Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Jautājumos, kas skar sievietes seksuālo veselību un baudu, grūti iedomāties kādu plašāk apspriestu tēmu par G punktu. Vieni domā, ka tas neeksistē, citi ir pārliecināti par tā esamību. Daļa sieviešu apgalvo, ka tikai pateicoties G punktam var izjust orgasmu, citas neko tādu nav piedzīvojušas. Veselības mācībā par šo mītiem apvīto zonu nerunā, taču gadu gaitā ir kļuvis skaidrs - tāda patiesi ir, taču, iespējams, līdz šim neesam to pilnībā izpratušas.

Nav noslēpums, ka orgasms ir brīnišķīgs piedzīvojums, kas var palīdzēt mazināt stresu, izbaudīt saldāku miegu, pat atvieglot sāpes un sniegt vēl citus labumus, bet, pats galvenais, - baudu. Pētījumi liecina, ka šo kulmināciju, vienkārši nododoties seksam un neizmantojot papildu stimulāciju ar rokām vai rotaļlietām, spēj izjust vien 18-30% sieviešu. Tā dēvētais vaginālais orgasms nav sastopams bieži, taču tas nenozīmē, ka tas nav iespējams. Turklāt iepazīt savu ķermeni un atklāt jaunas erogēnās zonas ir vērts jebkurā gadījumā!

Pastāv viedokļi, ka tieši G punkts ir atslēga uz šo baudas virsotni, taču kas tas īsti ir? Viens no pirmajiem, kas G punktu aprakstīja medicīnas literatūrā, bija vācu ārsts, zinātnieks Ernsts Grāfenbergs, no kura uzvārda aizgūts tā nosaukums. Taču plašāka sabiedrība par to uzzināja salīdzinoši nesen, 1980. gados, kad par to aktīvi sāka runāt profesore, seksoloģe Beverlija Vipla (Beverly Whipple), kura G punktam un orgasma fenomenam veltījusi vairākas grāmatas. Tieši viņa piefiksēja, ka vagīnas iekšpusē izdarīta it kā aicinoša «panāc šurp» kustība sievietēs izsauc īpašu fizisku reakciju.

Vairāk nekā punkts

Pats svarīgākais, kas jāzina par G punktu, - tas nemaz nav viens konkrēts punkts, ko, kā piemēram, olnīcu vai vairogdziedzeri var atrast sievietes ķermeņa kartē. Pētījumi, kuri fokusējušies uz maģiskā punkta atrašanu, beigušies bez rezultāta! G punktu precīzāk būtu saukt par G zonu, jo patiesībā šī jutīgā vieta ir klitora neredzamā daļa. Savukārt klitors ir daudz lielāks nekā esam pieradušas par to domāt. Mazā baudas podziņa, kam varam pieskarties no ārpuses, ir tikai aisberga virsotne, un klitora kājiņas, kas tiek stimulētas no iekšpuses, ir krietni garākas. G zonas atrašanās vieta ir atkarīga no sievietes individuālās anatomijas, taču, ja tā ir uzieta un tiek stimulēta, daļai sieviešu šī stimulācija patiesi var sniegt citāda veida sajūtas, ļaut sasniegt vaginālo orgasmu un izraisīt ejakulāciju (jā, arī dāmas to var piedzīvot!).

Patīkamie meklējumi

Nodoties G zonas meklējumiem var gan vienatnē, ļaujoties netraucētai sevis izzināšanai, gan kopā ar atsaucīgu un ieinteresētu partneri. Abos gadījumos būtiski ir atslābināties, vairāk fokusēties uz procesu nevis rezultātu un pieskarties sev tikai tādos veidos, kas sagādā patīkamas sajūtas. Tieši uzbudinājuma laikā būs vieglāk sataustīt šo īpašo zonu, kas atrodas uz maksts priekšējās sieniņas nabas pusē.

Solo rotaļu laikā vagīnā var ievietot vienu vai divus lubricētus pirkstus un ar plaukstu uz augšu veikt «panāc šurp» kustību. G zonu var atpazīt, ar pirkstgaliem sataustot atšķirīgu reljefu, ko dažkārt salīdzina ar apelsīna miziņu, un īpaši izteiksmīgām sajūtām. Nesteidzies, paļaujies uz sevi un atceries, ka masturbēšana ir pavisam dabisks process - daļa no attiecībām gan ar sevi, gan partneri! Tikai izzinot savu ķermeni un pieskārienus, kas liek justies labi, ir iespējams šo intīmajā dzīvē tik noderīgo informāciju veiksmīgāk nodot mīļotajam.

Lai izprastu sievietes baudas anatomiju un iepazītu sevi vēl tuvāk, vērts izlasīt godalgotās rakstnieces Emilijas Nagoskas populāro grāmatu «Mīli, kāda esi. Pārsteidzoši par sievietes seksuālo labsajūtu», kā arī apmeklēt šai tēmai veltītu  meistarklasi «Baudas anatomija jeb lieliska seksa ABC», ko 15. februārī Rīgā vadīs «SexyStyle» eksperte, dūla Eva Gulbe.

Piemērotākās rotaļlietas

Eva Gulbe atgādina, ka atkarībā no individuālās anatomijas, pašas spēkiem ne vienmēr ir fiziski viegli G zonu aizsniegt. Tāpēc šim mērķim papildu var izmantot arī izteikti ieliektas pieaugušo rotaļlietas, kas paredzētas tieši šādai stimulācijai, piemēram, sieviešu iecienīto multifunkcionālo vibratoru «Fun Factory Miss Bi», maciņam draudzīgāko, gaumīgo «You2Toys» modeli «O Peachy!» vai «We-Vibe Nova 2» ar regulējamu izliekuma leņķi un iespēju savienot to ar viedierīci plašākam sajūtu spektram. Savukārt, ja G zonas meklējumos talkā nāk partneris, abiem būs ērtāk, ja izvēlēsities pozu, kurā dāma guļ uz vēdera ar zem gurniem saliktiem spilventiņiem vai šim nolūkam īpaši paredzētu pozicionēšanas paliktni.

Ļaujies eksperimentiem

Tāpat, kā tas ir ar citām erogēnajām zonām, arī G zonas stimulēšana katrai izraisīs atšķirīgas sajūtas. Ne visas jūt ko īpašu un ne visām tā sagādā baudu, un tas ir pilnīgi dabiski, jo ir tik daudz dažādu citu veidu, kā to gūt. Galu galā, viena pareizā veida, kā sasniegt orgasmu, nav! Taču, ja esi atklājusi, ka šī patiesi ir tava patīkami jutīgā vieta, vari turpināt eksperimentēt un izzināt arvien jaunus apvāršņus. Seksa laikā G zonu īpaši stimulēs, piemēram, sunīšu un jātnieces poza, kas ļauj kontrolēt ritmu un leņķi. Turklāt papildu lubrikantam, kas ir neaizstājams ikvienā kaisles brīdī, radīti arī īpaši G zonai paredzēti krēmi un  geli sajūtu paspilgtināšanai. Savukārt tad, kad šķiet, ka viss jau ir izmēģināts, ar inovatīviem risinājumiem turpina nākt klajā leģendārais «Womanizer». Tā radītā gaisa plūsmas tehnoloģija jaunākajā modelī «OG» dažādās intensitātēs stimulē ne vairs tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses.

Kamēr zīmoli meklē arvien jaunus veidus, kā radīt apvērsumu sievietes baudas pasaulē, nesteidzies, dod sev laiku un atrodi, kas «strādā» tieši tev! Sava ķermeņa un seksuālās gaumes izzināšana ir liels solis pretim baudpilnai, patīkamai un drošai intīmajai dzīvei.

Raksta autors: SexyStyle

Citi Raksti