Viens no svarīgākajiem mirkļiem kāzu dienā ir tas, kurā pāris saka “jā” vārdu viens otram. Tas ir ļoti saviļņojošs un aizkustinošs brīdis un, protams, gribas, lai tas būtu arī visskaistākais mirklis. Taču ar šo brīdi ir saistīts arī juridisks aspekts, kuru arī nevar ignorēt - laulības reģistrācija un laulības apliecības saņemšana. Lai tiktu skaidrībā, kāda būs jūsu ideālā laulību ceremonija, pastāstīsim, kādi varianti pastāv, kā arī katra varianta plusus un mīnusus.
Tas ir visvienkāršākais variants, kurš parasti ienāk prātā pirmais - reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā. Taču pāri arvien retāk izmanto šo variantu. Diemžēl dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem ir savi teksti un noteikumi, pēc kuriem viņi strādā un ceremonijas gaitu nav iespējams mainīt. Turklāt, ja līgava vēlas, lai ceremonijas vieta būtu skaisti dekorēta, tad tas noteikti nav iespējams dzimtsarakstu nodaļā.
Ceremonija var notikt arī baznīcā un to vadīs mācītājs. šajā gadījumā ir nedaudz vairāk iespēju izpausties ceremonijas noformējuma ziņā, taču mācītāja ceremonijas gaitu pāris vienalga ietekmēt nevar.
Dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem (un dažiem mācītājiem) ir tāda pilnvara - laulības noslēgšana ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Tas nozīmē, ka viņi var atbraukt uz skaisti izdekorētu ceremonijas vietu (piemēram, svinību vietā) un reģistrēt laulību tur. Taču jāsaprot, ka šādi tiek atrisināts jautājums tikai par lokāciju. Teksti un noteikumi paliek tie paši. Un svarīga nianse, kas jāņem vērā, - dzimtsarakstu nodaļas darbinieki stingri seko laikam. Ja ir sarunāts, ka izbraukuma ceremonija sākas plkst. 16.00, tad šajā laikā tai arī jāsākas. Reģistratore negaidīs, ja kāds no viesiem kavēs, pat ja tie būs līgavas vecāki. Visdrīzāk viņai šajā dienā ir laulību reģistrācijas arī pēc jums, tāpēc viņa nevar kavēt.
Variants, pie kura visbiežāk nonāk līgavas, kurām ir ļoti svarīgi, kā izskatīsies viņu ceremonijas zona un kā noritēs pati ceremonija. šādā gadījumā ceremoniju vada kāzu vadītājs, un pāris var izrunāt visu ceremonijas gaitu iepriekš. Ja pāris vēlas, viņi var teikt savus zvērestus un koriģēt jebkuru momentu ceremonijas norisē, jo kāzās tas ir pats galvenais - lai katrs mirklis būtu tieši par šo konkrēto pāri un par viņu mīlestības stāstu, nevis sausas standarta runas, kuras ir vienādas visiem pāriem dzimtsarakstu nodaļā.
Protams, kāzu vadītājs nevarēs jūs salaulāt oficiāli, taču šo jautājumu var viegli atrisināt, iebraucot dzimtsarakstu nodaļā un nokārtojot formalitātes fotosesijas laikā. Parakstīšanās jāuztver kā juridisks aspekts (līdzīgi kā pases maiņa), taču īstais brīdis, kad jūs kļūstat par ģimeni, ir tad, kad jūs apliecināt savu vēlēšanos būt kopā visu viesu priekšā.
Raksta autore: Kāzu Feja