Mēs dzīvojam laikmetā, kad pasaulei jāpārvar viena krīze pēc otras, un labsajūta, harmonija un miers sākt kļūt par sen aizmirstām sajūtām. To vietā stājas trauksme - bažas par nākotnes notikumiem - un bailes - reakcija uz pašreizējiem notikumiem. šis nemiers, aizkaitinātība, grūtības koncentrēties, nogurums un citas nomācošas sajūtas, ko rada trauksme, var atstāt pēdas arī mīlošu attiecību veidošanas procesā.
Ielaužoties attiecībās, trauksme tās saēd no iekšpuses, bojājot saikni un spēju uzticēties partnerim. Galvā virmo nomācošas domas, kas kā sīcošs ods pie auss nemitīgi atgādina par savu klātbūtni un liek tev domāt, ka neesi pietiekami laba partnere, lai būtu pelnījusi mīlestību.
Ja šīs domas paliktu tikai un vienīgi domas, jā, tās būtu kaitinošas, bet, visticamāk, tās tomēr nebojātu attiecības. Taču trauksme nekad nepaliek tikai domu statusā. Tā attīstās emocijās un visbeidzot arī darbībās, kas noved pie pārpratumiem un rada savstarpēju nesaprašanos. Pāris cieš emocionāli un līdz ar to partneris, kurš izjūt šo trauksmi, jūtas vainīgs pie tā.
Sāc ar harmonijas veidošanu sevī
Ir skaidrs, ka tikai esot harmonijā ar sevi, ir iespējams veidot mīlošas attiecības ar citiem, tāpēc, ja tu izjūti trauksmi vai bailes:
• Apzinies, ka tu vari tās kontrolēt
Bailes bieži vien izraisa neziņa un situācijas, ko nevaram mainīt. Un, lai arī mums visbiežāk patīk turēt roku uz pulsa un pārzināt visu, kas notiek, atceries, ka ir lietas, kas ir ārpus tavas kontroles zonas. Vienīgais, ko tu vari kontrolēt, ir tavs prāts. Tev nav jāuzņemas visi pasaules pienākumi.
Sāc ar sevi.
• Komunicē ar savu partneri
Nekas nevar radīt vēl lielāku distanci attiecībās kā izvairīšanās un bēgšana no komunikācijas. Esot attiecībās, tev ir jāprot skaidri un konkrēti izstāstīt savam partnerim, kā tu jūties, un izrunāt, kā jūs kopīgiem spēkiem varētu uzlabot šo situāciju.
• Rūpējies par sevi
šis ir īstais laiks, lai beidzot parūpētos par savu labsajūtu. Meditē, sporto, glezno, dari jebko, kas palīdz tev novērst domas. Vēl jo vairāk - ja iespējams, dari to kopā ar savu otru pusīti, lai satuvinātos un iemīlētos no jauna.
• Esi šeit un tagad
Tu nevari mainīt pagātni vai paredzēt nākotni, tev ir tikai šis brīdis - tagadne. Esi maksimāli klātesoša, novērtējot katru mirkli, kas tev ir dots. Apstājies un izbaudi.
Kā jau daudzās jomās dzīvē, arī attiecībās viens no noteicošajiem laimes priekšnosacījumiem ir balanss. Proti, lai izveidotu harmoniskas un mīlestības pilnas attiecības, ir svarīgi ne tikai nemitīgi uzlabot tās, bet arī ieguldīt un uzlabot sevi kā personību. Atrodi laiku sev, uzsāc jaunu hobiju, pavadi brīvdienas ar draudzenēm, taču neaizmirsti arī strādāt pie savām attiecībām. Ja viens no jums izjūt trauksmi, tas ir jārisina abiem. Attiecības ir komandas darbs.
Raksta autore: LIENE URESINA
Lasi arī: JAUNS GADS - JAUNA TU?