Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SAPLĀNOT KĀZAS MĒNEŠA LAIKĀ? TAS IR IESPĒJAMS!

SAPLĀNOT KĀZAS MĒNEŠA LAIKĀ? TAS IR IESPĒJAMS!

Nereti dzirdēts par pāriem, kas izvēlas kāzas nevis plānot mēnešiem ilgi, bet gan kādu vakaru, sēžot un malkojot vīna glāzi, nolēmuši: precamies pēc mēneša! Reizēm tas ir mēnesis, reizēm tikai pāris nedēļas, bet jebkurā gadījumā laika apjoms, kas varētu šķist nepietiekams, lai saplānotu izdevušās kāzas no A līdz Z. Tomēr tā nebūt nav! Kāzas var saplānot arī neilgā laikā, īpaši nesezonā, kad daudz vieglāk atrast norises vietu, fotogrāfu un dekoratorus.

Līgavām.lv piedāvā dažus noderīgus padomus veiksmīgai kāzu plānošanai tikai mēnesi pirms kāzām!

No likumdošanas viedokļa mēnesis pirms kāzām ir pēdējais brīdis, kad iesniegt iesniegumu par laulībām, tad kādēļ gan lai nevarētu mēneša laikā saplānot kāzas?

 • SĀC AR ATBILDI UZ JAUTĀJUMU, KĀDAS BŪS MŪSU KĀZAS?

 1. Sāciet ar budžetu, ko mēneša laikā esat gatavi iztērēt kāzu sagatavošanai – saprotiet, cik lielas vai mazas kāzas vēlaties un kādā stilā tām būtu jābūt.
 2. Izveidojiet viesu sarakstu ar cilvēkiem, ko noteikti vēlaties redzēt savā īpašajā dienā.
 3. Atbildiet uz jautājumu, vai tās būs kāzas tikai ar jums pašiem un vedējiem vai arī vēlaties viesības ar draugiem un tuviniekiem. Rēķinieties, ka mēnesis nav ilgs laiks un kādiem no jūsu potenciālajiem viesiem jau varētu būt citi plāni, tādēļ visticamāk viesu skaits būs nedaudz mazāks, kā sākotnēji plānots.
 4. Kad uz šiem jautājumiem esat atbildējuši, vizualizējiet, kādas jūs vēlaties redzēt savas kāzas – vai tās būs romantiskas, netradicionālas, uz tradīcijām balstītas?
 5. Atbildot uz šiem jautājumiem, jūs nonāksiet līdz savu kāzu stilam.
 6. Tāpat jāsaprot, ja vēlaties organizēt salīdzinoši lielas kāzas salīdzinoši īsā laikā, jums visticamāk būs vajadzīgi palīgi. Tie var būt vedēji vai profesionāli kāzu organizatori, bet palīgus vajadzēs. Savstarpēji izrunājiet, kurš modelis jums pašiem būtu visērtākais, saprotot arī to, cik daudz budžeta tam varat atvēlēt.
 • TRĪS VAĻI – VADĪTĀJS, ĒDINĀŠANA UN MŪZIKA!

Kad būsiet sapratuši kāzu budžetu un iespējamo viesu skaitu, jāsāk īstās vietas un pakalpojumu sniedzēju meklējumi. Vispirms apzvaniet (nevis rakstiet e-pastus – tā būs daudz ātrāk) savas izvēlētās TOP vietas – ja kāda no tām nav pieejama, tad domājiet par alternatīvām. Kāzas īsā laikā varētu būt daudz vieglāk noorganizēt nesezonā, jo tad pakalpojumu sniedzējiem varētu būt vairāk brīvi datumi. Tāpat atcerieties, ka, rīkojot kāzas tik īsā laika termiņā, nevarēsiet būt pārlieku izvēlīgi – iespējams nāksies kāzu datumu pielāgot vietas un citu pakalpojumu sniedzēju pieejamībai. Kā norāda pasākumu aģentūras Chocolate Events radošā direktore Sindija Vilde, tad jebkurš

pasākums turas uz trīs vaļiem – vadītājs, ēdināšana un mūzika.

Kad esat atraduši kāzu vietu, ķerieties klāt šiem trīs vaļiem un, kad būs skaidrs, ka vieta, ēdinātāji, mūzika un vakara vadītājs būs, tad tikai sāciet domāt par viesu apzināšanu un kāzu datuma izziņošanu! Viesiem laiks saņemt ielūgumus! (Tik īsā laikā pirms kāzām tos labāk iedot personīgi vai pat izsūtīt elektroniskā veidā).

KĀZU SVINĪBU VIETAS

KĀZU BANKETI

KĀZU MŪZIKA

 • KLEITAI BŪS BŪT!

Pirmā lieta, par ko dāmas skaļi nopūtīsies, saprotot, ka līdz kāzām palicis vien mēnesis, būs kāzu kleita. Kur es mēneša laikā atradīšus savu ideālo kāzu kleitu – līgava jautās. Varianti noteikti pastāv un gluži t-kreklā pie altāra doties nevajadzēs. Pirmkārt, ņem savas draudzenes un dodies iepazīties ar kāzu kleitu salonu piedāvājumu. Iespējams, tev izdosies atrast savu īsto kleitu tieši tur. Ja tomēr nē, tad visas cerības pastāv, ka tev izdosies atrast šuvēju vai dizaineri, kas tavu izsapņoto kāzu kleitu pratīs uzšūt tik īsā laikā. Kleita būs un tieši tāda, kā radīta tev!

KĀZU KLEITU PIEDĀVĀJUMS

 • KAS PASĀKUMU IEMŪŽINĀS?

Īstā kāzu fotogrāfa (un filmētāju) atrašana reizēm pielīdzināma kleitas meklējumiem. Ja jums ir savi fotogrāfi – favorīti, tad sazinieties ar viņiem, cik ātri iespējams, ņemot vērā, cik ilgu laiku iepriekš labākie kāzu fotogrāfi tiek rezervēti. Bet nevajag atmest cerību – Latvijā ir patiešām daudz un labi kāzu fotogrāfi, kas neapšaubāmi pratīs iemūžināt jūsu īpašo dienu!

KĀZU FOTOGRĀFI

 • VISI PĀRĒJIE JAUTĀJUMI PĒC TAM!

Kad visas augstāk minētās pozīcijas būs atrastas, ķerieties klāt pārējiem plānošanas darbiem. Lai to darītu, jāatbild uz vairākiem jautājumiem – vai kāzās būs dekorators (visticamāk tas būtu labākais risinājums ierobežotā sagatavošanās laika dēļ), kurš izveidos līgavas pušķi (iespējams, tu pati?), kur pirksiet gredzenus un kāda būs jūsu kāzu deja? Visi tālākie jautājumi ir atkarīgi no tā, kādas kāzas vēlaties. Mēnesis nav ilgs laiks, lai sagatavotos sava mūža skaistākajai dienai, bet tas nav neiespējami.

TOP PIEDĀVĀJUMI

Citi Raksti