Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀDUS PIENĀKUMUS UZTICĒT VEDĒJIEM?

KĀDUS PIENĀKUMUS UZTICĒT VEDĒJIEM?

Ja kāzas ir plānotas vasarā, tad gada sākums ir īstais laiks, kad uzrunāt izvēlētos vedējus/lieciniekus savam lielajam notikumam. Vedēju loma gadu gaitā ir mainījusies, tādēļ pāriem aizvien aktuālāks paliek jautājums – kādus pienākumus viņiem uzticēt?

Lai vārds vedēji nekļūtu par lamuvārdu

Ja senāk vedēji visbiežāk darīja visu – no kāzu organizēšanas līdz pat vakara daļas vadīšanai, tad šobrīd vedēju loma ir transformējusies. Katrs pāris pats izvēlas, ko tieši vedējiem uzticēt –tikai liecinieku funkciju vai arī kāzu organizēšanu no A līdz Z.

Tā kā jaunais pāris vēlas, lai vārds vedēji nekļūtu par lamuvārdu un nenestu sev līdzi negatīvu pieskaņu, tad aizvien biežāk, aicinot draugus vedēju godā, vienojas par to, ko no viņiem sagaida – liecinieku funkciju, pirmskāzu ballīšu organizēšanu, parūpēšanos par kādu pārsteigumu uzreiz pēc ceremonijas vai vakara gaitā.

Protams, ja vedēji ir pietiekami atraktīvi, tad viņiem var tikt lūgts arī vadīt vakara svinības. Bet, ja jaunais pāris ir pārliecināts, ka izvēlētie vedēji nenogurs no daudzo pienākumu sloga, tad, protams, var lūgt viņus iesaistīties arī visos kāzu organizēšanas procesos, sākot ar kāzu norises vietas atrašanu un beidzot ar kāzu dienas koordinatoru funkciju.

Vispirms jaunais pāris, pēc tam – vedēji

Vedējiem jāizzina ne tikai tās lietas, kas pārim patīk, bet arī tās, ko savā kāzu dienā pavisam noteikti nevēlētos.

Visa iegūtā informācija kļūs par pamatu pirmskāzu darbu sarakstam un palīdzēs izveidot kāzu dienas scenāriju. Pāra iepazīšana un viņu vēlmju izzināšana ir vienas no svarīgākajām lietām kāzu plānošanas procesā. Jāatceras, ka tā vispirms ir viņu diena, un tikai pēc tam – vedēju personīgo vēlmju realizēšana.

Ja vedējiem patīk un prieku sagādā dažādas latviskas kāzu tradīcijas, bet jaunajai sievai aubes uzlikšana galvā varētu šķist lieka, tad gala rezultātā savu uzdevumu nebūsiet izpildījuši. Tieši tādēļ ir svarīgi, lai vedēji jaunajam pārim būtu tuvi un jaunlaulātos pietiekami labi pazītu. Pat, ja kāzu dienā plānota tikai ceremonija, svarīgi, lai jaunajam pārim līdzās nestāv cilvēki tikai pienākuma pēc, bet gan vedēji/liecinieki, kuriem šī diena arī ir svarīga un īpaša.

Pirmajā tikšanās reizēm ar vedējiem vajadzētu rast atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem, piemēram, kas būs kāzu vadītāji – vedēji vai atsevišķi piesaistīts cilvēks? Tāpat jānoskaidro, kuri kāzu viesi varētu kļūt par uzticamiem palīgiem kāzu dienā, piemēram, organizēt atsevišķus konkursus un spēles.

Vedēji – pārsteigumu meistari

Lai kāda būtu vedēju loma kāzās, skaidrs, ka kāzu plānošanu notiks sadarbībā ar pāri. Tāpēc jau laikus jāparedz kopīgi izbraucieni uz svinību un laulību ceremonijas norises vietu, kāzu saloniem un citām vietām, ko konkrētajam pārim kāzu organizēšanas procesā nepieciešams apmeklēt.

Ierasts, ka pēc ceremonijas jaunais pāris kopā ar vedējiem nozūd viesu redzeslokam. Šis ir brīdis, kurā vedēji var īstenot kādu pārim domātu pārsteigumu (visbiežāk tas tiek apvienots arī ar pāra foto sesiju). Daudzi šo laiku izmanto arī romantiskām pusdienām.

Lai visu labāk organizētu un novērtētu, cik daudz laika iecerētais pārsteigums aizņems, vedējiem būtu svarīgi jau iepriekš izbraukt ieplānoto maršrutu.

Noguris vedējs nav laimīgs vedējs

Noguris vedējs pavisam noteikti nav laimīgs vedējs, tādēļ, aicinot jūsu izraudzītos cilvēkus par vedējiem, ir jāiedrošina arī viņus pienācīgi atpūsties un galu galā izbaudīt jūsu kāzu dienu, nevis pusnaktī sarūgtinātiem un pārgurušiem iekrist gultā.

Vedējiem ir jāzina, ko pāris no viņiem sagaida, bet tai pat laikā jābūt drošiem, ka jaunlaulātie novērtēs visu, kas viņiem tiks sarūpēts. Noteikti jāizrunā arī budžeta jautājums – ja vēlaties, lai vedēji sarūpē vairākus pārsteigumus vakara gaitā un esat izteikuši jau konkrētas vēlmes, kas varētu prasīt salīdzinoši lielu finansiālu ieguldījumu, tad jāapdomā iespēja vedējiem piešķirt konkrētu budžetu jūsu vēlmju realizēšanai.

Tomēr vissvarīgākais vedēju uzdevums ir ļaut jaunajam pārim dienu pavadīt bezrūpībā, justies īpašiem, priecāties un domāt tikai un vienīgi par cilvēku, kurš ir līdzās, lai jaunais pāris savā kāzu dienā nevis izlādējas, bet uzlādējas jaunam, skaistam sākumam.

Foto: INTA LANKOVSKA, GATIS LOČMELIS, HOLDME PHOTOGRAPHY, EINĀRS FREIMANIS, KLAIDS LIELBIKSIS, MIKS ŠĒLS

Citi Raksti