Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PIRKT KĀZU KLEITU INTERNETĀ – JĀ VAI NĒ?

PIRKT KĀZU KLEITU INTERNETĀ – JĀ VAI NĒ?

Dzīvojot interneta laikmetā, iegādāties teju visu nepieciešamo kļuvis pavisam viegli. Tomēr, kā mēs reaģējam, ja kāda līgava saka, ka savu kāzu kleitu nolēmusi pasūtīt interneta plašumos? Redzēts ne viens vien gadījums, kad patiesais kleitas izskats nebūt nesakrīt ar pirms tam fotogrāfijās redzēto. Tādēļ apkopojām ieteikumus, kas jāņem vērā, ja reiz kleitu izlemts nomedīt internetā.

 KUR kleitu atrast?

Ir neskaitāmas interneta vietnes, kas piedāvā līgavas kleitas. Tie var būt gan dažādu pazīstamu un mazāk zināmu zīmolu inernetveikali, gan dažādi forumi, kur vienu reizi vilktas kleitas var iegādāties jau no bijušajām līgavām, kā arī tādas vietnes kā ebay.com un aliexpress.com, kur apvienojas dažādi pārdevēji no visas pasaules, piedāvājot gan jaunas, gan jau vilktas līgavas kleitas.

Ar pēdējām divām lapām vajadzētu būt īpaši piesardzīgām – nešaubīgi tajās var atrast arī īstas pērles, bet būs jāiziet cauri neskaitāmām lapām, lai tas notiktu, un būsim godīgi – līdz pat brīdim, kad saņemsiet savu sūtījumu, nebūs pārliecība, ka kleita būs tieši tāda, kā fotogrāfijā redzētā. Internetā laiku pa laikam var ieraudzīt klīstošas parodijas, cik atšķirīgas ir kleitas no gaidītajām.

Pievērst uzmanību izmēriem un audumam

Ja kleitu nolemts pasūtīt internetā, līgavai vajadzētu pārliecināties ne vien par savām vēlmēm, bet arī apzināties savu ķermeņa formu, mērus un to, kāda piegrieztne un audums viņai vislabāk varētu piestāvēt.

Ieteikums no citām līgavām, kas tādā veidā tikušas pie savas kāzu kleitas – pirms tam doties uz tuvumā esošajiem kāzu kleitu saloniem, lai izpētītu un piemērītu kleitas – tādā veidā radīsies gan sapratne par to, ko vēlaties, gan to, kas vislabāk varētu piestāvēt.

Tāpat rūpīgi jāizpēta, kāda ir dizainera vai piegādātāja izmēru politika un vai jūsu izmērs precīzi atbildīs noskatītās kleitas aprisēm. Ja rodas šaubas, vislabāk noņemt savus mērus un sazināties ar pārdevēju, lai saņemtu skaidrāku atbildi, kāds izmērs jums būtu nepieciešams.

Kāzu kleita vai izejamā kleita?

Ir līgavas, kas izvēlas piegrieztnes ziņā vienkāršākas kleitas, nepretendējot uz to, ka tā būs atzīmēta ar vārdiem “kāzu kleita”. Gaisīgas, greznas un mazāk greznas kleitas var atrast teju visos internetveikalos, tai skaitā, piemēram, asos.com, kas piedāvā plašu vakartērpu un arī līgavas kleitu sortimentu. Pie tam pasūtījums atnāk salīdzinoši īsā laikā un ne mazāk svarīgi – ir laba preču atgriešanas politika.

Uzzini piegādes, cenu un preču atgriešanas politiku

Tas ir vēl viens jautājums, kas jāizsver, ja nolemts kleitu iegādāties internetā – rūpīgi nepieciešams izpētīt piegādes, cenu un preču atgriešanas politiku.

No internetveikaliem un pārdevējiem, kas nebāzējās Eiropā, preču piegāde reizēm ilgst pat vairākus mēnešus, līdz ar to, ja kleita tiek iegādāta šādā veidā, tas jādara savlaicīgi.

Tāpat vajadzētu uzzināt, vai gadījumā, ja kleita nederēs vai tomēr neatbildīs jūsu vēlamajām ekspektācijām, varēsiet to atgriezt, saņemot atpakaļ savu samaksāto naudas summu.

Kas ir galvenā motivācija?

Svarīgs jautājums, kas jāatbild katrai līgavai. Tā var būt gan vēlme atšķirties un iegādāties kaut ko, kas nav atrodams Latvijas veikalu un kāzu salonu piedāvājumā, gan vēlme ietaupīt.

Ar pēdējo gan jābūt uzmanīgam un rūpīgi jāizsver, vai patiešām izdosies ietaupīt, jo, ja kleita, piemēram, tiek sūtīta no tālākām valstīm, jārēķinās, ka varētu būt jāmaksā gan liela sūtīšanas maksa, gan muita nodoklis, saņemot pasūtījumu.

Pie tam,ja kleita fotgrāfijā izskatās ļoti grezna, bet tās cena šķiet neatbilstoši zema, tad pastāv salīdzinoši liela iespējamība, ka tā realitātē varētu izskatīties citādāk, kā bildēs.

Vai jums ir zināms labs šuvējs?

Nereti, pasūtot līgavas kleitu internetā, jārēķinās, ka varētu būt nepieciešamība izmantot šuvēja pakalpojumus, lai to pielāgotu konkrētajām auguma aprisēm. Tieši tādēļ labs šuvējs būs tieši laikā, lai pielabotu kleitas nepilnības, ja tādas būs.

FOTO: ANDA UPMALEANNIJA VELDREBILLIJS LOCSLINDA LAUVA, MADARA KURPNIECE, SANDIJA VEIKŠA, SASCH.ME, ZANE KRŪMIŅA
Citi Raksti