bildēs maina gan cilvēka ādas krāsu, gan rada samiegtās sejas grimases. “Ja fotogrāfs reiz uzstāj, ka, piemēram, viesu kopbildei vajadzētu notkt ēnā, tad vajag viņam šajā jautājumā uzticēties,” tā Miks Šēls.

NEPAREIZS LAIKA PLĀNOJUMS

Vēl viena no tipiskākajām kļūdām, ko pāri vai vedēji mēdz pieļaut, organizējot kāzas, – atvēl pārāk daudz vai tieši pretēji – pārāk maz laika pāra fotosesijai. “Optimālais laiks fotosesijai būtu pusstunda vienā vietā.

Nevajadzētu pāri pārlieku nogurdināt, jo kāzu diena ir gara ar daudzām aktivitātēm un emocijām. Es ieteiktu vedējiem tomēr saskaņot kāzu dienu ar pašu pāri, atstājot nelielus pārsteigumu elementus.

Labu fotogrāfiju viens no priekšnoteikumiem ir tas, ka apkārt nav neviena cita, kas ietekmē noskaņu, tādēļ būtu nepieciešams, lai kāzu dienā būtu vismaz pusstunda, kad pāris un fotogrāfs ir tikai trijatā, bez citiem cilvēkiem apkārt,” iesaka Miks.

DABĪGAIS APGAISMOJUMS

Kāzu fotosesiju vislabāk tomēr organizēt dabīgā apgaismojumā, nevis telpās – muzejos, pilīs, kur varētu būt vēl apkārtējie cilvēki. Tāpat, dabīgais apgaismojums bildēs izskatīsies daudz labāk, kā mākslīgais.

SVINĪBU VIETĀ 15 MINŪTES PIRMS PAŠA PĀRA

Plānojot kāzu dienas norisi, noteikti jāieplāno, lai fotogrāfs svinību vietā varētu ierasties vismaz 15 minūtes pirms pāra, lai safotografētu skaistās dekorācijas un kopskatus. Miks Šēls uzskata, ka pāriem tas patiesībā ir ļoti svarīgi, jo nereti šīs detaļas viņiem kāzu dienā mēdz paskriet garām, bet tad, šķirstot kāzu bildes, viņi var no jauna ieraudzīt, kā viss izskatījies.

SVEČU GAISMA ZIBSPULDZES VIETĀ

Lai kāzu fotogrāfijas būtu izdevušās, no dekorāciju viedokļa, Miks iesaka izvietot pēc iespējas vairāk sveču uz svinību galdiem. Tādā veidā tiks nodrošināts apgaismojums visa vakara gaitā, netiks izmantota zibspuldze un tiks radīta īstā noskaņa pašām fotogrāfijām.

Galerijas foto: MIKS ŠĒLS

Citi Raksti