Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu budžets: kā ietaupīt, plānojot kāzas

Kāzu budžets: kā ietaupīt, plānojot kāzas

Nav noslēpums, ka kāzas ir ne tikai skaists un maģisks pasākums, bet arī diezgan dārgs prieks. Un ar katru gadu cenas visam tikai pieaug. Neatkarīgi no tā, vai kāzu budžets ir 50 000 € vai 15 000 €, katrs pāris vēlās racionāli izlietot esošos naudas līdzekļus. Taču, kad kāzu budžets ir ļoti ierobežots, tad katru tāmes pozīciju nākas apsvērt vēl nopietnāk.

Lielākā kļūda, plānojot kāzu budžetu

Par nelaimi, pieredzes un kāzu plānošanas zināšanu trūkuma dēļ, lielākā daļa pāru sāk taupīt uz tiem tāmes punktiem, uz kuriem taupīt nedrīkst, tādā veidā pasliktinot savu kāzu kvalitāti. Pāri nolīgst lētāku fotogrāfu, izvēlas lētākus ēdinātājus, izlemj, ka paši izdekorēs savas kāzas, nepiesaista dīdžeju, jo nodomā, ka gan jau var iztikt ar gatavu Spotify pleilisti un paši var to pārslēgt. Pāri izvēlas šādu pieeju - piesaistīt lētākus speciālistus vai vispār atteikties no speciālistu pakalpojumiem. Un šajā brīdī viņi aizmirst galveno niansi - kāzas notiek vienreiz dzīvē, tāpēc, ja kāzās kaut kas saies greizi un viņi būs neapmierināti ar šo dienu, izlabot vai pārtaisīt to nebūs iespējams.

Organizē: KĀZU FEJA Foto: SANTA APšENIECE

Pareizais ceļš kāzu budžeta izmantošanai

Eksistē daudz labāks un pareizāks veids, kā ietaupīt līdzekļus, turklāt izvēloties labākos speciālistus un noorganizējot savas sapņu kāzas. Nepieciešams taupīt uz apjomu, nevis uz kvalitāti. Tas nozīmē, ka jūs ņemat profesionālus speciālistus un kvalitatīvus pakalpojumus, taču samazināt to kvantitatīvos rādītājus. Kvalitāte ir pats pirmais, par ko jādomā, organizējot kāzas, jo, kā jau minēju, šis pasākums notiek vienreiz dzīvē, un no tā, kā tas notiks, ir atkarīgas jūsu atmiņas par šo dienu, kas paliks ar jums uz visu mūžu.

Organizē: KĀZU FEJA Foto: SANTA APšENIECE

Veidi, kā samazināt kāzu budžetu uz apjomu

  • Viesu skaits

Pats acīmredzamākais veids ir ielūgt mazāk viesu, jo kāzu izmaksas ir ļoti atkarīgas no viesu skaita. Nav obligāti jāielūdz uz kāzām visus brālēnus, tantes, kolēģus, kaimiņus un radinieku radiniekus, ar kuriem neesat redzējušies 10 gadus. Ielūdziet tikai tos radiniekus un draugus, ar kuriem jums ir tuvākās attiecības un ar kuriem jūs biežāk komunicējat.

  • Pasākuma ilgums

No tā, cik ilgi notiks pasākums, ir atkarīgs kāzu speciālistu darba stundu skaits, ēdināšanas un alkohola izmaksas, kā arī svinību vietas telpu nomas izmaksas. Daudz labāk ir skaisti pavadīt 5 stundu vakariņas, nekā rīkot ballīti līdz rīta gaismai, taupīt naudu uz kvalitatīva ēdiena vai rezervēt svinību vietu, kas izmaksā lētāk, taču nav pati skaistākā, un, iespējams, vispār neder kāzu koncepcijai.

  • Attālums kilometros no pilsētas

Izvēloties svinību vietu pilsētas robežās vai pilsētas tuvumā, nav nepieciešams organizēt viesu nakšņošanu, kā arī, ja līdz svinību vietai brauc taksometri, tad nav vajadzības nodrošināt viesiem transportu līdz pilsētai.

  • Dekora daudzums

Izvēlieties labu, pārbaudītu dekoratoru, lai būt pārliecināti, ka jūsu kāzas būs skaistas un noformējums būs tāds, kādu esat vēlējušies. Atcerieties - ja jūs izvēlēsieties labu fotogrāfu, bet viņam nebūs nekā skaista, ko fotografēt, dekorācijas viņš jums neuzzīmēs Photoshop. Labāk ir samazināt pašu dekora daudzumu. Pirmkārt, tas ir cieši saistīts ar viesu skaitu, piemēram, ja viesu skaits ir 30, nevis 80, tad jādekorē 3-4 galdi, nevis 8-9. Otrkārt, izvēlieties rīkot gan ceremoniju, gan svinības vienā lokācijā, tad ceremonijas vieta vakara gaitā pildīs arī fotozonas funkciju un nebūs nepieciešamības uzstādīt atsevišķu fotozonu.

Atcerieties: mākslīgie ziedi kāzās ir šausmas. Mākslīgie ziedi ir paredzēti citām vietām un citam pasākumam. Labāk veidot mini kompozīcijas no dzīviem ziediem un papildināt tās ar svecēm un citu dekoru, nevis izmantot mākslīgos ziedus. Jā, ir gadījumi, kad liela mēroga pasākumos tiek izmantoti mākslīgie ziedi, jo montāža var aizņemt 3-5 dienas un dzīvie ziedi tik ilgi neizturēs, taču šādā gadījumā tiek izmantoti augstas kvalitātes mākslīgie ziedi, kurus ļoti grūti atšķirt no dzīvajiem, un šādi mākslīgie ziedi izmaksā daudz vairāk nekā dzīvie ziedi.

Organizē: KĀZU FEJA Foto: SANTA APšENIECE
  • Ēdiena un alkohola daudzums

Ēdiena un alkohola skaits ir tieši saistīts ar viesu skaitu un pasākuma ilgumu. Jo uz 10 stundu pasākumu tā visa ir nepieciešams daudz vairāk nekā uz 5 stundu pasākumu. Kā arī iesaku kāzās piesaistīt bārmeni, kurš piedāvā nodrošināt arī alkoholu un bezalkoholiskos dzērienus un maksāt tikai par izdzerto. Tas sanāk daudz izdevīgāk, nekā pašiem pirkt dzērienus un pēc tam pāri palikušajos dzērienos ir iesaldēta diezgan liela naudas summa. šī iesaldētā nauda nosedz izmaksas bārmeņa pakalpojumam, kā arī bārmeņa esamība kāzās paaugstina pasākuma līmeni viesu acīs un stipri atvieglo dzīvi pārim. Turklāt, ja kāzās ir bārmenis, tiek kontrolēts izdzertā alkohola daudzums.

  • Kāzu speciālistu darba stundu skaits

Uzskatu, ka šis punkts ir vissvarīgākais. Labāk piesaistiet foršu, augstas kvalitātes fotogrāfu un filmētāju uz 4 stundām (ceremonija un fotosesija), nevis lētu speciālistu ar drausmīgu bilžu/video apstādi uz 12 stundām. Labāk samazināt pasākuma ilgumu un izvēlēties foršu, mūsdienīgu vakara vadītāju uz 5 stundām, nevis uz 8 stundām uzaicināt vadītāju ar tizliem konkursiem un viesu izsmiešanu programmā.

No vakara vadītāja, DJ, ēdinātājiem un bārmeņa ir atkarīgs jūsu un viesu noskaņojums kāzu dienā. No stilistes ir atkarīgs, kā jūs jutīsieties kāzu dienā. No dekoratora, fotogrāfa un filmētāja ir atkarīgs, kā jūs atcerēsieties šo kāzu dienu, kādas atmiņas jums paliks un kā šo dienu ieraudzīs nākamās paaudzes, kas skatīsies bildes un video. Uz šo speciālistu profesionalitātes nekādā gadījumā nedrīkst taupīt!

  • Atteikšanās no mazsvarīgiem atribūtiem

Ļoti bieži līgavas vēlas piepildīt savas kāzas ar kaut kādu papildus dekoru, ko ir ieraudzījušas Pinterest - vēdeklīši, vienādas saulesbrilles visiem viesiem, brīnumsvecītes, burbuļi, personalizētie kāzu suvenīri viesiem, taču, ja jūsu priekšā stāv uzdevums - racionāli tērēt esošos naudas līdzekļus, tad no tā visa var mierīgi atteikties. Visbiežāk visi šie atribūti ir vajadzīgi tikai 1-2 bildēm. Labāk šos līdzekļus novirzīt tiešām svarīgām tāmes pozīcijām, piemēram, profesionāliem kāzu speciālistiem.

Organizē: KĀZU FEJA Foto: SANTA APšENIECE

Raksta autore: Oksana špakova / Kāzu Feja

Foto: Santa Apšeniece

Citi Raksti