Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu kleita ir būtiskākais, taču ne vienīgais līgavas tēla elements. Lai izveidotu harmonisku koptēlu, jāizvēlas un jāsaskaņo dažādas detaļas, taču svarīgi šajā procesā saglabāt autentiskumu. Nav divu vienādu līgavu un katrai saskanīga šķitīs cita kombinācija. Nevajag baidīties arī pārkāpt noteikumus un eksperimentēt, galvenais, lai to darītu ar pārliecību. Jāuzticas savai stila izjūtai, lai kāzu dienā neuzvilku ko sev pavisam neraksturīgu un nejustos kā karnevāla tērpā. Galu galā, tas, ko tu velc, ietekmē to, kā tu jūties.

Stāstām par galvenajām niansēm, kas jāņem vērā, stilizējot kāzu kleitu un veidojot līgavas stilu. Ar padomiem dalās kāzu stilistes Mona Krastiņa un Inna Bertāne.

Perfektā kāzu koptēla izveide

Inna Bertāne atzīst, ka atrast īsto koptēlu nav viegli, tomēr, paturot prātā dažus atskaites punktus, šo procesu var padarīt daudz vieglāku. Pārim noteikti ir jābūt atvērtam uzklausīt profesionālu kāzu rīkotāju ieteikumus, kā arī piesaistīt kāzu stilistu, kas uzklausīs vēlmes un atradīs vajadzīgo, taupot gan laiku, gan finanses, gan emocijas. Kāzu tērpa atrašana ir viens no sarežģītākajiem, bet, tajā pašā laikā, arī labākajiem darba procesiem. Tomēr to vēlams uzsākt pēc iespējas laicīgi un kāzu kleitas  un uzvalka iegādi noteikti nevajag atstāt uz pēdējo brīdi.

Stilists kāzām: KĀZU STILISTS

Kāzu kleita un kopējā kāzu stilistika

Pirmais, ar ko būtu jāsāk kāzu stila izveide, ir kāzu koncepta definēšana. Kāzu stiliste Mona Krastiņa stāsta, ka bieži vien līgavas kāzu kleitu izvēli jau ir īstenojušas pirms kāzu stila noteikšanas. Tomēr ideālajā gadījumā vajadzētu ieplānot konkrētu kāzu stilistiku, krāsu toņu paleti, ceremonijas vidi, lai kleita perfekti saskanētu ar kāzu atmosfēru un veidotu viena veseluma sajūtu. Savukārt pēc vides izvēles un kāzu stila niansēm var ērtāk vadīties plašajā kleitu izvēlē.

Galvenie līgavas tēla stili ir romantiskais, klasiskais, izsmalcinātais, glamūrīgais, modernais un bohēmiskais stils. Protams, šie nav vienīgie stili, iespējami dažādi to atvasinājumi un, iespējams, tavām kāzām piemērots būs vēl kāds cits, pavisam unikāls stils. Mona Krastiņa min dažus piemērus, kā kāzu stilam piemeklēt atbilstošu kāzu kleitu. Minimālisma stila kāzās lieliski izskatīsies slip kleita, elegants kostīms vai mini kāzu kleita. Pludmales kāzās iederēsies bohēmiska stila kleitas, viegli gaisīgas kāzu kleitas un kleitas pasteļtoņos. Taču greznām kāzām pilī lieliski piestāvēs kāzu kleitas ar krāšņām detaļām - pompoziem ziediem, spalvām, mežģīnēm vai augstu apkakli.

Meklē savu ideālo kāzu kleitu šeit: KĀZU KLEITAS

Grima, matu sakārtojuma un aksesuāru pieskaņošana kāzu kleitai

Mona Krastiņa uzsver, cik svarīga ir kāzu grima un līgavas matu sakārtojuma, kā arī aksesuāru pieskaņošana izvēlētajai kāzu kleitai, lai izveidotu gaumīgu un kāzu stilam atbilstošu tēlu.

Pompozai kāzu kleitai ar augstu apkakli un kuplu apakšdaļu vislabāk piestāvēs uz augšu savākti mati, kas līdzsvaros tēlu. Minimālisma stila kāzu kleita vislabāk izskatīsies ar minimāla stila frizūru, jo šāda kāzu kleita nepieprasa sakasījumus vai Holivudas lokas. šeit labi iederēsies viegli beach wave sakārtojumi un zemās copes. Savukārt var paspēlēties ar grimu, kas būs kā akcents, izvēlēties spilgtāku lūpu krāsu. šie piemēri parāda, kā attiecīgi ievērot paleti un stila nianses ne tikai kleitā, bet visā tēlā kopumā.

Arī stiliste Inna Bertāne iesaka izvēlēties minimālisma stila aksesuārus, ja izvēlētā kāzu kleita ir samērā grezna. Tāpat ir vērts izmēģināt gan matu sakārtojumu, gan make-up, lai kāzu dienā nav nekādu pārsteigumu. Nedrīkst aizmirst arī par praktiskajiem apsvērumiem, tādēļ ir jāpadomā par ērtākiem apaviem. Tomēr ērti apavi nenozīmē to, ka tiem jābūt garlaicīgiem. Kurpes ar papēžiem var personalizēt, pievienojot, piemēram, iniciāļus un kāzu datumu.

Grima meistars un Makeup kāzām: SKAISTUMKOPšANA

Kādas rotas un plīvuru izvēlēties

Kāzu dienai līgavas nereti izvēlas dažādas dārglietas un rotas ar dārgakmeņiem. Arī attiecībā uz līgavas rotaslietām minamas dažas vadlīnijas. Ziloņkaula krāsas kāzu kleita vislabāk saskanēs ar zelta rotām, jo zelts izcels auduma krēmīgo toni. Sniegbaltai kleitai labāk piestāvēs sudraba, platīna un pērļu rotas, jo siltais zelta tonis var nesaskanēt ar vēso balto toni. Silti baltas krāsas kāzu kleita ir vispateicīgākā, jo tā izskatīsies lieliski ar dzelteno zeltu, rozā zeltu, sudrabu un pērlēm. šie cēlmetāli izcels dabīgi baltās kāzu kleitas toni, izceļot baltās krāsas tīrumu.

Ja līgava izvēlas likt arī plīvuru, tad tā tonim precīzi jāsaskan ar kāzu kleitas toni. Plīvura izvēlē var vadīties ne tikai pēc dizaina apsvērumiem, bet arī pēc līgavas ķermeņa uzbūves, jo katram augumam piestāvēs cita veida plīvurs. Pavisam gari plīvuri pagarinās īsa auguma līgavas, turpretī vidēja garuma plīvuri var optiski sadalīt ķermeni divās daļās, tādēļ tos labāk izvēlēties garām līgavām. Īsi plīvuri piestāvēs visām un piešķirs tēlam retro noskaņu.

Meklē kāzu aksesuārus un rotas šeit: KĀZU ROTAS, KĀZU AKSESUĀRI

Līgavas un līgavaiņa stils

Līgavas stils ir jāveido saskaņā ar līgavaiņa stilu. Mona Krastiņa stāsta, ka līgavai un līgavainim ir jārada harmoniska saskaņa vienam ar otru, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību tam, lai abu kāzinieku krāsu gamma ir saskanīga, lai neizceļas viens vai otrs. Viņa piebilst, ka mūsdienās ir tik liela kāzu uzvalku izvēle, ka varam uz laiku nolikt malā melna vai zila uzvalka izvēli. Cik gan skaisti ir ietērpties pasteļa un smilšu toņos, papildināt līgavas balto kleitu ar sapņaina prinča tēlu. Starp citu, vienā no šī gada kāzu aktualitātēm iezīmējās pasteļtoņu kāzu kleitas un uzvalki, kas teju padara kāzu atmosfēru par sapņu dārzu.

Runājot par krāsu gammas izvēli, Inna Bertāne stāsta, ka noteikti ir iespējamas atkāpes no tradicionālajām krāsām. Mūsdienās kāzu kleitas var būt pasteļu toņos, arī melnas. Arī uzvalkiem pieejams plašs klāsts ar krāsām un faktūrām. Tomēr viņa min arī to, ka, izvēloties līgavas un līgavaiņa tērpu krāsas, ir dažas nianses, no kurām jāuzmanās. Piemēram, ja dāmas kleita ir mierīga, minimālisma stilā, tad košs uzvalks līgavainim radīs disbalansu visam kāzu koptēlam. Noteikti pārim der izrunāt kopējo kāzu vizuālo koptēlu.

Lai kopējais kāzu stils būtu nevainojams, Inna Bertāne iesaka kāzu viesiem izsūtīt ielūgumus ar dreskodu. Galu galā, tas nāks par labu visiem. Gan viesiem būs vieglāk saprast, ko vilkt, gan arī fotogrāfijās viss izskatīsies harmoniski.

Līgavaiņa uzvalkus meklē šeit: KĀZU UZVALKI

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Mona Krastiņa, Inna Bertāne

Citi Raksti