Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SĀKAM GATAVOTIES NĀKAMĀ GADA KĀZĀM!

SĀKAM GATAVOTIES NĀKAMĀ GADA KĀZĀM!

Kaut arī šī gada aktīvā kāzu sezona vēl rit pilnā sparā, tie pāri, kas savas kāzas svinēs 2020. gadā jau ir aktīvi sākuši gatavoties. Ja kāds domā, ka laika vēl ir daudz, tad jāņem vērā, ja plāns ir precēties kādā no nākamā gada populārajiem datumiem vai nedēļas nogalēs, tad daudzas svinību vietas varētu būt jau rezervētas. Ja esat nolēmuši teikt jāvārdu viens otram nākamā gada aktīvajā kāzu sezonā, tad šeit ir darāmo lietu saraksts, ko pavisam drīz jau vajadzētu paveikt.

Populārākie datumi

Nākamā gada vasarā viens no populārākajiem kāzu datumiem noteikti būs 20.06.2020. Tā kā tā ir sestdiena, tad jau šobrīd liela daļa svinību vietu un pakalpojumu sniedzēji ir rezervēti.

Tādēļ, ja esat plānojuši teikt jāvārdu nākamā gada 20. jūnijā, vajadzētu pasteigties un nokārtot organizatoriskos jautājumus, tai skaitā, ceremonijas un svinību vietas izvēle, kā arī kāzu organizators, kāzu fotogrāfs, dekorators, filmētāji – tās visas ir pozīcijas, kas tiek rezervētas jau ļoti savlaicīgi, īpaši, ja vēlaties savām kāzām nolīgt kādu no TOP pakalpojumu sniedzējiem. Protams, ja par savu kāzu dienu izvēlēsieties darba dienu, tad šobrīd vēl daudzi pakalpojumu sniedzēji būs pieejami.

Pirmskāzu ballīšu organizēšana

Varētu šķist krietni par ātru jau šovasar sākt organizēt pirmskāzu ballītes, kas paredzētas nākamajā vasarā, tomēr ir situācijas un ballīšu koncepti, ko jāsāk plānot pēc iespējas ātrāk. Visvairāk tas attiecas uz tām ballītēm, kas paredzētas ārpus Latvijas. Ja vēlaties kopā ar līgavu vai līgavaini doties ceļojumā, tad plānošanas process jāuzsāk savlaicīgi.

  1. Pirmkārt, jau jāapzina visi potenciālie ballītes dalībnieki;
  2. Otrkārt, jāsaskaņo laiks un finansiālais ieguldījums (jo vairāk cilvēku, jo sarežģītāk būs vienoties par šiem jautājumiem);
  3. Treškārt, jāiegādājas aviobiļetes vai tūrisma aģentūras ceļojuma piedāvājums. Lai gan laiks līdz nākamā gada vasarai vēl ir daudz, jāņem vērā – jo tuvāk nāks plānotais laiks, jo ceļojums dārgāk izmaksās;
  4. Tāpat nevajag par zemu novērtēt cilvēku atšķirīgās personības – paies laiks līdz visi ballītes dalībnieki vienosies gan par galamērķi, gan ceļojuma konceptu, gan citiem svarīgākiem un mazāk svarīgiem jautājumiem.

Kāzu budžets

Vēl viens liels jautājums kāzu plānošanā ir budžets. Ja kāzas notiks nākamā gada vasarā, tad šis atlikušais gads ir lielisks laiks, lai saplānotu savu kāzu budžetu, veiktu papildus iekrājumus, kā arī pakāpeniski katru mēnesi jau veiktu kādus lielākus vai mazākus maksājumus saistībā ar kāzām. Tādā veidā naudas plūsma tiks tērēta pakāpeniski, un pārim nebūs sajūta, ka mēnesi pirms kāzām nemitīgi par kaut ko ir jāmaksā.

Datums viesiem jāpaziņo savlaicīgi

Protams, ne visi kāzu plānošanas jautājumi ir jānokārto jau gadu pirms kāzām. Līgavas kleitas šūšanu vai iegādi var atlikt uz vēlāku laiku, gluži tāpat kā kāzu kūkas pasūtīšanu, ielūgumu izgatavošanu, visa veida papīrlietas un citus jautājumus.

Tomēr, lai būtu droši, ka viesi jūsu kāzu dienā būs brīvi un nebūs ieplānojuši atvaļinājumu vai citas aktivitātes, vēlams jau laicīgi paziņot viesiem savu kāzu datumu, nosūtot “save the date” kartītes jeb aicinot rezervēt vēlamo datumu.

FOTO: KRISTĪNE GRĪNVALDE, OLIVIER DE RYCKE
Citi Raksti