Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU LIELĀKAIS BIEDS – BUDŽETS

KĀZU LIELĀKAIS BIEDS – BUDŽETS

Kāzu budžets ir viena no tām lietām, kas nereti aizēno prieku par gaidāmo notikumu. Budžets ir aspekts, par ko ne vienmēr gribas, bet pavisam noteikti vajag domāt. Tomēr, ja kāzu budžets tiks sastādīts atbilstoši jaunā pāra vēlmēm un iespējām, tas nesagādās tik lielas galvassāpes, kā sākotnēji varētu šķist.

LĪGAVĀM piedāvā ieteikumus veiksmīgai kāzu budžeta plānošanai.

Pozīcijas budžetā, ko nav paredzēts mainīt

Kāzu organizatore Ilze Zute / Bohemia Events norāda, ka pirmais solis, plānojot kāzu budžetu, ir saprast savas vēlmes.

Nereti pāriem padomā ir kāds pakalpojumu sniedzējs, ko viņi noteikti vēlas nolīgt, neatkarīgi no tā, kādas būs viņa izmaksas. Tādā gadījumā pāri savā budžeta tāmē var iekļaut pozīcijas un summas, kuras nav paredzēts mainīt. Tāpat svarīgs aspekts ir aptuvenais viesu skaits un koncepts – vai tās būs ģimeniskas kāzas šaurā lokā vai tomēr paredzēts daudz lielāks pasākums.

No tā, savukārt, izriet svinību vietas izvēle, ēdināšanas izmaksas un citi pakalpojumi. “Budžetu var ietekmēt arī kāzu datuma izvēle – ja izvēlētais datums ir kāzu aktīvajā sezonā un piektdienā vai sestdienā, tad izmaksas būs augstākas, nekā citā nedēļas dienā vai klusajā sezonā,” atgādina Ilze Zute.

Klupšanas akmeņi un slēptās izmaksas

Runājot par populārākajiem klupšanas akmeņiem, aiz kuriem pāri mēdz aizķerties, plānojot savu kāzu budžetu, Ilze Zute norāda, ka vienmēr ir svarīgi noskaidrot, kas ietilpst pakalpojuma cenā un to, vai nav kādas papildus izmaksas, par kurām pāris nezina. “Tāpat iesaku pāriem vienmēr noskaidrot, vai pakalpojuma summai jau ir pievienots PVN, vai ir iekļautas transporta izmaksas.

Tāpat svinību vietas var pieprasīt korķa naudu vai papildus samaksu par galdu un krēslu nomu. Visa šī informācija ir jānoskaidro jau pirms līguma slēgšanas, lai nerastos lieki pārpratumi, jo šādas slēptās izmaksas mēdz ļoti iespaidot kopējo budžetu,” stāsta Ilze Zute.

Plānojot kāzu budžetu, svarīgas ir prioritātes

Kāzu organizatore norāda, ka, veidojot kāzu budžetu, nevajadzētu taupīt uz pozīcijām, kas ir pārim svarīgākas, tieši tādēļ ir nepieciešams noteikt prioritātes.

“Ja pārim svarīgākās pozīcijas ir fotogrāfs un mūzika, tad uz tām nevajadzētu taupīt. Bet, ja vienlīdz svarīgas ir visas pozīcijas, tad jārēķinās, ka kāzu budžets būs liels,” tā Ilze.

Plānojot kāzu budžetu, procentuālais sadalījums katram pārim būs citādāks, jo viņu vēlmes un prioritātes ir dažādas. “Pēdējā laikā novēroju, ka pāri nemeklē lētāko vai dārgāko variantu kādam pakalpojumu sniedzējam, bet gan ir ieinteresēti atrast viņiem atbilstošu profesionāli – tādu, kas raksturotu tieši  viņus. Esmu ļoti priecīga par šādu tendenci, jo tas spēcīgi paspilgtina kāzu noskaņu, un arī viesiem uzreiz ir saprotams, uz kādām kāzām ir atnākuši.”

Analizēt pašiem sevi

Ilze norāda, ka kāzu budžets nebūt nenosaka, vai kāzas būs lielas vai mazas. “Var būt kāzas, kuras izmaksā 7000 un 15 000 eiro, bet izskata ziņā ir vienādas.

Tas pārāda to, ka viss slēpjas tikai un vienīgi pašā pārī. Iesaku pāriem mazliet paanalizēt pašiem sevi un atbildēt uz jautājumiem, vai viņiem patīk viss modernais vai tomēr ir kāds pašam raksturīgs stils, kādi ir viņu hobiji un dzīves vērtības. Vadoties no tā visa, ir iespējams saprast virzienu, kurā doties un ko atspoguļos pāra kāzas, savukārt, no tā veidosies budžeta tāme,” iesaka Bohemia Events.

Kāzu fotogrāfes Andas Upmales / Riversilde films x photography ieteikumi, kā ietaupīt kāzu budžetā:

  • Rīkot īsākas kāzas vai vienas dienas kāzas ar ceremoniju vēlāk pēcpusdienā, tādējādi samazinot stundu skaitu;
  • Rīkot svinības vienā vietā, tādējādi samazinot dekorāciju, lokāciju, vietu īres un braukšanas izmaksas, jo nebūs nepieciešams īrēt automašīnu.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

FOTO: ANDA UPMALE, BENITA ŽOGOTA, JĀNIS ROMANOVSKIS, TOMS LOČMELIS

Citi Raksti