PLĀNOJAM KĀZAS ĀRVALSTĪS: IETEIKUMI, KAS JĀŅEM VĒRĀ

PLĀNOJAM KĀZAS ĀRVALSTĪS: IETEIKUMI, KAS JĀŅEM VĒRĀ

Kāzas ārvalstīs kļūst aizvien populārāks veids, kā jaunie pāri vēlas teikt savu jāvārdu. Tomēr nereti pāriem ir arī daudzi jautājumi par to, kas jāņem vērā, ko nedrīkst aizmirst un kam pievērst uzmanību. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, der ieklausīties tajos pāros, kas šim procesam jau izgājuši cauri.

LĪGAVĀM piedāvā Aijas un Jāņa padomus kāzu rīkošanai ārvalstīs. Viņi šovasar apprecējās eksotiskajā Bali.

 • Ja tiek plānotas kāzas ārvalstīs, noteikti jānoskaidro, kādi būs laikapstākļi plānotajā laika periodā, lai izvairītos, piemēram, no lietus sezonas. Savukārt, lai samazinātu kāzu budžetu, plānojot kāzas ārvalstīs, tās var rīkot laikā, kad nav aktīvā tūrisma sezona. Tādā gadījumā viesnīcu pieejamība būs lielāka, un arī izmaksas būs zemākas.
 • Ļoti bieži viesnīcas visā pasaulē ir sagatavojušas piedāvājumu kāzu uzņemšanai, iekļaujot vismaz pašu minimālāko, lai pasākums notiktu.

  Šāds piedāvājums var kļūt par bāzi, ko papildināt pēc iespējām.Lielākās viesnīcās, kam jau ir kāzu organizēšanas pieredze, piedāvā nolīgt arī viņu pasākumu koordinatoru – tas ir cilvēks, kas palīdzēs visu noorganizēt, tomēr nevajadzētu pilnībā paļauties, ka viss tiks izdarīts, vienmēr jātur roka uz pulsa, lai viss notiktu ideāli. Jāpārliecinās par katru sīkumu, lai būtu drošības sajūta.

 • Rīkojot kāzas viesnīcas teritorijā, jāņem vērā, ka skaļa mūzika var skanēt līdz konkrētam laikam, īpaši tad, ja kāzu svinības notiek iekštelpās.

 • Viesnīcām var lūgt arī noorganizēt arī dažādas papildus ekstras, piemēram, apgaismojumu, dekorācijas, ēdināšanu utml. Tādā veidā pāris varēs par visu norēķināties uzreiz ar viesnīcu, kā arī būs zināms, ka pasūtītais tiks piegādāts.
 • Vienmēr salīdzini dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu cenas. Tas dod iespēju ietaupīt un atrast labāko iespējamo variantu.

 • Kā ārvalstīs atrast kāzu mūziķus? Profesionāliem mūziķiem vienmēr būs ļoti daudz video, kur var redzēt, kā viņi izskatās un dzirdēt labā kvalitātē, kā viņi spēlē. Tāpat vajadzētu paskatīties atsauksmes sociālajos tīklos. Tad, kad īstie mūziķi ir atrasti, ir svarīgi vienoties par dziesmu sarakstu, kas tiks atskaņotas jūsu kāzās.
 • Kā ārvalstīs atrast kāzu dekoratoru? Pirmkārt, ir ieteicams atrast vairākus variantus, lai nepieciešamības gadījumā, esot jau uz vietas, varētu piesaistīt vēl kādu. Dekoratoru līdzšinējos darbus var atrast un izvērtēt arī viņu sociālajos tīklos, piemēram, Instagram.

  Noteikti vajag izvēlēties dekoratoru, kas būtu elastīgs un gatavs arī veidot atsevišķu piedāvājumu. Vienmēr nepieciešams sastādīt līgumu un pieprasīt detalizētu tāmi, lai redzētu, kas tieši tiek pasūtīts un cik tas maksā.

 • Ja jaunais pāris uz savām kāzām ārzemēs uzaicinās arī viesus, tad nepieciešams izplānot katra notikuma secību. Jāpadomā ne tikai par savu, bet arī viesu labsajūtu. Vislabāk izvairīties no ilgas gaidīšanas, garām pauzēm, padomājot par to, kā aizpildīt laiku, lai visiem būtu interesanti un katrs viesis justos īpašs un gaidīts.
 • Laulības ārzemēs ir arī lieliska iespēja šo skaisto notikumu apvienot ar medusmēnesi, īpaši tad, ja galamērķis ir tālāks.

 • Tomēr laulību juridiska reģistrēšana ir nopietns process. Jāņem vērā, ka likumdošana un nepieciešamie dokumenti dažādās valstīs ir atšķirīgi. Lai nerastos pārsteigumi, risinājums var būt oficiālas laulības noslēgšana Latvijā, bet svinības ārvalstīs.
FOTO: ILZE OSE, PINTEREST