Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Piespiedu anti-socializēšanās, trauksme, ieilgusī mājsēde un nu vēl visam bonusā skolnieku mājmācība, – tas nav viegli. Lai cik ļoti vēlētos izlikties paši savā priekšā, ka ar visu tiekam galā, tomēr ticiet – daudz efektīvāk būs atzīt sev, ka dažkārt pienākumu ir par daudz, palaist šo sajūtu brīvībā, un iepriecināt sevi ar relaksējošiem vingrinājumiem vai atpūtas brīžiem.

Skatām idejas, kā palīdzēt sev tieši TAGAD, negaidot, kad klātienē atsāks strādāt dažādu jomu speciālisti un atvērsies sporta zāles, kurās uzlādēt sevi ar jaunu enerģijas devu.

Elpošanas vingrinājumi

Zināms, ka elpošanas vingrinājumi stiprina psihisko veselību un neticami iedarbīgā veidā palīdz nomierināties, atslābināties, kā arī iemigt. Tiem ir vēl vairāki bonusi:

  • Sekmē sekrēta izvadīšanu no bronhiem, kas ir īpaši aktuāli, ja ir elpceļu saslimšanas,
  • Mazina muskulatūras disbalansu un koriģē stāju,
  • Veicina toksīnu un citu kaitīgu vielu izvadi.

trauksme, kā palīdzēt sev mājsēdē

Sports, ko neierobežo blakus apstākļi

Ar sportu nodarboties var teju visur un arī tie, kuriem patiešām sarežģīti izbrīvēt laiku tikai sev, pieejot savas programmas izstrādei radoši. Mājas apstākļos interneta plašumos atrodamas neskaitāmas video nodarbības, kuras izstrādājuši kvalificēti treneri, savukārt brīvā dabā individuāli sportot iespējams jebkuros ierobežojošos apstākļos – slēpošana, slidošana, pat skriešana – ar to visu ziemā var nodarboties un tas lieliski atsvaidzinās prātu, uzlabos pašsajūtu un uzlādēs ar jaudīgu enerģiju.

Par vingrošanu mājās vairāk lasi rakstā: VINGRO MĀJĀS

Emociju novadīšana dienasgrāmatā vai mākslas terapijā

Dienasgrāmatas rakstīšana ir psiholoģiski viens no efektīvākajiem rīkiem, kā sakārtot savas emocijas. Tas var būt gan sevi plosošs, gan meditējošs process – atkarībā, kam pievērsīsiet lielāko uzmanību.

Savukārt mākslas terapijai, ko var izvērst mierpilnā, meditējošā procesā, piemīt dziedinošs spēks ne vien pieveikt mirkļa vājības un emociju uzplūdus, vienkārši baudīt procesu un tā rezultātu, bet sakārtot arī senākas traumas.

trauksme, kā palīdzēt sev mājsēdē

Mājas SPA vannasistabā

Bauda ķermenim un garam! Ūdenim piemīt dziedinošs spēks un ja ūdens procedūras, kā vannošanās, tiek papildināta ar sveču gaismu, tīkamu mūziku, aromātiskām vannas bumbām vai ēteriskajām eļļām – efekts garantēts! Praktiskas vannošanās, kā arī trauksmes mazināšanas līdzekļu receptes no ēteriskajām eļļām meklē šeit: ĒTERISKĀS EĻĻAS UN TO IEDARBĪBA UZ SAJŪTU PASAULI + EKSKLUZĪVA RECEPTE LĪGAVĀM!

Foto: NAIRA KOSYAN / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Svaigs gaiss un daba

Vai esat pamanījuši pozitīvu covid ierobežojumu blakni? Cilvēki patiesi daudz vairāk laika pavada svaigā gaisā, atrodot aizvien atjautīgākus veidus, kā šo laiku padarīt aizraujošu – sākot ar jaunu pastaigu maršrutu izvēli un bieži vien pat tuvākās apkārtnes iepazīšanu, kas ikdienas skrējienā palikusi neievērota, līdz svētdienas pusdienu rīkošanai ar ģimeni mežā.

Komēdija un neveselīgi našķi

Kārtīga izsmiešanās ir fantastisks spriedzes novadīšanas veids. Un tad, kad rūpes sakrājušās par daudz, īstais laiks noskatīties kādu patiesi smieklīgu filmu, nemeklējot tajā nedz jēgu, nedz īpašu kvalitāti – tas palīdz atslābināt prātu. Bet, ja tomēr gribas kvalitatīvu komēdiju – iesaku raudzīties franču kino virzienā, kam vienmēr piemīt savs šarms un īpaša humora izjūta, ar kuru nesastapties nekur citur pasaulē. Vēl vairāk atbrīvot sevī bezrūpīgu bērnu izdosies, papildinot mājas kino vakaru ar neveselīgiem, bet gardiem našķiem, ko ikdienā nekad neēdīsim.

Kad tad vēl, ja ne tagad? Baudiet!

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LINDA LAUVA, KLAIDS LIELBIKSIS, NAIRA KOSYAN


Lasi arī: PIRMSKĀZU STRESS, TRAUKSME – KAS TAS TĀDS, UN KĀ AR TO TIKT GALĀ?

Citi Raksti