Viens no uzdevumiem, kas nereti, rīkojot kāzas, tiek uzticēts vedējiem, ir jaunā pāra izbraukuma organizēšana pēc kāzu ceremonijas. Tās visbiežāk ir pāris stundas, kuru laikā var pārim gan sarīkot kādu pārsteigumu un piedāvāt izpildīt iepriekš sagatavotus uzdevumus, gan iekļaut pāra fotosesiju.
Jāatzīst, ka reizēm vedēji, plānojot jaunā pāra izbraukumu pēc kāzu ceremonijas, mēdz aizrauties jeb pārblīvēt izbraukumam paredzētās 2-3 stundas ar ļoti daudzām aktivitātēm. Izbraukums ar laivu, jāšana ar zirgiem, pikniks mežā, vēstuļu rakstīšana, pudeles aprakšana, fotosesija – pēc tik daudzām un dažādām aktivitātēm pāris būs noguris.
Būtu jābūt otrādāk – pēc ceremonijas izbraukums paredzēts ne vien skaistām fotosesijas bildēm, bet arī tādēļ, lai pāris atpūstos, uzkrātu spēkus un pabūtu divatā.
Tādēļ, sākot plānot izbraukumu, jāpievērš uzmanība gan jaunā pāra vēlmēm, gan laika plānojumam. Vislabāk, plānojot izbraukumu, būtu vērtīgi konsultēties gan ar kāzu organizatoru, ja tāds paredzēts, gan ar pāra kāzu fotogrāfu, kas vairāk varēs pastāstīt, cik daudz laika nepieciešams fotosesijai, kā arī ieteikt kādas interesantas vietas konkrētajā apkaimē.
Maršrutam ir ļoti liela nozīme pēc kāzu ceremonijas izbraukumā. Kāzu pieturvietām jābūt pēc iespējas tuvāk svinību vietai vai arī pa ceļam no ceremonijas vietas uz svinību vietu. Ja kāzas notiek Zemgales vidienē, bet pāris izteicis vēlmi, ka vēlētos kāzu dienā pabūt pie ūdens, būtu neprātīgi vest viņus līdz jūrai, bet labāk tā vietā atrast kādu ezeru, upi un sarīkot fotosesijas mirkli vai pusdienas tur, piemēram, uz kāda neliela tiltiņa.
Tāpat vedējiem būtu svarīgi jau iepriekš izbraukt ieplānoto maršrutu, lai novērtētu, cik tas ir laikietilpīgs. Jāatceras, ka paralēli vedēju un pāra izbraukumam viesi dodas ceļā uz svinību vietu. Laba ideja ir iesaistīt viesus kādā uzdevumā pa ceļam, lai mazinātu distanci. Piemēram, organizēt orientēšanās spēli, kas izpildāma vienkāršos kontrolpunktos visa ceļa garumā, bet vakarā apbalvot labāko komandu.
Kāzu dekoratori un organizatori norāda, ka pikniks vai galdiņš mežā, kas pēdējo gadu laikā bijusi teju vai neatņemama kāzu sastāvdaļa, lēnām iziet no modes. Tā vietā rodas jaunas tradīcijas, piemēram:
Runājot par uzdevumiem un aktivitātēm, pēc ceremonijas kāzu izbraukumam pilnībā pietiks ar vienu aktivitāti. Pie tam vajadzētu izvēlēties tādu, kas raksturotu pašu pāri. Tā var būt gan tradicionālā mīlestības vēstuļu rakstīšana viens otram, gan kāda magnum izmēra šampanieša atkorķēšana vai aprakšana, gan kāda aktivitāte, piemēram, lidojums ar gaisa balonu vai izjāde ar zirgiem. Botāniskā dārza vizīte vai lidojums ar deltaplānu – tas var būt jebkas, kas raisa asociācijas un aizrauj. Tāpat vedēji var aizvest pāri apgūt kādu arodu, kura laikā taps taustāms produkts, kurā iekodētas kāzu dienas atmiņas, piemēram, cepļa apmeklējums.
Plānojot kāzu pieturvietu, noteikti jāpadomā par “B” plānu lietus vai nepatīkamu laikapstākļu gadījumā – lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, tās vislabāk ir paredzēt jau iepriekš.
Bet pats svarīgākais, kas jāatceras vedējiem – kāzu pieturvietai, izbraukumam, pārsteigumam – neatkarīgi no tā, kādā vārdā tas tiek saukts, ir jāataino jaunā pāra sajūtas un izpratne un jāsagādā viņiem patiesi lielu prieku.
Raksta autore: LIENE PĀLĒNA
FOTO: JURĢIS RIKVEILIS, LINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS